CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 16 maja 2010, 22:42
.......a ja proponuję sok ze świeżo posiekanego marsjanina, pity lekko schłodzony , koniecznie przy pełni księżyca z twarzą zwróconą w stronę gwiazdozbioru "naiwniak" :D :D
Kaszpirowski już był, ziołolecznictwo również , bioenergoterapeuci z wahadełkami także....teraz pora na "prądy selektywne"....ciekawe co będzie kolejne... :D :D (zapomnialem o mantrach hihihhi )
Dają gwarancję na piśmie , że za 150 zeta będę zdrów jak dawniej???
A może "wystarczy" 1500 zeta za 10 seansów??? dają gwarancję na piśmie?? Bo jak ktoś sprzedaje mi cos za 1500 zeta to chcę pisemną gwarancje za ten produkt/usługę - jeśli takowej nie ma to sprzedający/usługodawca jest zwyklym naciągaczem......
Witam Wszystkich
U mnie dobrze !!
Wczoraj poczułem sie aż za dobrze i postanowilem wychlac trochę whyskacza -nie tak jak do niedawna żeby powrocic do normalności , tylko tak zwyczajnie , żeby mieć fazę :D
faza była piękna, ale to był nierozsądny pomysł-dzisiaj do godzin popołudniowych miałem dużą zniżkę formy i samopoczucia. Bylem rozbity psychicznie i zmierzły. Wściekły na siebie za wczorajszą głupotę...balem się , że zniweczyłem niesamowita poprawę stanu zdrowia
teraz na szczęście jest juz ok
Byłem na próbie z kapelą (niedługo koncert) , potrenowalem również i czuję sie znakomicie...
Oby tak dalej
marzę , żeby pozytywny efekt "terapii" trwał i abym nie obudzil sie z ręka w nocniku....( a został mi jeszcze taki niebieski z rybkami od synka,hehehehe)
Delfinek
Proszę nie obrażaj sie na mnie za początek mojego posta
Ale CHAD jest naprawdę ciężką choroba i proponowanie komus choremu na to gów..no jakichś prądów może wywolać tylko gniew (lub wejście w stan manii , co by nie było takie złe ,hehehehe)
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez delfino 17 maja 2010, 20:24
No widzisz czyli od samego czytania Ci sie poprawilo czyli znaczy że działa.przeczytalam twoje posty w których pisałes ze jestes w stanie wszystkiego spróbować wię podalam ta informacje a co z nią zrobisz to twoja sprawa,jak wolisz zarzucic koks wolna wola...Ale zanim zaczniemy cos krytykować czy nasmiewac sie należalo by sie z tym tematem zapoznac choć trochę, a propos Kaszpirowskiego to owszem był rzeczywiście z tego co się orientuje TV wolała pokazywać Kaszpirowskiego niz pokazać w TV wyniki badań Dr.Kwaśniewskiego.Wiem że CHAD to poważna choroba, i to nie jest koszt 1500 tylko 150zł.a dał Ci ktoś gwarancje ze inne leki które brales będa działać,?A na koks dostales certyfikat?.Ok nie było tematu....

przez rober6666 17 maja 2010, 22:06
Pewnie że mi sie poprawiło ! :D
Poprawia mi się sukcesywnie od 2 tygodni bodajże...
Delfino - a Ty sie z jakim badziewiem borykasz skoro trafilaś na forum??
Nie było moim zamiarem kogokolwiek , a zwłaszcza Ciebie urazic swoja wypowiedzią.
Pisząc że jestem gotów spróbować wszystkiego , nie mialem na myśli stania sie żyznym poletkiem , na ktorym swe interesy będa uprawiać hochsztaplerzy i naciągacze
Czy w jakimkolwiek szpitalu , na jakimkolwiek oddziale stosowane są "prądy selektywne"?......

U mnie dobrze
Dzisiaj jakis obnizony nastrój sie przyplątał, ale zważywszy na to co dzieje się za oknami nie powinienem mieć chyba o to do siebie pretensji....
Lęków brak, derealizacja lekka i epizodyczna raczej....
Aktywnośc fizyczna bardzo dobra-aeroby, silownia
Kilka tygodni temu byłem pewien że nie dożyje wakacji.....nie chcialem przechodzic po raz kolejny piekla wyjazdu wakacyjnego, gdzie w dwujnasób musiałbym brać sie w garść , aby nie zepsuć synkowi i żonie wakacji leżąc calymi dniami posrany z lęku pod kocem, niezdolny do jakiejkolwiek radości czy spontaniczności
A zanosi sie że tegoroczne wakacje będa najlepsze od 3 lat
ZERO mysli samobójczych...ZERO
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 17 maja 2010, 23:56
Te prądy selektywne jednak bym sobie darował.Kiedyś podczas jednej z wizyt Pani psycholog zaproponowała mi abym spróbowal jednej z niekonwencjonalnych metod leczenia.Kuracja miała polegać na leżeniu pod wahadełkiem w kształcie piramidy któta wg mojej Pani psycholog miała działanie lecznicze :mrgreen: .Pomyślałem więc że może gdybym poleciał zwiedzic piramide Cheopsa to bym sie całkowicie wyleczył (skoro niby te mini-piramidki są takie skuteczne według niej)? :D
Rozwaliło mnie to całkowicie i musialem się bardzo powtrzymywać żeby się nie roześmiać.Dodam że na następną wizytę już nie poszedłem.
RafQ

przez *Monika* 18 maja 2010, 00:22
rober6666,

Cieszę się,że stanąłeś o własnych siłach!Trzymam kciuki za Ciebie Roberciku.

