CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez *Monika* 16 lip 2010, 16:45
perelka27, zastanawia mnie czy oby dobrą diagnozę specjalisci wystawili Twojemu chłopakowi. Dlaczego nie skontaktujesz się z lekarzem, nie zapytasz o to, co Cię nurtuje. Napisałaś,że powiedział,że demon jest w nim...nie wiem jak to rozumiec.......trochę mi to nie pasuje do manii. Moze miał na mysli samopoczucie swoje......ale chyba sięmylę....tymbardziej,że namalował na ścianie te demony.......
Moze wypowiedzą się inni: Amon, rober6666, rafQ....

Najważniejsze w CHAD jest dobranie odpowiednich leków, stabilizatorów z tego co wiem.
POczekaj, aż przyjdą bardziej kompetentni ode mnie i odpiszą Tobie.
Obrazek
Główny Moderator

przez perelka27 16 lip 2010, 18:26
teraz jest w zakladzie zamknietym i ja nie moge miec z nim kontaktu tylko osby najblizsze,nie wiem co sie z nim dzieje jest tam od 2 miesiecy juz i nie wiem wlasnie w jakim stanie wyjdzie,to takie dziwne uczucie bo naprawde go kocham sie sie go boje,pare dni przed zamknieciem go wpadl w taki szal ze dusil mnie w nocy i chcial zabic dzeicko a kiedy zaczelam panicznie plakac przytulil mnie i mowil,ze bardzo mnie kocha (...)totalny szal, bylam u lekarza i to niejednego pierwsze co mi powiedzial to zebym jak najszybciej sie wyprowadzila i zabrala dziecko tak tez zrobilam, po 2 dniach przyszlam do domu i zobaczylam wymalowane sciany w demonach pisalo po angielsku ze wszyscy zginiemy ze demon jest w nim a jego znak to 666,wystraszylam sie porobilam zdjecia i poszlam znow do lekarza z tym.martwi mnie tylko to czy jak wyjdzie z zakladu czy bedzie swiadom tego co robil w manii,nie wiem czego moge sie spodziewac moze dalej chciec nas pozabijac,moze zrozumie,ze robil zle nie wiem dlatego prosze was ludzi ktorzy to przezyli abyscie mi pomogli, dziekuje

przez RafQ 16 lip 2010, 20:12
OMG nigdy czegoś takiego nie przeżyłem i mam nadzieje że nie będzie mi to dane :? .
Co do samych objawów czy to aby napewno typowa mania występująca w CHAD?Nie wiem jeszcze mnóstwo rzeczy o tej chorobie,nie wiem czy ją mam (jest tylko podejrzenie).Z tego co wiem większość osób z CHAD w czasie wystąpienia manii są pewni siebie,nakręceni na maksa i popełniają wiele odważnych rzeczy (zaciągają kredyty,kupują domy czy samochody) bo czują się w tym stanie bardzo pewni siebie i są przekonani że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.Coś mi nie pasuje akcja z tymi demonami,myślami samobójczymi i agresywnym zachowaniem.Może to jakieś objawy psychotyczne?Robert i reszta doświadczonych CHADowców - czy coś takiego w manii może występować?Przeżyliście kiedyś taki stan? :?
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 16 lip 2010, 20:18
W ostrej manii bardzo często występują stany psychotyczne i prepsychotyczne.
Shadowmere

przez perelka27 16 lip 2010, 20:34
od kredytu udalo mi sie go odgonic bo chcila mercedesa sobie kupic za 40.000, poza tym mieslismy 4 samochody, ktore porozbijal w szybkiej jezdzie ale niczym sie nie przejmowal bo wkrecil sobie ze on idzie pracowac do kryminalnej bo tam potrzebuja takich jak on,probowalam mu wybic to z glowy wiedzialam,ze ciezko sie tam dostac on twierdzil ze jego przyjma bez niczego, potem uciekal mi z domu na dyskoteki wracal i opowiadal ze kazda laska chciala sie z nim umowic,potem zarzucla mi,ze to ja go zdradzam,pil po 6-8 redbuli dziennie,spal po 3h,ciagle zwozil nowe auta z zagranicy i zadluzal sie na coraz to wieksze kwoty...ja tylko chcialm spytac czy po wyjsciu z zakladu on bedzie cos pamietal ze zdarzen ktore mialy miejsce w manii,czy wyjdzie z jakimis dolami, czy znow sobie tam cos wkreci i moze zrobic mi i dziecku krzywde?cala jego rodzina odizolowala sie ode mnie twierdzac ze to moja wina i ze zniszczylam chlopaka,ale ja nie mialam przeciez na to wplywu,boje sie co bedzie jak on wyjdzie...

