CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez zdesper 22 maja 2010, 21:56
Robert666 Ty tez miales/masz takie problemy z koncentracja/pamiecia?.Przyznam szczerze ze nie potrafilem dzisiaj przeczytac ulotki od leków. Co gorsze nie jestem w stanie nawet czytać tego co tutaj piszecie....

Jak z tego wyjde to chyba to co przezylem starczy mi juz na cale życie( a mam tylko 21 lat..)
zdesper

przez rober6666 23 maja 2010, 00:20
zdesper napisał(a):Robert666 Ty tez miales/masz takie problemy z koncentracja/pamiecia?.Przyznam szczerze ze nie potrafilem dzisiaj przeczytac ulotki od leków. Co gorsze nie jestem w stanie nawet czytać tego co tutaj piszecie....

Jak z tego wyjde to chyba to co przezylem starczy mi juz na cale życie( a mam tylko 21 lat..)

Oczywiście
zawsze mialem fotograficzna wręcz pamięc i koncentracje pozwalająca mi pisac SMS-y w trakcie jazdy samochodem :D :D
Ostatnie 3 lata bylem jak debil.....nie pamiętalem nawet wyniku meczu Ligi Mistrzów , którą kocham , a której mecz dzień wcześniej widziałem
Masakra
bardzo dołująca sprawa.
Wcześniej czytałem po kilka ksiązek miesięcznie , ostatnio przestałem czytac wogóle-po co , skoro w polowie książki zapominam początku?
To skutki zarowno choroby jak i psychiatrycznych lejków niestety...
INTER zwyciężyl w pięknym stylu !!!
Pozwolilem sobie na więcej niz 3 piwa,hehehehe
I wiecie co?? czuje się świetnie-jak za dawnych czasów !!Luzik i dobry humor !!
AMON
Witaj Bracie
dawaj namiary na te pielęgniarki !! :D

Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez *Monika* 23 maja 2010, 10:03
rober6666,

Nie poznaję Cię :D
Nie znam Cię takiego.
Ale to fajnie,że samopoczucie wzrasta i co najważniejsze utrzymuje się na wysokim poziomie :smile:
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 23 maja 2010, 10:33
....hahahahahha, normalnie salonowy tygrys ze mnie , heheheh
Przed chorobą jeszcze tryskałem energią i humorem niczym skandynawski wulkan pyłem...Wszędzie mnie było pełno i miałem całe rzesze znajomych ,wśród ktorych bylem nieodzownym elementem imprez
Dlatego tak bardzo bolesny był upadek spowodowany tym ścierwem
Straciłem całe dotychczasowe życie.
Powolutku podnoszę sie z kolan
Lecz strach przed powrotem do stanu leptosomicznej rośliny będzie mi juz chyba towarzyszył do końca zycia.
Kto wie? Może jak sie poczuje stabilnie dobrze, to Cie odwiedzę i podziele sie z Tobą swoja energią? :D :D
Nie będę potrzebował wtedy namiarow od Amona hihihihihih
Pozdrawiam
Robert
Jakoś krzywo spałem dziś i kark mnie boli..Cholera, juz kiedys tak miałem.Mam nadzieje że to będzie krótkotrwałe, ponieważ musze dalej ostro trenować, a z bolącym karkiem to nie będzie przyjemne.
jakis masaż by sie przydał :mrgreen:
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 23 maja 2010, 13:50
rober6666,

Z Zabrza masz do mnie godzinę drogi, zapraszam :smile:
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 23 maja 2010, 14:02
Monika
W manii to pól godziny drogi , hehehehehehe
Od kilku dni narzekam na lekka derealizację.
Najgorzej jest w godzinach dopopołudniwoych.
Oczywiście nie jest tak nasilona jak przedtem, czyli w trakcie najgorszych objawow choroby jak i skutkow ubocznych leków.
Ale jest to nieprzyjemne uczucie, takie oszołomienie, otepienie i zidiocenie lekkie
A ja uwielbiam miec jasny, szybki i klarowny umysł !
Ciekawe czy to przejściowe pogorszenie , czy jakis znak ostrzegawczy.
Cóż, trzeba brnąc dalej , nie ma alternatywy.
Będę uparty i konsekwentny
Chce życ a nie trwać tylko
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 23 maja 2010, 14:04
rober6666,

