CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 07 kwi 2010, 12:38
magdalena
oczywiście ,że będę dawał znaki -zwłaszcza że podoba mi sie to co piszesz oraz zdjęcie przy twoim profilu :D
Amon
dzis ide do lekarza. dam znaki co i jak. Dzięki za podpowiedzi
na stałe biorę lit-dzięki niemu od ponad pół roku normalnie śpię,wcześniej to była 2 letnia bezsennośc w dodatku z takimi szrpiącymi impulsami elektrycznymi przelatującymi przez całe ciało co 15 minut (nie wiem jak to lepiej opisać )
oprócz litu od 3 lat próbuje trafiś bezskutecznie w jakis lek.masakra-po każdym objawy sie nasilaja
Lista lekow sie pomału wyczerpuje
W koncu wyprobuje chyba narkotyki-w sumie one tez działaja poprzez brutalna ingerencje w neuroprzekaźniki,hehehehe. Oczywiście pisze to w złości i przekornym nastroju spowodowanym tym że nienawidzę mojego stanu i choroby i nie bierzcie tego na poważnie
Robert
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez ashley 07 kwi 2010, 13:48
Czytam Wasze posty i uśmiecham się, czuję jak rośnie we mnie siła do pokonania wszytskich moich problemów:) Robert Twoja poprawa jest imponująca po tym wszytskim co było złe. Zawsze jestem wściekła jak widzę u siebie lub innych to gówno( mając na myśli wszytskie tego typu zwichrowania psychiki czy to mniejsze czy większe). Ale jak widzę ludzi, którzy potrafią z tym walczyć widzę jak wielkie rzeczy robimy. Każdego dnia tonąc w bagnie idziemy dalej. Idziemy do nowego lepszego życia. Jak mają się do nas ludzie, którzy narzekają na kaca? W ogóle się nie mają. Jesteśmy silni, waleczni, mimo, że często wszytsko w nas umiera, krwawi idziemy dalej. Ty jesteś silny Robert, bardzo. Jak teraz jesteś na piątce;) to walcz o to, żeby podnieść skalę jeszcze wyżej. I patrz na swoje życie w jasnych barwach, nie odwracaj się za siebie. Pozdrawiam wszytskich fighterów tych z krwi i kości, którzy zawsze walczą o swoje bez względu na wszytsko. I zachęcam tych którzy nimi nie są do zostania takim wojownikiem;) Robert muzyka jest super, ja nie lubię metalu, ale te kawałki bardzo mi się podobają. Na czym grasz? Ty śpiewasz? Pozdrawiam Was gorąco.

Robert dzięki Tobie mam więcej odwagi i siły, a bariery stają się mniejsze. Dziękuję Ci za to;)

[Dodane po edycji:]

PS Pisząc poprawe miałam na myśli oczywiście tego optymistycznego posta. Przykro mi, że potem znów było źle, ale takie brzebłyski że czujesz się na 5 są często zapowiedzią kolejnej poprawy samopoczucia.

przez rober6666 07 kwi 2010, 23:31
Ashley
Dzięki za budującego posta
Byłem dziś u lekarza bo nie dawałem juz rady
Zastanawiałem sie jak ubrać w slowa mój obecny stan kompletnej derealizacji, żeby moja lekarka mogła mnie zrozumiec i pomóc
"tak dalece , jak ludzie chorzy na schizofrenię są pewni że widzą i słyszą rzeczy , których nie ma , tak ja nie widzę , nie zauważam i nie rejestruje rzeczy ktore są"-oto moje słowa
...to straszny stan zidiocenia , zdebilenia ,nie do przyjęcia dla mnie- 3 lata temu mialem umysł jak brzytwa i pamięć fotograficzną....
Oprócz litu mam zapisany nowy lek
kwetiapina ( Ketipinor )
poczytalem o nim i wydaje mi sie ciekawy, o profilu działania zbliżonym do moich dolegliwości
Zobaczymy
Jestem gotów do dalszej walki
jedno wiem -jak wyjde z tego shitu to będę PEWNY że mogę wszystko (nie mylic z manią,hehehe)
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ashley 07 kwi 2010, 23:51
Już zaczynasz mieć konstruktywne myśli;) "Jak wyjde z tego..." brzmi bardzo dobrze. Tak trzymaj;)

przez rober6666 07 kwi 2010, 23:57
....hehe a jeszcze nowego procha nie zażyłem
Skoro działa "przed" to co będzie jak zeżrę go???
Będziemy flirtować na forum do rana :D
NON SERVIAM

obserwowany

przez Sebastian26 08 kwi 2010, 09:11
Czy ktoś może z doświadczenia mi powiedzieć jakie są skutki uboczne litu???No i czy jest jako tako skuteczny??? Bo zastanawiam się ponownie nad przyjmowaniem leków ale tym razem poproszę swojego psycho-lo-ga żeby przepisał mi coś innego niż Acid walproinowy i właśnie zastanawiam się nad tym litem...