przez perelka27 16 lip 2010, 20:53
no to ladnie, trudno innej rady nie ma jesli leki mu pomoga zapewne musi tam je brac, wyjdzie pewnie taki przybity i zdesperowany, zas bedzie mu potrzene kupe czasu by mogl sie na nowo podniesc,masakra co ta choroba robi z ludzmi...
znajac jego to w ogole z domu nie wyjdzie ze wstydu bo kazdy zacznie mu mowic co zrobil to sie chlopak na nowo zalamie...

przez specjal 16 lip 2010, 21:07
Widze Robert że szczęście się do ciebie uśmiechneło powoli stajesz na nogi oby tak dalej.Ja natomiast mam derealizacje a juz o sennosci to mogę zapamiec tak jakbym ktoś dawał amfe leki przeciwsennosci.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 16 lip 2010, 21:11
Leki a zwłaszcza neuroleptyki mogą wywołać właśnie wspomniany wcześniej "syndrom zombi".Jedna myślę że to i tak lepsze niż pozostawienie pacjenta ze swoimi niebezpiecznymi przecież objawami.Z czasem jak wszystko się unormuje i dostanie leki na pewno się poprawi a możliwe że po dłuższym czasie całkowicie wyjdzie z tego.Nie ma chyba innego wyjścia jak uzbroić się w cierpliwość bo wszystkie leki jak wiemy potrzebują pewnej ilości czasu aby się dobrze rozkręcić.Trzeba być dobrej myśli bo pewnie najgorsze już chyba za nim a więc może być już tylko lepiej.

Będzie dobrze

Pozdr
RafQ

przez rober6666 16 lip 2010, 22:34
Ja ostrej manii nigdy nie doświadczyłem ( a trochę szkoda patrząc z egoistycznego punktu widzenia,hehehe ).Mam ciągły stan mieszany czyli mocna depresja i jednocześnie spięcie , bezsennośc, gonitwa myśli . Wredna sprawa.Miałem hipomanie i doskonale rozumiem Twojego faceta. Świat należał do mnie i tenże świat powinien kłaniać mi sie wtedy do stóp.....
Twojego faceta rodzina to chyba kompletni ignoranci. Inaczej nie mogę ich nazwac, skoro winą obarczaja Ciebie.
Długa droga przed Nim i Wami, ale być może szczęśliwy koniec.Kwestia odpowiedniego doboru leków.
Ja juz sie męczę 3 lata i jeszcze nie trafilem na upragniony zestaw.

Jakos daje radę
Jest na pewno lepiej niz kilka miechów temu.
Może to doraźna zasługa koksu? Ale dzięki temu miałem siłę sie podnieśc z łóżka.Ostro trenować
Znalazłem nawet siłę na pracę. To jakis cud. Psyche mam zrytą chorobą na maksa. Z uczuc wyższych zostały strzępy ( kiedys miałem naprawdę wielkie serce i empatię ) Jestem jak robot , zaprogramowany tylko na przetrwanie.
Mysle , że poniekąd wynika to z tego ,że założylem sobie , że jak do końca wrzesnia nie będzie poprawy znaczącej ,to kończę z sobą. I podświadomie imam sie wszystkich desek ratunku,żeby tego nie zrobić.Bo wiem już , że jestem w stanie to uczynic
Jak napisalem kiedyś, nie interesuje mnie juz życie upodlonej chorobą roślinki.
7-8 godzin ręcznego mycia samochodow daje mi tak w kośc , że aż wstyd. Może to przez upał?? hehehehehehe-niezła wymowka,hehehehehe
po prostu cienki jestem przez to gó..wno CHAD i tyle.
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 17 lip 2010, 08:58
Robert

To na pewno w duzej mierze jest wina upalow. Przeciez ta pogoda jest zabojcza...

Bierzesz juz Afobazol ?

Moze dla rozrywki popatrz do topiku automaniak ? I doradz cos o BMW E38 "7".

przez perelka27 17 lip 2010, 11:30
gdyby nie choroba mego chlopaka nigdy bym zapewne nie wiedziala nawet ze taka istnieje,o depresji slyszal kazdy ale z mania spotkalam sie pierwszy raz,to okropne co dzieje sie u mozgiem czlowieka i potrafi on logicznie myslec a jednoczesnie zachowuje sie jak wariat i najgorsze jest to,ze nikt nie ma na to wplywu, bylam u lekarza, powiedzial mi,ze to choroba na cale zycie i wraca naprzemiennie jesli mam sile z tym walczy moge w tym tkwic jesli chce normalnego zyciabo to nie jest normalne tylko zblizone do normalnego...) to lepiej odejsc poki mam taka mozliwosc(to byly jego slowa).Boze to nie angina ani grypa ze wezmie sobie antybiotyk i bedzie ok,i nikt mi nie zagwarantuje,ze za nastepnym razem nie edzie gorzej,patrzec na to jak bliska osoba sie wykancza a przy okazji nablizszych,to totalna bezradnosc kazdego kto chce pomoc, szczerze naprawde szczerze wspolczuje wszystkim chorym wiem co macie w glowach i jak bardzo musicie sie meczyc, dobrze ze chociaz te leki stabilizatory istnieja...