MOże organizm w ten sposób przygotowuje się do normalności, która była Tobie obca przez tyle czasu?
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 23 maja 2010, 14:14
Zobaczymy....
Nie skladam broni, nie panikuję.
Organizm świruje to fakt. Ale po 3 latach cięzkiej beznadziejnej choroby nie licze na pełnie zdrowia i kwitnący stan w ciągu 3 tygodni.
Jednakże mam wrażenie że powstała dziura w zaporze niemocy. A jak widac niestety w telewizji dzisiaj wystarczy mała dziura , wyrwa, aby rozpoczęła się destrukcja nie do powstrzymania -niestety dla powodzian, stety dla mnie-powinno byc z górki
Tą dziurą jest powracająca pewnośc siebie-jak ja lubie to uczucie, kiedy z uśmiechem kokietuje napotkane Kobiety , lub z grymasem odstraszam nieprzychylnych mi panów,hehehe
Nie traktujcie mnie śmiertelnie poważnie-nie kozaczę-to taka ironiczna maska
Oznaka poprawy samopoczucia ....
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Shadowmere 23 maja 2010, 22:47
rober6666, Szczęśliwa jestem Braciszku,że tak sobie radzisz dobrze.Jesteś Fighterem,jesteś dzielny.Pośród mątw,krabów i mięczaków lśnisz jak najprawdziwszy Perłopław z perłą w środku . :D :pirate:
Shadowmere

przez *Monika* 23 maja 2010, 23:22
Shadowmere,
Jak ładnie Haniu napisałaś :D
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 23 maja 2010, 23:23
Shadowmere napisał(a):rober6666, Szczęśliwa jestem Braciszku,że tak sobie radzisz dobrze.Jesteś Fighterem,jesteś dzielny.Pośród mątw,krabów i mięczaków lśnisz jak najprawdziwszy Perłopław z perłą w środku . :D :pirate:

..ale perłopława ponoć perła napier..la, hehehehe
Fajnie że znow jesteś Shadow
Niech moja poprawa będzie dla Ciebie natchnieniem-jak czytałem nie odwiedzałas forum z racji dominującego niestety smutku w wielu postach..
Tak-wywalczylem sobie obecna poprawe. 99 osób na 100 popukalo by sie w czolo (pewnie nadal sie pukają, hehehe) wiedząc jakich to ekstremalnych rozwiązań sie imam..
Modlę się , żeby sie mylili...
Jednego dnia jest lepiej, drugiego gorzej....ale nawet jak jest to "gorzej" to jest o niebo "lepiej" niz przed 3 tygodniami..
Dzis oczywiście aktywny, kolejny dzień.
Ciężary , kino ( Robin Hood -niezły, lecz Gladiator duetu Scot - Crowe o wiele lepszy ), oraz nawet mi się chcialo zrobic w łazience taki numer , że przy włączaniu światła pojawia sie muzyka co podnosi komfort zarówno kąpieli jak i defekacji,hihihihihihih.
Musze nawet żone tam zwabic dziś jeszcze :D :D jak młody pójdzie spać.
Shadow świetnie że nie masz az takich skutków ubocznych jak Magdaa i Esprit. Oni męczą sie straszecznie. Podziwiam ich za wytrwałośc
Może te prochy nie będą Cię miażdżyć i uzyskasz podobna ulgę w cierpieniu jak ja??
Siostrzyczko-życzę Ci tego z całego serca
Aha-nie zamęcz swojego faceta na śmierć ta podwyższona chcicą ,hehehe...chociaz pewnie pozazdrościłbym Mu takiej śmierci :D :D
Pozdrawiam Was
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez dorka8321 24 maja 2010, 20:03
Witam.

Chciałabym zasięgnąć informacji i jednoczęsnie sie poradzić w kilku sprawach dotyczących CHAD.
Jestem nowa na forum i nigdy wcześniej nie korzystałam z takiego źródła informacji, ale czytałam dużo w necie na ten temat.
Chodzi mi głównie o Wasze doświadczenie w odstawieniu leków przy tej chorobie.
Choruję od 3 lat, po skończeniu studiów najpierw pojawił się u mnie epizod depresji dośc uciążliwej i głębokiej, potem wszystko wróciło do normy, ale w moim życiu wydarzyło się cos co spowodowało najpierw hipomanię i ona nie leczona, bo niezdiagnozowana przerodziła się w ostrą manię i trafiłam na 2 miesiące do szpitala. Po ustawieniu leków sporo czasu minęło zanim mania ustała.
Obecnie minęły dwa lata i nic się nie wydarzyło, żaden epizod nie wystąpił. W szpitalu powiedziano mi, że w takim wypadku będzie można odstawić leki, ale teraz tamta lekarka nie chcę się ze mną umówić na spotaknie, bo twierdzi, że dwa lata nie wie co się ze mną działo i wszystkie decyzje w mojej sprawie ma podejmować lekarz prowadzący mnie obecnie.
Natomiast on nie chce odstawić mi leków w ogóle, bo twierdzi, że po całkowitym odstawieniu odrazu nastąpi nawrót choroby. Zmniejszył mi tylko dawkę leku, wcześniej brałam 500 na dzień i 800 na noc, a teraz 300 na dzień i 500 na noc, a biorę Depakine Chrono. Generalnie nie narzekam na ten lek, tylko strasznie mi wypadaja po nim włosy :( :/ i bardzo bardzo chciałabym go odstawić skoro niby była taka możliwość.
Jeśli chodzi o mój nastrój to jest bardzo różny... ale i tak najczęściej mam bardzo obniżony nastrój i nic mi się nie chce, mam wrażenie, że żyje jak roślina - z tym, że tłumaczę to tym, że nie mogę znaleść pracy od dłuższego czasu, brakiem kasy, zajęcia i jakiegoś unormowanego normalnego życia, a nie wynikiem choroby. Niestety w czasie manii udało mi się zrezygnować z z pracy i po miesiącu trafiłam juz do szpitala na zamknięty. Generalnie wyjście z takiego stanu do normalności zajęło mi rok i zaczęłam szukać pracy, której też szukam rok i słabo to idzie :(
Obecnie mam 27 latod trzech lat choruję od 2 lat mam stwierdzoną chorobę chad i biorę leki, teraz chciałabym je odstawić dlatego zwracam się do Was o pomoc i jakieś wiadomości poradę cokolwiek.

Jak czytam niektóre posty to mam nikłą nadzieję, że jest to możliwe.
Nie wiem tez czy mam dobrego lekarza, bo jak tu piszecie zdarzają się konowały i potem człowiek jest źle ukierunkowany nie tylko farmakologicznie ale i informacyjnie :(

Mój lekarz wcześniej mi mówił, na przykład, że przed zajściem w ciąże odstawimy leki, poczym po kilku miesiącach jak się zapytałam o to samo powiedział, że nei będzie można odstawić, więc juz sama zgupiałam o co chodzi.

Najgorsze kjest w tym wszystkim też to, że mam myśli samobujcze z powodu tego obecnego mojego życia, tylko nei wiem czy to jest wynik choroby czy tego, że tak długo nie mogę znaleśc pracy i unormować życia :/

Proszę Was o jakąś odpowiedź co do odstawienia tej cholernej Depakiny !

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

przez rober6666 24 maja 2010, 23:38
Witaj
Bierzesz tylko stabilizator w postaci depakine?
Ciężko mi sie wcinac w kompetencje lekarza prowadzącego.
Skoro nie miałas manii od czasu pobytu w szpitalu to depakine chyba działa?
Z tego co czytam, wnioskuje jednak że jestes troche wychylona obecnie w strone depresji.
To że obecnie nie masz pracy i co zrozumiałe kasy nie powinno powodowac u Ciebie mysli samobójczych.To taki troche za mocny afekt według mnie
Moim zdaniem stabilizator powinnas brac stale po tak cięzkim epizodzie manii.
Oprócz depakine u wielu sprawdza sie stary, wypróbowany Lit (ja pomimo że odstawilem wszystkie leki przy licie pozostałem ). U mnie nie powoduje ŻADNYCH skutków ubocznych. Jest równiez lamotrygina-nowoczesny lek przeciwpadaczkowy, lecz jednocześnie skuteczny stabilizator.
pogadaj o tym ze swoim lekarzem. powiedz, że Depakine masz dosyc i chcesz inny stabilizator.
Tu masz fajny link do informacji o Licie
http://online.synapsis.pl/Poradnik-dla-leczonych-litem/
Dobrze , że tu sie odezwałas
jest nas tu kilku CHADOWCÓW i bankowo każdy z nas wyczerpująco i szczerze odpowie na Twoje pytania
wal śmiało
Musimy trzymac sie razem-nikt poza nami nas nie zrozumie

Witam wszystkich
Dzis przez cały dzien mialem, dosyc mocna derealizację...niech ją szlag trafi jasny i nagły !!
Nienawidzę tego stanu
Odbiera siły i ochotę na cokolwiek ...
Lękow i mysli samobójczych brak
Plan dnia wykonałem, lecz z wiekszym trudem niz zwykle.
Nie zamierzam składać rynsztunku. Trening, próba z kapelą ( w sobotę koncert) i inne tematy. Przyznac muszę jednak , że nic dzis nie sprawialo mi przyjemności (oprócz Żony :D ) , do wszystkiego musiałem sie zmuszac praktycznie
Lecz przewalczyłem tą francowatą D/D , zmusilem sie do zrealizowania planu dnia i z czystym sumieniem pije małe piwko za Wasze i swoje zdrowie i na pohybel suce CHAD
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 25 maja 2010, 13:23
Hej,
u mnie oki na razie w sumie. Jakoś egzystuje. Robert, ogarniaj się - 3mam za Ciebie :)

Pozdrawiam

Sortuj wg