Oprócz tych koksów i siłowni...przyznaj no się.....pewnie w chałupie poprawa stosunków międzyludzkich? ;)
MIło słyszeć,że każdy po kolei wychodzi z tego badziewia.
Całusek.
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 18 maja 2010, 10:19
Cześć Monika
Masz rację-to działa w obie strony- takie sprzężenie zwrotne...
W związku ze znaczna poprawa mojego stanu zdrowia nastąpiła poprawa stosunków międzyludzkich, tudziez intensywność innych stosunków :D
Ale nie ma sie co dziwić- z zalęknionego, chorego , niezdolnego do niczego poza myślami samobójczymi, ciągle tułającego sie po psychiatrach wraka, powoli przeistaczam sie w kogoś , kim bylem zawsze. Mam błysk w oku, właściwe mi, lekko rubaszne poczucie humoru, potrafię zająć sie domem, wyprostowalem sie jako efekt uboczny "terapii " i intensywnych ćwiczeń zncząco zmieniła sie moja sylwetka. W związku z tym klimat w domu musial sie zmienic-Żona jest w końcu Kobietą i nie dziwie sie ,że łaskawiej spojrzała na takiego samczyka jak ja,hehehehehe :D :D -to właśnie mój dawny humor i autoironia
Reasumując -cos w tym jest
Im lepszy mój stan zdrowia -tym lepszy klimat w domu......a im lepszy klimat w domu -tym jeszcze lepszy mój stan zdrowia...
Jednakże zmiany zostały zapoczątkowane moja desperacją-ryzykowalem dosyc mocno-pod wplywem tych środków na CHAD, równie dobrze mogłem skończyc z ciężką psychozą w psychiatryku , lub po długotrwalym spożywaniu psychotropów wogóle się wykończyć
Lecz było mi to obojętne -mialem poczucie , że i tak mój pobyt na tym padole sie kończy , o czym z resztą wielokrotnie pisalem wcześniej...
Na razie czuje sie niepewnie-jakby po 3 latach zdjęto mi gips z nogi....
Kladę sie spac z niepokojem-obawiam sie , że obudzę sie i stanie sie to co 3 lata temu-nagły paralizujący atak choroby. Nigdy nie zapomne tego poranka...Polożyłem sie spać kompletnie zdrowy ,a rano obudzilem sie juz wrakiem
Jeśli poprawa będzie trwała i poczuje sie pewnie, będę mógł wrócic wreszcie znów do zarabiania kasy
pozdrawiam serdecznie
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 18 maja 2010, 10:55
Rober

No cos niesamowitego ta CHAD. Jak czytam to ciary przechodza mi po plerach. Zreszta dowiedzialem sie ostatnio, ze kolezanka mojej mamy tez ma CHAD. Bierze 5 lekow i czuje sie dobrze.

A lit bierzesz caly czas czy przestales ?

przez rober6666 18 maja 2010, 12:17
Tak Zenonek -CHAD to ścierwo jakich mało. Bardzo często kończy sie samobójstwem niestety-tu statystyki są nieubłagane. Kiedys myślalem ,że samobójstwo jest domeną, wątłych, użalających sie nad sobą, niezaradnych i rozpieszczonych mięczaków.....ale to było kiedyś, kiedy na własnej dupie nie przekonałem sie jeszcze co to znaczy CIERPIEĆ z powodu choroby nerwowej/psychicznej....Byłem zadufanym w swojej nieomylności bufonem.
Jak poważna to choroba niech świadczą samobójstwa mojego Ojca i jego Siostry z powodu CHAD...
LIT początkowo odstawilem również z powodu "obrażenia" sie całkowitego na leki....
Jednakże po tygodniu , gdy zrozumialem z jak potężną antydepresyjną substancja mam obecnie do czynienia postanowilem do niego powrócić ,aby nie popaśc w manię.
Poza tym Lit , jako jedyny lek nie powodowal u mnie żadnych skutków ubocznych, a musze także przyznac , że w delikatnym, subtelnym stopniu, ale jednak stabilizował...
Absolutnie nie działa antydepresyjnie, ale równiez nie pogłębia depresji i myśli samobójczych w moim przypadku tak jak wszystkie inne leki jakie wypróbowałem
Działa jednak troche wyciszająco i ustabilizował np sen, oraz zlikwidował takie "elektryczne wyładowania" jakie mialem nieprzyjemnośc odczuwać w całym ciele co kilka minut...
Więc Lit stosuje nadal. To będzie chyba mój przyjaciel do końca życia
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 18 maja 2010, 15:09
Cześć wszystkim,
pewnie zasypałbym Was dobrymi radami albo coś w tym stylu ale życie pokazało, że jednak nie za bardzo potrafię nad sobą zapanować.. Po kilku miesiącach "obrażania" się na leki i odstawienia jednak może i brak stabilizatora? Ogólnie to mam dziś moralnego kaca..Nawywijałem głupot wczoraj nieźle..A już myślałem, że panuję nad moim "nastrojem".. No zobaczymy, może lepiej będzie :)

