CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 01 lip 2010, 08:39
RafQ
.....właśnie że idealnie to opisałes.
Ktoś , kto tego nie przeżył i tak nie zrozumie.
Dla mnie jest to klarowny opis objawów.
Mozna przestac chcieć żyć,prawda??
U mnie wygląda to tak:
Wszystkie objawy jakie masz w trakcie obniżonego nastroju+niesamowite napięcie, akatyzja z przymusem chodzenia,zero apetytu, ściśnięty żołądek szczękościsk i całkowita bezsennośc. Tak , jakby w trakcie fazy depresyjnej wrzucac bez przerwy amfę wątpliwej jakości.Czyli taką tępo i bezproduktywnie pobudzającą.Ale nie dającą jakiegos pozytywizmu.
Najgorsze jest to , że taki stan mieszany potrafi trwać u mnie ponad rok.......Potem nadchodzi piękna hipomania , lecz niestety na okres około 3 tygodni, po czym ku mojemu przerażeniu samoistnie ustepuje........i znów pełne zaćmienie ma okres kilku-kilkunastu miesięcy.....Początki powrotu stanu mieszanego sa najstraszniejsze.To tak jakby wpierw ktoś wypuścił Cie po roku z więzienia , jesteś szczęśliwy, że wróciłeś do normalnego życia, plany na przyszłośc, chęć życia......a po 3 tygodniach znowu przyjeżdżaja niespodziewanie i bez powodu psy pod dom i znów na rok do więzienia....mozna sie powiesić.
Co dotychczas brałeś?? antydepresanty?? Pewnie pogarszały Twój stan.
Miałes skutki uboczne po Depakine?? (Zenonek zaraz nas przywoła do porządku , że leki nie maja skutkow ubocznych,hehehehehe-Zenonek-to żart oczywiście, bez urazy :D )
na mnie Depakine wogóle nie działala. brałem 1500 mg na dobe bez jakiejkolwiek reakcji. Ani gorzej ,ani lepiej.
Jedyny lek jaki sprowadzil objawy do poziomu takiego , że nie jest moim priorytetem rozwalenie sobie łba jest Lit
Więc za chwile starujemy z Lamotryginą !!
Będziemy wymieniać sie spostrzeżeniami??
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez zdesper 01 lip 2010, 10:38
A jakie to skutki uboczne miales rafq po depakinie?

ja juz na 600mg zauwazylem że za cholere nie moge spac.Dziwi mnie to niesamowicie.

Odkladam to i od dzisiaj zaczynam kuracje fluwoksamina(fevarin).Tylko tym jednym lekiem,bo inaczej nigdy nie będe wiedzial co mi pomagalo(Sama depakine poprawia humor ale zeby az tak rujnowac sen? Nie do pomyslenia:P)

Pozdrawiam
zdesper

przez specjal 01 lip 2010, 11:53
No Robert u mnie wczoraj fatalnie było.Ta sama historia wcześniej też czytałem dużo książek.Znam ten stan a co do tego picia to doskonale cię rozumiem właśnie wczoraj po prostu musiałem wypić jabola.Dorywcza robota to już coś gratulacje można powiedzieć że się wziołeś w garść :D .Nie jesteś nienormalny tylko sobie nie radzisz z tym.Picie przed snem dokładnie ta sama historia niemal wszystko prawie skopowiać co ty napisałeś.Co do skutków ubocznych to może cię wkur..wiłem ale ja ci szczerze napisze że nie mam żadnych!Nie martw cię inni też mają przesrane.Miałeś coś takiego że musisz się napić albo idziesz skakać?!Bo ja tak i wiem doskonale wiem jaki to jest stan!Powodzenia będzie lepiej!Jak to mówił Piłsudski naród wspamiały ludzie to kur..wy.

[Dodane po edycji:]

A jeszcze bardzo ważne czy Robert nadużywałeś wczesniej narkotyki?

Miałeś coś takiego że czujesz się jak zombi zero apetytu chudniesz bezsenność deorientacje słabość jakbyś chciał wymiotować czy zemdleć .Jedynie alko daje wystchnienie.Kisiel w bani pusta w głowie zero koncentracji normalnie człowiek jak zombi.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 01 lip 2010, 13:03
Robert u mnie właśnie stan mieszany jak to opisujesz pojawił się po mocnej kombinacji antydepresantów.Sam nie wiem co jest gorsze - ciągła deprecha czy takie wahania nastroju.Z jednej strony dobrze że coś robię ale jak już to zauważyłeś - wyjście na jakiś czas z tego stanu powoduje że odzyskuje się nadzieje na normalne życie i jest sie pewnym że już bedzie ok.Nic bardziej mylnego i powrót do deprechy po takim epizodzie lepszego samopoczucia jest jeszcze bardziej bolesny niż ciągła nieustająca deprecha.
Po Depakinie już w dawce 300 miałem nudności,bóle brzucha,biegunki,brak apetytu i wkońcu problemy ze snem.Odstawiłem po miesiącu męczenia się z tym lekiem a z pozytywów to nic nie mogę wymienić bo takowych nie było.

