CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 14 maja 2010, 20:04
paradoksy napisał(a):mam takie pytanie do Was:
mogę przenieść ten temat do działu 'Depresja'?

...a w jakim dziale go stworzyłem?? Przyznaje , że byłem tak zakręcony , że nawet nie wiem :D
Mi osobiście to w ogole nie przeszkadza , pod warunkiem ,że jak ktos wpisze w wyszukiwarce "CHAD" czy też "Choroba afektywna dwubiegunowa " to wyskoczy mu ów temat...
W końcu zbiera tu sie troche praktycznej wiedzy dla CHADOWCÓW....
... jeśli o mnie chodzi to może byc nawet w dziale "spowiedź zakręconego roberta" hehehehehehe
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Gringo 14 maja 2010, 20:26
Ale jak widzimy dziala to wysmienicie.

Tylko na jak długo[?]
Gringo

przez rober6666 14 maja 2010, 21:10
.......tego nie wie nikt.....
Ale dowiemy się dzięki mnie.... :D
Ja nie odpuszczę.
Nawet jakby mial mnie szlag trafic za 3 miesiące to warto było!! Po 3 latach myśli samobójczych, bezsenności, lęków odbierających zmysły i zdrowy rozsądek, derealizacji powodującej ,że nie wiedzialem gdzie jest moje dziecko czy samochód zaparkowany, pobytów w psychiatrykach,niemożności wstania z łóżka i wykonania najprostszych nawet czynności....WARTO BYŁO.
Od 2 tygodni jestem znów prawie CZŁOWIEKIEM a nie przerażoną, ubezwłasnowolnioną chorobą istotą.
Poza tym -jak długo działa np wenlafaksyna ?? (o ile wogóle działa ) Z tego co czytam na forum to po kilku miesiącach następuje w większości przypadków regres w tempie błyskawicznym mimo jej zażywania i zwiększania dawki...
taka choroba niestety...
Dlatego codziennie piszę i będe pisał co sie ze mną dzieje, aby ostrzec lub dać nadzieję innym..
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 14 maja 2010, 21:29
Nie wierzę, że lekami/chemią da się z tego wyjść, o CHAD wiem niewiele, czy możliwe, że to dziedziczne, jeśli tak, to kiepsko, ale może to tylko odmiana nerwicy. Całą tą rozbudowaną terminologię uważam za zbędną, bo nie wiele to wnosi, tworzy tylko wirtualne byty. Wierzę, że istnieje po prostu pewien proces, gdzie jedna faza przechodzi w drugą na zasadzie losowości, lub odpowiednich okoliczności, wszystko się zmienia z dnia na dzień, wszystkie te choroby nerwowe zachodzą w pewnym punkcie na siebie, więc rozróżnianie ich jest trudne i nic nie daje w rezultacie, wystarczy chyba tylko bardzo ogólny obraz, dzielenie na fragmenty komplikuje sprawe i zaczyna się Ci zdawać, że twój problem to jakieś monstrum, a to tylko emocje i emocje i więcej emocji. Nazywanie tego utrudnia wyleczenie.

Moje doświadczenie mówi, że trzeba pozbyć się nagromadzonej w ciele, emocjonalnej energii (wzorców emocjonalnych?), dopóki tego nie zrobisz, to na dłuższą metę nic się nie zmieni, muszą wyjść z ciała wszystkie napięcia, zgromadzone i utrwalone emocje. To co czujesz dziś, to właśnie ten bagaż, to co pojawia się na powierzchni w danej chwili pochodzi z tej uwięzionej energii, możesz to tłumić, relaksować się, walczyć z tym, ale dopóki nie uwolnisz tego, to prędzej czy później wróci. W chwili gdy to się uwalnia, czujesz, jakby ktoś z ciebie spuszczał powietrze, zmierzasz do stanu najniższej energii i przychodzi wytchnienie, katharsis. Tylko jak to zrobić?, bo mi się udało raz. Reszta to tylko środki przeciwbólowe, dają ulgę na chwilę. Dziś Ci dobrze, jutro zdychasz.
Gringo