Pozdrawiam

PS. Nie dziwie się Robert, że jednak lit zostawiłeś ;)

przez Magdaa 18 maja 2010, 15:15
Robert, a przyjmujesz dalej swoje wspomagacze na masę? (które w tym wypadku miały poprawić samopoczucie, prawda?) Jak się po nich czujesz? Czy tylko Lit bierzesz teraz? Ćwiczysz coś?
Magdaa

przez Conrado31 18 maja 2010, 15:56
Na szczęście nie mam CHAD, ale po lekach miałem podobne stany: od manii do depresji, taka ciągła huśtawka przez jakieś 4 tygodnie i wykończyło mnie to kompletnie psycho-fizycznie. siedziałem na łóżku i chciało mi się wyć, dosłownie. Prawdopodobnie był to jakiś zespół serotoninowy. Wyobrażam sobie więc, co musi przeżywać Robert czasem, bo można powiedzieć, że miałem coś takiego w pigułce. Śledzę Twoje zmagania z chorobą z zainteresowaniem i ciesze się, że jesteś coraz silniejszy i coraz lepiej sobie z tym gównem radzisz.
Dobrze, że żona pomaga Ci stanąć na nogi, takie wsparcie to absolutny skarb.
Co do karków, to chyba pokutują tu jakieś stereotypy. Sam znam kilku i są to wspaniali ludzie z ciekawym charakterem. Ćwiczenia fizyczne na pewno pomagają poprawić samopoczucie i nie są to tylko puste słowa. Ze "wspomagaczami" to bym nie przesadzał rober6666, serducho może cholera nie wyrobić.

przez rober6666 18 maja 2010, 16:19
Alter Ego
Co się stalo??? dostałeś manii ?? Faktycznie można wtedy nawywijać...Wiem cosik o tym :D :D
Ja w porę sie zreflektowałem z tym Litem jednak. Poprawa samopoczucia następowała tak gwałtownie, że wolałem uniknąc wahnięcia w drugą stronę...a Lit nie powoduje u mnie żadnych skutków ubocznych...myślałem nawet że placebo, ale okazuje sie że on działa dyskretnie i niespektakularnie...
Magda
oczywiście że biorę i brał będę
Poprawa nastąpiła juz na drugi dzień od zastosowania.Niesamowita i niespotykana poprawa.
Nie mam całkowicie uziemiającego lęku, derealizacja jest sporadyczna i delikatna,ZERO MYŚLI I MARZEŃ SAMOBÓJCZYCH, chęć do życia-gotuje obiady jak przed 3 laty, myje gary....
REGULARNIE chodzę na siłownię, gdzie odbywam ciężkie treningi (do niedawna nie mialem sil wejść na 3 piętro ). Trenuje na worku jak za dawnych czasów. Za chwile okaże sie , że mam 18 lat,hehehehe
Conrado
Nie przesadzę ze wspomagaczami. Znam ten temat sprzed lat. Nie jestem laikiem .Jak juz pisalem moim celem jest powrót do zdrowia , a nie zostanie karkiem i zrujnowanie sobie organizmu jakimis wariackimi cyklami dla debili,hehehehe
są sterydy i sterydy
....a tak przy okazji to sylwetka mi sie zmienia,hehehehe :D
Ale dzięki temu że "lek" wyrwał mnie z łóżka, dał siłę i pozbawił najdotkliwszych objawów CHAD mogłem znacznie podreperować swoja forme fizyczną , która w znacznym stopniu bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie psychiczne, co daje mi jescze większą ochotę i siłę do działania i walki o zdrowie.
Droga jeszcze daleka przede mną, to pewne
Ale tak dobrze nie czułem się od początku choroby....
I jeszcze raz zaznaczam-nie jest to mania
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 19 maja 2010, 09:05
Hej Robert,
uderzyłem kogoś zanim pomyślałem.. Głupia sprawa wyszła i wiem, że to ja powinienem się opanować.. Szkoda gadać.. Jeszcze dam sobie szanse, ale jeśli się będzie coś działo w tym stylu to powrót do stabilizatora.. Rano zaś zupełnie z innej beczki dostałem wiadomość i się podłamałem nieco.. Ogólnie chujnia..

Pozdrawiam

przez maaja 19 maja 2010, 09:20
a czy próbowałeś sobie pomóc w inny sposób. Praca ze złością, przepracowanie swoich emocji za pomocą psychoterapii...
Leki działają doraźnie, dziś je bierzesz i pomagają, a jak przestaniesz brać? Przyczyna nadal pozostanie. Leki przyczyny nie zlikwidują. To może zrobić tylko praca nad sobą...
Pozdrawiam

Sortuj wg