Jasne że będe pisał jak tylko będe czuł się w miarę i chętnie wymienie się spostrzeżeniami.
Szczerze to sam jeszcze niedowierzam że mogę mieć to coś i nie dociera to do mnie :? .

Aha i jeszcze dodam jedno.Ten stan o którym Robert pisałeś czyli depresja z przerażającym lękiem,bezsennością,jednoczesnym pobudzeniem,brakiem apetytu itp itd - miałem to na samym początku choroby.Wtedy balansowałem na krawędzi i sam się dziwię że nie wprowadziłem w czyn myśli autodestrukcyjnych które miałem przez 24/7.Na ten stan i lęk jaki w nim występował nie było mocnych i nawet benzodiazepiny+neuroleptyki kompletnie nic nie dawały.Takie przekonanie psychiatrów że benzo potrafi stłumić każdy lęk po tamtym przeżyciu mnie po prostu śmieszy.
RafQ

przez rober6666 02 lip 2010, 14:15
specjal napisał(a):A jeszcze bardzo ważne czy Robert nadużywałeś wczesniej narkotyki?

Miałeś coś takiego że czujesz się jak zombi zero apetytu chudniesz bezsenność deorientacje słabość jakbyś chciał wymiotować czy zemdleć .Jedynie alko daje wystchnienie.Kisiel w bani pusta w głowie zero koncentracji normalnie człowiek jak zombi.

Nie , prochow nigdy nie naduzywałem, aczkolwiek spróbowalem z 15 lat temu z ciekawości tego i owego. lecz na skosztowaniu sie skończylo. Nie interesuja mnie takie stany.

Dokładnie miałem/mam takie stany o ktorych wyżej piszesz....

RafQ napisał(a):Aha i jeszcze dodam jedno.Ten stan o którym Robert pisałeś czyli depresja z przerażającym lękiem,bezsennością,jednoczesnym pobudzeniem,brakiem apetytu itp itd - miałem to na samym początku choroby.Wtedy balansowałem na krawędzi i sam się dziwię że nie wprowadziłem w czyn myśli autodestrukcyjnych które miałem przez 24/7.Na ten stan i lęk jaki w nim występował nie było mocnych i nawet benzodiazepiny+neuroleptyki kompletnie nic nie dawały.Takie przekonanie psychiatrów że benzo potrafi stłumić każdy lęk po tamtym przeżyciu mnie po prostu śmieszy.

Straszny stan,prawda??? Tez sie dziwie jak wytrzymałem ponad rok bez przerwy takiego stanu.
jestem przez to wypalony emocjonalnie, bo po takich przeżyciach nie jestem w stanie za bartdzo sie juz przejmowac czymkolwiek....

Bierzesz juz to Lamo???
ja jeszcze nie....... :( .
Cykor ze mnie,hehehehe
A jak bierzesz to jak sie czujesz?
Ja dzis byłem u kumpla na tej myjni samochodowej.
Było spoko
nie czułem sie gorzej niz zwykle , więc dałem rade
Klimat tam jest luźny. Kolega nie jest jakimś "szefem" w biurze.....
Nie potrafi usiedzieć na miejscu, jak ja kiedyś i razem wypiękniamy samochodziki.
Więc klimat jest OK.
Jutro tez idę.
Dziwne uczucie. Większość życia robilem różne "interesy' i pracowalem samochodem i telefonem.
Teraz całe moje życie wygląda inaczej.stoi na glowie.
Eh, żebym tak wrócił do zdrowia.....znów będzie ok.
Chociaz teraz , na chwile obecna nie mogę narzekac. Nie wyje bezsilnie na tapczanie przez cały dzień.
Ale wiecie jak to jest.
jak chce czuć sie normalnie i to natychmiast, a nie pólnormalnie

pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 02 lip 2010, 23:06
Rok w stanie o którym piszesz - nie wiem czy bym to wytrzymał tak że szacun.
A co do lamotriginy to dopiero drugi dzień jak ją zażywam więc nic nie mogę powiedzieć.Jeżeli będzie jakiś efekt to pewnie nei wcześniej niż po tygodniu lub dwóch.