przez rober6666 15 maja 2010, 10:13
...najgorzej czuje sie zawsze rano..
Nie wiem czy Wy tez tak macie
Cięzko mi wstac z łóżka przed 9 i do poludnia jestem "rozmemłany" co mnie irytuje skutecznie
Potem sie rozkręcam i jest coraz lepiej
jak pisałem wyżej mój stan poprawił sie bardzo
Nie jestem okazem zdrowia psychicznego, ale przestalem byc 100% , potencjalnym klientem oddziału zamkniętego ( z powodu chęci wprowadzenia w życie myśli samobójczych w trybie natychmiastowym )
na dzień dzień dzisiejszy oceniam sie na 5,5 ( 10 to supersamopoczucie supersamca,hehehe) czyli rekordowo wysokie odkąd z Wami jestem
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 15 maja 2010, 10:18
Witam,
to główny objaw depresji w ChAD ;), rano źle - wieczorem lepiej. Polecam na siłę wstać o tej 7-8 mej. Po chwilowym (ok.tydzień u mnie) pogorszeniu samopoczucia nastąpi znaczna poprawa :)

Pozdrawiam

przez rober6666 15 maja 2010, 10:24
Dzięki za podpowiedź
bankowo sie zastosuję,bo czuje , że będzie to skuteczny kolejny kopniak w dupe tej choroby...
...tylko JAK to zrobić??
Gdyby tak codziennie za rogiem o 7 rano czekala na mnie długonoga blondynka z odpowiednimi atrybutami i wolna chatą ... :D :D :D :D :D , to pewnie wstawałbym jak sprężynka,hehehe
a tak na powaznie-skoro popoludniu potrafie wykonać juz porządny trening silowy ,to może pretekstem niech będzie poranne bieganie...park mam 50 metrów od domu
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 15 maja 2010, 10:36
Hej,
poranne bieganie super, w nocy największa produkcja hormonów, bieganie(ogólnie wysiłek tlenowy) doskonale rozprowadza je po organizmie. Skutkuje to wyrównanym nastrojem na co najmniej połowę dnia, a przynajmniej do ok. 14 stej a o ten czas najbardziej chodzi (bo rano źle - wieczorem lepiej). Dobrze się porozciągać po bieganiu. Oczywiście przestrzegam przez trenowaniem w "kółko" - organizm musi wypocząć, nie można przesadzać. Najlepiej biegać z pulsometrem i zapisywać sobie gdzieś czas i średnie tętno. Jeśli po kilkunastu dniach średnie tętno zacznie spadać a dystans i czas pozostaną te same poprawi się dużo wydolność organizmu a co i za tym idzie - poprawią się mechanizmy walki z nastrojem. Nastrój powinien być dużo stabilniejszy (przynajmniej tak jest w moim przypadku).

Pozdrawiam

przez rober6666 15 maja 2010, 10:43
Jeszcze raz dziękuję
Jak pewnie wiesz jestem w trakcie baaardzo eksperymenyalnej i maloakceptowalnej , jednak jak na razie najskuteczniejszej terapii.
Poranne wstawanie i bieganie (lub na początek marszobieg.. :D ) może tylko ten eksperyment zpotencjalizować.
pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Alter Ego 15 maja 2010, 11:06
A właśnie,
zapomniałbym o najważniejszym. Na początku nie jest ważne jak szybko biegniesz - tylko czas. I żeby nie zatrzymać się nawet na sekundkę. Nic innego. Biegaj bardzo wolno ale żeby było to z 30 minut chociaż na początek. Możesz prawie iść - byle tylko się nie zatrzymywać. Co do Twojej terapii to nie była jakaś wielka krytyka z mojej strony. Nie popieram przyjmowania hormonów, bo można mieć później jazdy ale przyznaje, że jeśli chodzi o siłę i masę dają prawie natychmiastowy efekt. Ale żeby go utrzymać - trzeba ćwiczyć. Czyli inaczej - w efekcie końcowym musisz również włożyć od ch... pracy. Wiem o tym sporo, ogólnie dużo trenuje i mam sporo kolegów którzy również ćwiczą. Niektórzy walą koksy. Tu masz tak - szybki efekt, duże przyrosty ale co potem? Potem musisz trenować żeby to utrzymać inaczej tylko się to w tłuszcz zmieni. Jak już musisz coś dorzucać to dawaj stanozolol (Winstrol depot chyba nazwa handlowa), mniejsze skutki uboczne i dobrze rzeźbi - ale też moim zdaniem gówno.