przez RafQ 17 lip 2010, 13:09
Zanim zachorowałem też nie miałem pojęcia że mózg człowieka może się tak rozstroić i zupełnie nie rozumiałem ludzi którzy cierpieli na różne zaburzenia psychiczne.Postrzegałem świat w dobrze znanej mi od dziecka rzeczywistości i nie wyobrażałem sobie że można widzieć świat z innej perspektywy.Jak się okazało można - i wcale nie jest to przyjemne.Zaburzenia jakie mogą wystąpić w chemii naszego mózgu powodują że człowiek nagle całkowicie zmienia swój punkt widzenia.Przenosi się jakby do innego wymiaru który z widzianą przez zdrowego człowieka rzeczywistością nie ma nic wspólnego.Niestety większość z tych objawów sprawia wiele bólu i cierpienia osobom u których one się pojawiają.Szczególnie szokujący jest pierwszy kontakt z takim stanem gdy człowiek przyzwyczajony do swojego dotychczasowego postrzegania świata nagle zostaje dosłownie wystrzelony w inną rzeczywistość (najczęściej bardzo mroczną,szarą gdzie widziany przez nas świat staje się zupełnie obcy).Pojawia się wtedy przerażenie,lęki oraz inne bardzo bolesne objawy ponieważ człowiek nie wie co się z nim dzieje gdyż nigdy czegoś takiego wcześniej nie doświadczył (tak było przynajmniej w moim przypadku).Na szczęście w tej chwili istnieje szeroka gama leków które łagodzą lub całkowicie niwelują objawy choroby.Czasami trzeba je przyjmować do końca życia ale to chyba mniejsze zło niż nie brać ich wcale i zniszczyć życie sobie i innym.Istnieją ciężkie i trudne przypadki ale większość ludzi w końcu znajduje odpowiednią kombinacje leków która przyniesie ulgę.

Co do upałów to ja też bardzo źle je znosze.Dzisiaj u nas rekord - 37 stopni w cieniu a to już jest lekka przesada :x .
Robert kiedy zaczynasz lamo?
Ja proponuje przeczekać te upały lub na początku zażywania leku zwiększyć sobie benzo tym bardziej jak się pracuje na takim gorącu.
W zimie sobie można spokojnie brać nowe leki czy np robić odwyk od benzo i nie odczujemy tego tak bardzo.Ale przy takich temperaturach jakie mamy teraz organizm na skutek dodatkowego osłabienia może to znieść nie najlepiej.

Pozdr
RafQ

przez rober6666 17 lip 2010, 14:02
Upał mnie miażdży. Nigdy nie lubiłem lata, a to co dzieje sie teraz w trakcie choroby to juz koszmar
Powróciła bezsennośc.Ale nie taka zwykła ,polegający na tym że nie mozna zasnąć i tyle...u mnie wygląda to tak , że zasypiam, ale bardzo plytko, taki letarg, podszyty potęznym napięciem i lękiem, rzucam sie po łóżku ,ponoć jęczę, mam świadomośc uplywającego czasu, kilkadziesiąt razy w nocy sie wybudzam. Jest to zblizone do stanu , jaki sie ma próbując spać z potężna gorączką.Jestem na granicy halunów.
Nawet benzo nie pomaga w dotychczasowej dawce.
Szlag by trafił
Jestem coraz bardziej wykończony.
A dzis jeszcze próba z kapelą.....będzie cięzko w tym upale. Bębniarz ma najgorzej,hehehehehe, przez to jest najlepszy,hehehehehehe
Afobazol biore cały czas.
Jakby początkowa euforia ustąpiła od jakiegoś czasu, ale i tak jest nieźle.
Może w przyszłym tyg wypróbuje lamo.
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez specjal 18 lip 2010, 14:24
Napiszę wam jedno grunt to znaleść dobrego lekarza jesc leki.Każda choroba jest inna.Robert trzeba przyznać że masz wielkie szczęście że kobieta została z tobą.Nie martw się ja też jestem wegetacyjną roślinką może to cię pocieszy.

[Dodane po edycji:]

Tak pisząc na temat chorób psychicznych to kiedy byłem zdrowy to wogóle się tym nie interesowałem.Perelka nawet nie masz pojęcia jak on ma w bani nasrane dobrze że go wzieli do czubków.Co mówili lekarze jaką postawili mu diagnoze?Kiedyś się pytałem co mam zrobić żeby być zdrowym,odpowiedz byla weś sie w garsc i przestan o tym myśleć.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg