CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Zenonek 05 lip 2010, 19:03
Tym bardziej, ze dzialanie stabilizatorow nastepuje dopiero nawet po 3-6 miesiacach.

przez savior 05 lip 2010, 19:09
Stabilizatory nastroju powodują stan emocjonalnego zawieszenia..warto dodac do nich lek przeciwdepresyjny -subtelnie działający ,powodujący zwyzke formy bez nienaturalnego pobudzenia ...np.SSRI w tzw. dawkach podtrzymujących czy SNRI... efekt ewentualnego wewn.niepokoju stonizuje stab.nastroju..ale przynajmniej baza emocji będzie warunkowana przez lek (antydepresant)zwiekszający jej poziom na plus...
savior

przez Zenonek 05 lip 2010, 19:10
savior napisał(a):Stabilizatory nastroju powodują stan emocjonalnego zawieszenia..warto dodac do nich lek przeciwdepresyjny -subtelnie działający ,powodujący zwyzke formy bez nienaturalnego pobudzenia ...np.SSRI w tzw. dawkach podtrzymujących czy SNRI... efekt ewentualnego wewn.niepokoju stonizuje stab.nastroju..ale przynajmniej baza emocji będzie warunkowana przez lek (antydepresant)zwiekszający jej poziom na plus...

Rober ma stan mieszany. Najgorsza odmiane CHAD. W jego przypadku nie daje sie antydepresantow przynajmniej do czasu krystalizacji jednego stanu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 05 lip 2010, 19:15
Shadowmere
Witaj !!
po pierwsze , powinnaś dostać klapsa moją wykoksowaną obecnie łapą, za to , że jakis czas temu mnie i innych tak wystraszyłas :D :D
miło Cie widzieć
Obecnie czuje sie średnio. To o wiele lepiej niz 2 miesiące temu, kiedy Śmierc każdego dnia zaglądała mi w oczy ,a ja Jej . Oswoiliśmy sie ze soba juz nawet
Odkąd wrzucam sterydy (to była ostatnia chyba deska ratunku )jest lepiej.Wstałem z łóżka , gdzie gniłem i wyłem 3 lata i rozpocząłem ostre treningi. Mozna powiedziec , że jestem obecnie w formie fizycznej zblizonej do szczytowej.
Niestety za miesiąc muszę z koksem skończyć....chyba że chce spowodowac nieodwracalne zmiany hormonalne...musi nastąpic kilkumiesięczna przerwa.
Oprócz tego Afobazol z Rosji.
Wiem , że to sa metody doraźne i za chwile ich skutecznośc pewnie szlag trafi.Wtedy zacznę brac nowy lek. Gdy i tak będę znów zdychal, więc cóz będzie do stracenia??
Teraz sie boje. Jakos funkcjonuje, nie zdycham całymi dniami z derealizacji napięcia lęku i bezsenności oraz depresji.
Gdy teraz wrzuce lamotrygine i ona drastycznie pogorszy mój stan to na 100% nie czekam do września tak jak to pisalem tylko szybciutko popędzę na wojne z Bogiem
Boje sie. Strasznie. teraz mam namiastke życia, jakiej nie miałem od 3 lat.
Robert
Zenonek
Tak, wiem
Lekarz powiedzial , że nawet rok trzeba czekac czasami na efekty.....
Boje sie jednak tak typowych dla mnie skutkow w postaci całkowitego odrealnienia i rozbicia....moge sie wówczas niestety poddac
Savior
ŻADNE SSRI ani SNRI nie wchodza w moim przypadku w rachube.
W ogóle w stanie mieszanym.. Ja czasami probowalem nawet zaczynać od ćwiartki najsłabszej dawki tych leków.....kilka dni i albo psychiatrykiem sie kończyło, albo zapijanie benzo wódką od rana do nocy aby mi sie film urywal-nie dawałem rady.
Nie da rady.Szkoda......
Zenonek
Świete słowa
stan mieszany to kur..stwo
Antydepresant natychmiast nasila manię (część składowa stanu mieszanego )-ale nie taka czysta manię, przyjemnąi twórczą, tylko taka podszyta lękiem i depresją....
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez savior 05 lip 2010, 19:18
Wiem ..znam historie Roberta... tylko że antydepresanty w zasadzie tez maja za zadanie stabilizacje nastroju ...kwestią jest dobranie leku i dawki..stabilizatory sensu stricte jak np.lamotrygina mają za zadanie nie dopuszczenia do potencjalnie mozliwych do wystąpienie stanów maniakalnych podczas ich stosowania...

[Dodane po edycji:]

Robert stan mieszany to jak doskonale wiesz kompilacja róznych skrajnych emocji które występują w jednym czasie badz w bardzo krótkim czasie po sobie... tylko czy nie lepiej czuć sie stabilnie (co zapewnia np.lamotrygina) mając lepszy nastrój (co daje antydepresant ,niekoniecznie SSRI czy SNRI których jak piszesz nie tolerujesz),czy lepiej czuć sie ....nijak..będąc w stanie zawieszenia jaki teoretycznie daje sam sam stabilizator nastroju??? czy nie warto zastosowac terapii kombinowanej...delikatny antydepresant +stabilizator nastroju???
savior

przez rober6666 05 lip 2010, 19:24
Ten Lekarz -specjalista CHADowiec twierdzi,że według najnowszych badań CHAD pod względem dysfunkcji mózgu bardziej jest zbliżona do Epilepsji niz depresji. stąd z powodzeniem coraz częsciej stosuje sie leki przeciwpadaczkowe nowej generacji (czasem 2 różne naraz )
W CHAD wykazuja one działanie również przeciwdepresyjne. W CHAD maja miejsce niekontrolowane i chorobogenne wyładowania elektryczne w róznych częsciach mozgu.
Cos w tym jest. W najgorszym okresie co 5-10 minut ,przez całą dobę odczuwalem jakby przelatywal przez całe cialo bardzo nieprzyjemny impuls elektryczny...
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 05 lip 2010, 19:25
Oraz z drugiej strony sa tez antydepresanty , ktore wyciszaja, dzialaja antylękowo itp itd , wiec w sumie nie wiem dlaczego Rober nie moze zazywac antydepresantow jak Amitryptilina czy Seroxat lub Noveril.

No ale tak powiedzial lekarz- on raczej wie co mowi.

przez Shadowmere 05 lip 2010, 19:29
Zenonek, Na Roberta leki serotoninergiczne w każdej postaci zle dzialają.Nie wazne czy bedzie to aktywizująca fluo czy sedatywna paro,On nie toleruje tych lekow,bo poglebiają Mu stan mieszany.Doc wie co robi.
rober6666, Musialam troche odpoczac od forum,bo bylo ze mna naprawde bardzo zle.Teraz jest mi lepiej,ale jesli znowu wpadne w czarna dziure ulotnie się..
Jak sie spisuje Afobazol?Bierzesz go jeszcze?Pomaga?
Shadowmere

przez rober6666 05 lip 2010, 19:30
probowalem i amitryptyline i seroxat.
Tragedia
własnie mnogośc wypróbowanych lekow powodujących w ekspresowym tempie stawanie na krawędzi odebrala mi nadzieje.....
arsenal PRAWIE sie skończył.
Ale jeszcze walczę.
Uparty jestem
:D
Robert

[Dodane po edycji:]

Shadowmere
tak ,afobazol biorę-działa.jeszcze.
Oprocz tego Lit
i sterydy.
jest nieźle, lecz jak pisalem to działanie doraźne.
Więc cieszę sie z każdego dnia jaki został mi teraz podarowany.
kto wie czy to nie ostatnie moje 2 miesiące?
NON SERVIAM

obserwowany

przez savior 05 lip 2010, 19:33
Mam to samo co Ty Robert... czasem nawet mną rzuca ..takie ruchy mimowolne..w sumie nie wiem jakie jest tego źródło..i ten chaos w głowie... wirówka.. jakby ktos na złosc zamieszał w mojej głowie wszystkimi mozliwymi emocjami jakich człowiek moze doswiadczyc i bawił sie ich dowolnym układem na wzór przypadkowych szkieł pojawiających się w kalejdoskopie ...pobudzenia z sennością i lękiem czy senności z niemożnością zaśnięcia...
savior

przez Zenonek 05 lip 2010, 19:35
Nie nawet tak nie mysl !!!!!!!!!!!!!!! :pirate:

Przeciez tak naprawde dopiero teraz podejmiesz prawdziwe leczenie !

Stabilizatory postawia Cie na Zicher !! Chocby 2 naraz.

W polaczeniu z Afobazolem - bedziesz latal :P.

przez Shadowmere 05 lip 2010, 19:35
czy afobazol powoduje tolerancje?czy z czasem trzeba przyjmowac go wiecej?
To nie sa Twoje ostatnie 2 miesiace,masz Dziecko.Dzieci muszą miec tatusiow!
Rozumiem,że nie chcesz spieprzyc tego co udalo Ci sie osiagnac na chwile obecna,ale musisz zaufac lekarzowi..ufasz mu?
Shadowmere

przez savior 05 lip 2010, 19:37
W któtce zarzuce lek który mi podarował Robert ;) ..jestem w desperacji bo leki jakie do tej pory brałem poprostu sie nie sprawdziły.. obserwuje u siebie pewne cechy ADHD... nadpobudliwosc ruchowa i seksualna,męczenie sie podczas nic nierobienia ,ciągła potrzeba bycia w ruchu..leki noradrenergiczne maja to zaburzenie tonizować.. poza tym lipny nastrój i to ciągłe pobudzenie... gine jak rekin gdy jestem w bezruchu/bezczynnosci...
savior

przez zdesper 05 lip 2010, 19:44
no to objaw przewkleklego niepokoju a takze pobudzenie wynikajace z depresjii.

Ja znalazlem na to lek! -> fluwoksamina;))
zdesper

Sortuj wg