Ku**a tak szybkich "wahań" emocjonalnych nie przechodziłem dawno... jestem totalnie tym ścierwem wyczerpany... w pracy mam totalnie prz****ane przez ten syf... Boże...pomocy...
"Why should I engage in this masquerade?
I don't wish to fuck around
And accept to face the worst of myself
Yes, I am Ultraviolence"

przez rober6666 08 kwi 2010, 09:38
Cześć Sebastian
ja mam doświadczenie z litem juz prawie roczne
Lit jest spoko lekiem-nie działa może spektakularnie i szybko jak benzo, ale zapewniam , że działa.
Poniżej wyśle Ci świetny artykuł na temat leczenia litem
Lit oczywiście mnie nie wyleczył, ale na pewno złagodził , stępił amplitudę "szarpania" w tej poj.ebanej chorobie
Przede wszystkim wyrównał mi sen
wcześniej przez 2 lata sen mialem płyciutki, na granicy czuwania,o 4 rano kończył się zupełnie atakiem lęków i potów nie do wytrzymania.czułem taki jakby prąd, wyładowanie elektryczne co kilka minut szarpiące całe moje ciało. Straszne uczucie.A by "przespać " jeszcze kilka godzin zdesperowany wypijałem ćwiartke wódki co pozwalało mi paść na jakieś 2 godziny jeszcze....
Lit to zlikwidował. Sen mam ok
na pewno spłycil moje wyraziste i już dokladnie zaplanowane myśli samobójcze
Generalnie go polecam
Skutki uboczne??? ZERO !!!!
Co w moim przypadku jest szokiem , gdyz nawet najmniejsze dawki antydepresantów w ciągu kilku dni kwalifikuja mnie do psychiatryka
Jedyne co zaobserwowałem to lekkie rozwolnienie co kilka dni (ale nie jakaś sraczka-po prostu taki stan jak kobiety sobie funduja herbatkami przeczyszczającymi,hihihihih) oraz częstsze sikanie niż zwykle....ale co to za skutki uboczne,hihihih
tu masz linka i sobie poczytaj-najlepszy artykuł o licie jaki znalazłem

http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla-leczonych-litem/

robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 08 kwi 2010, 11:51
Amon
ja zaczynam od mikro dawki w porównaniu z Tobą-25 mg przez 3 dni , potem 50 mg i telefon do lekarza
ta pierwsza tabletka 25 mnie uśpiła jak dziecko-jeszcze teraz jestem zmulony. Nie potrafilem wstac z łóżka.Gdyby nie obowiązki związane z 6 letnim synkiem nadal bym pewnie gnił w łóżku...
Lekarka powiedziała że powinien ten lek pomóc w derealizacji i pobudzić do życia. Zgadzasz sie z tym??
Ja nie chce byc jeszcze bardziej zmulony niz wcześniej. Juz i tak nie mam sił do niczego
Zobaczymy jak będzie
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez ashley 08 kwi 2010, 13:12
Sebastian26 pracujesz też w weekendy? Jak nie to postaraj się wypocząć trochę, nie myśleć o chorobie tylko się zrelaksować jakoś. Pomyśl o chwilach, w których czułeś się dobrze. Daj psychice odpocząć, żebyś nie czuł się jeszcze bardziej wyczerpany. No i życzę szybkiej poprawy samopoczucia, pozdrawiam ;)

przez rober6666 08 kwi 2010, 18:30
....kurcze ta kwetiapina mnie zmiażdżyła !!
po wczorajszej wieczornej dawce byłem cały dzień zmulony , a o 15 aż do teraz ścięła mnie z nóg. Totalny zjazd. mam nadzieję że to minie
Wie ktoś coś na ten temat?
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez magdalenabmw 08 kwi 2010, 20:04
rober6666 napisał(a):....kurcze ta kwetiapina mnie zmiażdżyła !!
po wczorajszej wieczornej dawce byłem cały dzień zmulony , a o 15 aż do teraz ścięła mnie z nóg. Totalny zjazd. mam nadzieję że to minie
Wie ktoś coś na ten temat?
Robert