Co do reszty, jeśli Ci siłownia pomaga - super, naprawdę się ciesze i każdemu polecam więcej aktywności fizycznej. Lepsze to niż psychotropy i neuroleptyki po których chodzi człowiek jak naćpany. Lepsze niż alkohol cy narkotyki.
W zdrowym ciele zdrowy duch - a przynajmniej zdrowszy :D

Pozdrawiam

przez rober6666 15 maja 2010, 13:46
Wzięcie koksu nie miało na celu zwiększenia masy , siły , czy tez zostania karkiem...to tylko efekt uboczny
za stary jestem na takie akcje,hehehe
Głównym celem jest wykorzystanie jego ogromnego potencjału aktywizujacego i jak sie okazuje przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego. Na to własnie liczyłem , decydując sie na ów desperacki krok
To oczywiste , że decydując się na taki sposób terapii należy intensywnie trenować .Po pierwsze dlatego że mam spore pokłady energii , które nalezy wykorzystac, po drugie żeby nie wyglądac za chwile jak wieprz-"nieprzetrenowany" koks błyskawicznie otłuszcza...co by mogło jeszcze pogorszyc moj stan zdrowia , przez co cały eksperyment mijał by się z celem.
Dzięki mojej zwiększającej sie aktywności zaczynam znów nabierać szacunku do samego siebie.
To taka farmakoterapia i samonapędzająca sie psychoterapia zarazem
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 15 maja 2010, 14:14
Alter Ego,

MInął tydzień......a ja jeszcze nie wybrałam się na te poranne bieganie. Chyba tu musisz przyjechać, ze mną potrenować ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Alter Ego 15 maja 2010, 14:15
rober6666 napisał(a):Głównym celem jest wykorzystanie jego (koksu) ogromnego potencjału aktywizujacego i jak sie okazuje przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego.

Robert,
a czy słyszałeś kiedyś, że adrenalina (której poziom również wzrasta) w skrócie potrafi wywołać ataki paniki i w konsekwencji lęki?

Adrenalina odgrywa decydującą rolę w mechanizmie stresu, czyli błyskawicznej reakcji organizmu człowieka i zwierząt kręgowych na zagrożenie, objawiających się przyspieszonym biciem serca, wzrostem ciśnienia krwi, rozszerzeniem oskrzeli, rozszerzeniem źrenic itd.

Weź to pod uwagę. Ćwiczenie popieram w 100 % Zresztą może się okazać, że to Ci pomoże - a ja tylko kraczę jak kruk. Czego Ci życzę szczerze. Ale naprawdę uważaj bardzo.

Monika1974,
z przyjemnością :)

Pozdrawiam

przez delfino 16 maja 2010, 21:27
Proponuje skorzystać z tzw prądów selektywnych w Wawie przepisuje je neurolog zajmujący sie żywieniem optymalnym,poznałam ludzi którym to żywienie i prądy pomogły.Nie mają one nic wspólnego z elektrowstrzasami.Wrzuccie na google i poczytajcie o tych prądach warto i tego spróbowac tym bardziej ze tanie 1 min kosztuje 1 zł w sunmie wychodzi 150 zł.Zywienie optymalne jest uciążliwe ale same prądy można spróbować.

Sortuj wg