Co do pracy to dobrze że pierwsze wrażenie pozytywne bo to bardzo ważne,oby tak dalej.
RafQ

przez RafQ 03 lip 2010, 13:32
LOL Ka_Po

Że też o tym nie pomyślałem odrzucając kiedyś ofertę pracy w takiej myjni :mrgreen: .
A mogło być tak pięknie... ;)
RafQ

przez rober6666 03 lip 2010, 18:54
Ka_Po
.....ale musisz przyjechać w spódniczce niewiele dłuższej niz pasek... :D
Wtedy myjąc Twój samochodzik (ktorym potem weźmiesz mnie na randkę, oczywiście ) będę prężył swe wykoksowane bicepsy niczym frajerzy w telewizyjnych reklamach,hehehehehe.
Dzis od rana walczyłem na myjni.Spoko , dalem rade. Klimat luźny, ja do tego luzacko podchodzę , niczym do rozrywki urlopowej. Pierwsza praca od wielu lat....cały dotychczasowy okres tylko bardzo dochodowe "tematy"...
Lecz nie narzekam. jest GIT. Nie zdycham siedząc w domu. Ja lubie jak sie cosik dzieje. Cokolwiek.Raz jest to balansowanie na krawędzi, gdzie wspólnicy znikaja na kilka lat w "sanatoruim" , a raz mycie samochodow w myjni.....a co mi tam
Ciekawe co będe robil za rok???
Zdychal w psychiatryku, a może handlował ciągnikami siodlowymi?? Bił ludzi za kasę, albo jeździl śmieciarką??
Znając siebie-wszystko jest możliwe.
Jestem jak Irena Kwiatkowska w 40 latku-żadnej pracy się nie boję....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 05 lip 2010, 00:30
Jestem po 4 tebletkach lamotryginy (dopiero) a już wczoraj zaczęła się jazda.Mam nadzieje że to tylko przejściowe pogorszenie i z czasem się ustabilizuje gdy organizm się przyzwyczai do leku.
Ale jak na razie jest nieciekawie.Problemy ze snem,lekkie nudności i zmniejszony apetyt.Ale nie to jest najgorsze.Derealizacja,niepokój i nerwowość wzrosły około 3 krotnie.Byłem już na etapie wycofywania się z benzo i brałem 3x0.25 mg czasami nawet 2x0.25 na dobę (przed zmianą leków i wprowadzeniu lamo).Niestety wczoraj po południu dostałem tak potwornych objawów derealizacji,niepokoju,nerwowości i lęków że nie mogłem sobie miejsca znaleźć w domu tak mnie nosiło.Wydawało mi się że oszaleje.No i niestety byłem zmuszony wziąć nie 0.25 ale od razu 1 mg alprazolamu zeby doprowadzic sie do porządku.Dzisiaj to samo 1mg rano i 1mg wieczorem a i tak ledwo daje rade.

I teraz kwestia tego czy to jest sprawa wycofania się z mianseryny i wprowadzenie mirta czy może reakcja na lamotrygine.
Ale wcześniej przechodziłem zmianę z mianseryny na mirtazapine i nic takiego się nie działo.

Poczekam jeszcze tydzień góra dwa ale jak się nic nie zmieni (lub zmieni na gorsze) to będe musiał coś z tym zrobić.Nie mam zamiaru zwiększać dawek benzo bo to do niczego nie prowadzi i potem moge mieć poważny problem :x .
RafQ

przez rober6666 05 lip 2010, 08:41
K...a mać !!!
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 05 lip 2010, 17:56
Robert co ci jest leki nie pomagają?Pierd..ol to olej wszystkich idz do przodu!
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 05 lip 2010, 18:07
Robert nie zrażaj się do tego leku po tym co napisałem.To że u mnie wystąpiły takie objawy nie znaczy że u Ciebie też się pojawią.
U mnie dzisiaj lepiej - wymienione przeze mnie negatywne objawy znacznie osłabły.Mam nadzieje że już nie wrócą w takiej intensywności i będzie już tylko lepiej.Co do benzo to dzisiaj już tylko 2x0.5 i jest ok (ostatnie 2 dni to 2x1mg i wydawało się mało).

Robert w jakiej dawce masz brać tą lamotrygine?
RafQ

przez rober6666 05 lip 2010, 18:45
Specjal
klnę ze względu na RafQ-że go tak miażdży lek. Chociaz byc może to z powodu powrotu mirtazapiny ??
ja kiedyś brałem mianserynę-przez 3 tygodnie działała nieźle, ale jak sie rozkręciła to mnie zmiażdżyła....
za drugim podejściem do niej zmiażdżyła mnie juz po pierwszym dniu brania, mimo że za pierwszym razem początkowo nieźle sie po niej czułem.
RafQ
mam brać pierwsze dwa tyg po 25 mg, potem 50 mg a potem lekarz zadecyduje.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Shadowmere 05 lip 2010, 18:50
rober6666, nie czekaj,szkoda życia.Zarzucaj ten lek,pamietaj im szybciej zaczniesz tym szybciej bedziesz mial to za sobą.Teraz jestes w martwym punkcie.To nie dziala.
Shadowmere

Sortuj wg