''Lek jest na ogół dobrze tolerowany. Na początku leczenia często pojawia się suchość ust, sedacja, ospałość, które w większości wypadków zmniejszają swoje nasilenie po 2–4 tygodniach stosowania leku. Może pojawić się zwiększenie masy ciała (średnio w badaniach klinicznych 2,4 kg). Wzrost masy ciała jest porównywalny do większości innych neuroleptyków ale niższy niż po stosowaniu klozapiny i olanzapiny (średnio 5–6 kg). W przeciwieństwie do wielu innych neuroleptyków kwetiapina jest neutralna na prolaktynę – hormon, którego podwyższenie może powodować zaburzenia endokrynologiczne i seksualne. Kwetiapina niesie ze sobą bardzo niskie (bądź go nie ma wcale) ryzyko wywołania pozapiramidowych (motorycznych) działań niepożądanych.''
magdalenabmw

przez Sebastian26 08 kwi 2010, 23:33
ashley napisał(a):Sebastian26 pracujesz też w weekendy? Jak nie to postaraj się wypocząć trochę, nie myśleć o chorobie tylko się zrelaksować jakoś. Pomyśl o chwilach, w których czułeś się dobrze. Daj psychice odpocząć, żebyś nie czuł się jeszcze bardziej wyczerpany. No i życzę szybkiej poprawy samopoczucia, pozdrawiam ;)

Od poniedziałku do soboty... od 8 do (czas nieokreślony)... Tak to już jest w budowlance...

Dzisiaj prawie zabiłbym współpracownika przez swoją "niekompetencje". Przez ten syf nawet nie potrafię już myśleć klarownie... Śpię po 3,4 godziny dziennie i zaczynam mieć coraz czarniejsze myśli... Boję się kolejnego dnia. Boje się tej zafajdanej niepewności. Nie wiem czy jutro obudze sie nabuzowany i agresywny jakbym się amfy nawcinał czy będę siedział i patrzał w jedno miejsce przez pól dnia... boże litości!

AAAaaallleee dzieki za słowa otuchy ;) To dużo dla mnie znaczy (zwłaszcza teraz ;) )

Namaste!
"Why should I engage in this masquerade?
I don't wish to fuck around
And accept to face the worst of myself
Yes, I am Ultraviolence"

przez ashley 09 kwi 2010, 13:04
Od poniedziałku do soboty... od 8 do (czas nieokreślony)... Tak to już jest w budowlance...

Hym to pozostaje tylko niedziela ;) Pograj coś i zapomnij na chwile o problemach.
Przez ten syf nawet nie potrafię już myśleć klarownie... Śpię po 3,4 godziny dziennie i zaczynam mieć coraz czarniejsze myśli...

Przystopuj je jak najszybciej. Każda budująca, jasna myśl doda Ci siły do walki. Staraj się ich mieć jak najwięcej.
Boję się kolejnego dnia. Boje się tej zafajdanej niepewności. Nie wiem czy jutro obudze sie nabuzowany i agresywny jakbym się amfy nawcinał czy będę siedział i patrzał w jedno miejsce przez pól dnia... boże litości!

Rozumiem co czujesz:/ Dzisiaj jak wracałam do domu miałam podobne myśli. [nie mam CHAD co prawda, ale to wszystko czego dotyczy forum działa podobnie, bez wzdlędu jak się nazywa dołuje mocno] Załóżmy, że jest już ok. I co z tego jak za chwilę może ściąć cię z nóg?:/ Poza tym ile można obserwować, jak to g**** odbiera ci normalne życie...
Bez względu na to, że to irytuje i dołuje, musimy twardo iść przed siebie. Bo tylko w ten sposób możemy zmienić swoje życie. Nigdy nie przesatnie mnie wkurzać istanienie tego bagna. Ale już raz pokonałam to i 3 lata byłam naprawdę szczęśliwa, więc warto. Warto sięgać po więcej, palić stare schematy myślenia i otwierać się na nowe lepsze opcje. Sebastian nie jesteś sam z tym strachem, wszyscy się boimy, często nas to przeraża. Ale ja wiem, że może być naprawdę dobrze. Więc nie łam się, damy radę. Musimy walczyć o szczęście:smile: Ja w nas wszytskich wierzę ;)

przez rober6666 09 kwi 2010, 16:25
Jestem drugi dzień na kwetiapinie
Nie potrafiłem wstac z łóżka rano, masakra. Budziłem się, potem bylem przekonany że wstałem ,potem znów sie okazało że mi sie to tylko śni,totalna masakra, zero kontroli nad pobudką...
Teraz jest natomiast lepiej niz wczoraj-jestem śpiący jak cholera, ale musze przyznac, że nie mam tak potężnych derealizacji jak 3 dni temu-zostałem lekko sprowadzony do świata żywych ze świata snu i maligny...
Jestem tez podenerwowany, ale to akurat lubię,hehe
Lęki się nie powiększyły
dalej mam klopoty z pamięcią
Miałem dzis siłę aby wymienic koła zimowe na letnie.
Na pewno się jeszcze nie poddam. Jeszcze nie czas na mnie
Reasumując-jestem senny, podenerwowany jednocześnie, ale kumam co sie wokół dzieje,wrażenie permanentnego snu zmniejszyło się
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg