CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez pete_27 13 lip 2010, 21:26
Shadowmere napisał(a):"leczy śnieg optyczny"

Mały off - też o tym słyszałem i niewykluczone, że kiedyś się zdecyduję na kurację. Na marginesie - afobazol nasila śnieżenie u mnie, podobnie działo się po amitryptylinie.

[Dodane po edycji:]

Magdaa napisał(a):Podziwiam Was. Macie tak ciężko a mimo to pracujecie, staracie się. Ja mam tylko nerwicę a zostawiłam pracę... I nie wiem jak się znowu do niej zabrać, nie mam pomysłu, boję się... Co za beznadzieja. Ale Wam gratuluję i podziwiam!

Praca jest cholernie ważna w problemach psychicznych. Zwłaszcza jak lubi się to co się robi. Praca daje wytchnienie i daje zająć czymś innym myśli. Uspokaja i pozwala się ogarnąć. Najgorzej jest siedzieć samemu w domu. Ja dostaję pier.olca od tego. Generalnie wszelka aktywność mimo, że tak ciężka czasem do wykonania, jest krokiem naprzód.
pete_27

przez zdesper 13 lip 2010, 21:46
a jak ogolnie pete wspominasz amitryptyline? i moze ktorys z chadowcow tez to bral?
zdesper

przez pete_27 13 lip 2010, 21:58
Silny środek, ale ma za dużo "sajdów". Brałem tylko 10 mg przez miesiąc i dałem sobie na luz. Otepienie, jeszcze większe problemy z koncentracją niż były, suchość w ustach, no i ta obojętność na wszystko. Fakt, że ma potencjał antydepresyjny, ale osobiście uważam, że jest dużo innych leków ciekawszych niż TLPD.
pete_27

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anonymous 13 lip 2010, 22:54
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez rober6666 14 lip 2010, 00:05
Esprit
:D :D :D :D :brawo: :brawo: :brawo:
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez zdesper 14 lip 2010, 13:03
Powiedz mi Robert czy to ze mam takie silne reakcje na leki moze swiadczyc o tym ze choruje na dwubiegunowke? Bo ja juz nie wiem co mam myslec. Po kazdym leku jest to samo.Najpierw citalopram potem escitalopram nastepnie wenlafaksyna a teraz fluwoksamina i po kazdym z wymienionych lekow po prostu wariuje.Caly dzien czuje sie jakbym byl na mega haju , z pobudzeniem wrecz koszmarnym.Kazdy nawet najmniejszy dzwięk rozsadza mi głowe.Czuję sie jakby ktos mi wstrzyknal litrami adrenaline do żył.Nawet mam wrazenie jakby wszystkie zmysly mi sie pootwieraly i jakbym widzial doslownie wszystko a jednoczesnie nic za cholere nie czuję...nawet szum lisci wydaje mi sie jakis mroczny wrecz przygniatajacy mnie do ziemi.Rozumiem ze skutki uboczne z czasem mijaja ale zeby byly one az w takiej postacii? Teraz na fluwo minely 2 tygodnie a ja wstalem dzisiaj a wrecz wyskoczylem z lozka bo mialem wrazenie jakby jakas bomba spadala...czyste wariactwo.Nawet nie da rady usiąść czy polozyc sie i w spokoju poczytać ksiązke bo ten ogrom naplywajacych mysli nie pozwala na niczym skupic się.I te wrazenie jakby się bylo panem świata+mega napięcie i mega agresja...Pójde do lekarki to powie ze przesadzam...eh

Jak robert zareagowales na amitryptyline? moze ten sedatywny lek uspokoaja i nie nakręca i nie robi z czlowieka takiej maszyny ??
zdesper

przez Shadowmere 14 lip 2010, 13:09
zdesper, dwubiegunówka bez ani jednego epizodu manii bądź hipomanii?Czy to w ogole ma rację bytu?Spelniasz kryteria diagnostyczne?

Jeśli fatalnie (jak Robcio) reagujesz na eseseraje to może pora poszukac gdzie indziej?Anafranil jest lekiem pierwszego rzutu w natrectwach(obok fluo),dziala sedatywnie,wycisza lęki i gonitwę myśli.Możę stabilizator nastroju?Coś,co Cię trochę wyrówna?
Ja zamierzam zapytac mojego psychiatrę co sądzi o np lamotryginie dla mnie.
Shadowmere

przez zdesper 14 lip 2010, 13:14
Mam te epizdoy ale tylko polekowe i co gorsza obecnie po kazdym leku je mam.

Anfranil bralem i na natręctwa nie dziala....sam juz nie wiem co mam robic.Jak nie biore lekow to mam okropne mysli samobojcze i wlasciwie nie nadaje sie do zadnego życia+mega pobudzenie a na lekach pobudzenie przechodzi juz niewiadomo w co...

Tak jak pisalem jedynym lekiem ktory sie sprawdzil to byla paroksetyna ale obecnie nie toleruje jej .Mysle wlasnie nad amitryptylina bo moze ona przez swoje sedatywne dzialanie uspokoi mnie...eh
zdesper

przez Shadowmere 14 lip 2010, 13:25
zdesper, a co z tą szyją Twoją?Czy lekarze wiedzą dlaczego miales napięcia karku po paro?da sie to jakos naukowo wytlumaczyc?
Z tego co wyczytalam na forach rozmaitych,lamotrygina jest-jakby powiedzial Zenonek-lekiem lux,ChADowcy bardzo go sobie chwalą,podobno jej dzialanie jest nieporownywalnie lepsze niż innych stabilizatorow(depakine,tegretol i ten nowy ulepszony tegretol).Dlatego mam nadzieję,że Robert w koncu sie przelamie i zacznie to pobierać.Skutki uboczne tego leku są opisywane(choc wiem,że to sprawa indywidualna) jako marginalne.Po roku przyjmowania objawy np BPD znikają.Więc namawiam Cię,pogadaj o tym leku z lekarką swoją.
W zbliżonej do Ciebie sytuacji jest Rafq.U Niego też jest podejrzenie CHAD,a z tego co zrozumialam,nie mial nigdy manii..Może pogadaj z Nim?
Shadowmere

przez zdesper 14 lip 2010, 13:30
znaczy sie neurolog powiedzial ze to polekowy kurcz karku.Obecnie po wstrzyknieciu botoksu jest lepiej bo mi nie lata glowa ale napięcie miesni jest praktycznie nie do zniesienia.

hee teraz zobaczylem jakie glupoty wypisyalem w watku "gdzie jest dawny uzytkownik forum".Tak wlasnie fluwo na mnie zadzialalo a ja jestem spokojnym,milym czlowiekiem..:P

Musze sie poratowac xanaxem bo zaraz wybuchne razem z mieszkaniem..:P

Nie wiesz shadow czy jezeli ktos jest w takim fatalnym stanie to moze byc przyjety od razu na oddzial nerwic nie czekajac iles tam miesięcy?
zdesper

przez Shadowmere 14 lip 2010, 13:34
zdesper, do szpitala psychiatrycznego przyjmą Cię od razu,musisz tylko powiedziec,że masz mysli samobojcze.Na nerwice trzeba miec skierowanie od lekarza prowadzącego i trzeba czekac(ja tak czekalam) ok tygodnia.Z dnia na dzien Cię nie wezmą,bo mogą mieć komplet.Jestes z trojmiasta?
Shadowmere

przez zdesper 14 lip 2010, 13:37
nie nie;P.Ja jestem obecnie w Łomży a tak studiuje w wawie..moglbym isc gdzies do szpitala w Warszawie ewentualnie zostaje szpital w Suwalkach...eh
zdesper

przez Shadowmere 14 lip 2010, 13:42
Jeśli nie byles nigdy hospitalizowany,to spróbuj.Jest większa szansa,że jak będziesz pod stalą kontrolą dobiorą wlasciwe leczenie.
Shadowmere

przez RafQ 14 lip 2010, 13:59
Zdesper ja taki nakręcony dopiero zacząłem chodzić jak dostałem Efectin 150+mianseryne (a może to tylko był zbieg okoliczności?).Wcześniej brałem Mocloxil,Stimuloton,Efectin 75+pernazyna 3x25,Anafranil 75,Amitryptylina 75,Amitryptylina 75+Seroxat 20+Spamilan,Amitryptylina 100.Przy żadnych z tych leków nie czułem tego co teraz.Żaden z tych leków nie działał na mnie uspokajająco (nawet amitryptylina 100 czy pernazyna).Uspokajają mnie jedynie benzo - nic innego nie daje rady.
W tej chwili tak jak to opisywałeś - rozsadza mnie energia ale to jest takie nienaturalne,pobudzenie z jednoczesnym niepokojem,pełną derealizacją i po części obciętymi uczuciami.I taka huśtawka w ciągu dnia od głębokiej depresji po mega pobudzenie i z powrotem ale bez stanu tzw normalności którego nie odczuwam prawie wcale (średnio 1 dzień na miesiąc lub dwa).
RafQ

Sortuj wg