CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 13 maja 2010, 09:53
....na razie nie ma za co..
Zobaczymy jak będzie dalej
W końcu nadejdzie dzień , gdy trzeba będzie zrobic przerwę w przyjmowaniu "suplementów" jak to "sportowcy" z przymróżeniem oka nazywają,hehehe
Milo mi ,że nikt mnie nie potępia za sposób ,w jaki staram sie sobie pomóc- na szczęście jak na razie jest sposób nad wyraz skuteczny, ciekawe tylko czy długofalowo
Zważywszy na to jak wyglądala moja wegetacja w ostatnich czasach-warto bylo podjąc ów desperacki krok.
W dalszym ciągu masakrycznie cięzko mi sie wstaje.Potem jest juz lepiej
WIEM , ŻE DZIS ZAJMĘ SIĘ DZIECKIEM, PÓJDE NA SIŁOWNIĘ, POŁOŻE KOLEJNE KAFELKI.....
BEZCENNE UCZUCIE
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 13 maja 2010, 10:03
Rober666 Probowales sie orientowac w sprawie tej Imipraminy czy fenelzyny ?

Jest jeszcze Noveril- tez dobry lek, chyba jest darmowy obecnie.

Przed elektrowstrzasami moglbys jescze cos sprobowac.

3mam kciuki

przez rober6666 13 maja 2010, 10:44
Witaj Zenonek
Imipramina w Polsce niedostepna
Mozna sprowadzic od niemiaszkow , lecz koszt opakowania wychodzi wraz z wysyłka cos ponad 120....troche duzo jak na eksperyment...
Noveril-tez widze ,że ciekawy profil tego leku !!. Nie wiem czy aktualnie jest dostępny na rynku. Na stronie aptek DOZ jest wymieniony, ale nie ma podanej ceny, co może świadczyc o jego niedostępności.Zorientuje się. Wygląda na to że środowiska , ktore dobra kasę trzepią na tym badziewnym SSRI skutecznie wyrugowały starszą, tanią lub w pełni refundowaną, skuteczną konkurencje w Polsce
Czemu w krajach bardziej rozwinietych medycznie te leki sa nadal w masowym użyciu??? Jakby były "be" to przede wszystkim tam były by w pierwszej kolejności wycofane
...lecz i tak na razie nie zamierzam wracać do żadnych leków
Zbyt dobrze się obecnie czuje na koksie
Nie będę ryzykował kolejnych prób z lekami-naglego spadku samopoczucia moge nie znieść już.
Twoje porady wyglądaja na mądre i bankowo je zrealizuję w razie fiaska obecnego "leczenia"
Dzięki
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 13 maja 2010, 10:53
To, ze nie ma Polsce Imipraminy, Insidonu, Noverilu czy Azafenu to jawne kpiny.

SSRI to sa ziolka przy tych lekach.

Nie mowiac o najbardziej skutecznej fenelzynie.

Zdrowiej !

Aha jest jeszcze Petylyl, nie wiem czy probowales.

przez rober6666 13 maja 2010, 11:15
....równiez nie ma w aptekach....
pytałem , pisalem maile
CIEMNOGRÓD
NON SERVIAM

obserwowany

przez paradoksy 13 maja 2010, 11:18
rober6666, ile nie pijesz i jak się z tym psychicznie czujesz? Bo jeśli w miarę ogarniasz, to bardzo dobry znak...
paradoksy

przez Zenonek 13 maja 2010, 11:19
Petylylu tez nie ma ? no to chyba jakis fan SSRI maczal w tym palce

przez rober6666 13 maja 2010, 14:15
paradoksy napisał(a):rober6666, ile nie pijesz i jak się z tym psychicznie czujesz? Bo jeśli w miarę ogarniasz, to bardzo dobry znak...

2 dni od wzięcia pierwszej dawki "koksu" poczułem się na tyle dobrze i niezderealizowany, że alkohol przestał byc mi do czegokolwiek potrzebny (poniewaz alko nie wywoływalo u mnie przyjemnej fazy jak u wszystkich , tylko niwelowało D/D, lęk i mysli samobójcze -było tylko takim panaceum na wymienione dolegliwości-ale łoiłem przynajmniej pół butelki na szybko , żeby osiągnąc spokój, ulgę i jasnośc myślenia oraz powrót z derealizacji do realności )
Teraz strzelam sobie jedno piwko na pół z Żona wieczorem
Czuje sie świetnie bez alko, ja uwielbiam stan jasności umysłu, lubie mieć umysł jak brzytwa-tylko alko choc na chwile pozwalało mi w glowie rozjaśnić i móc choc przez chwile normalnie myśleć
Jeszcze daleko mi do upragnionego ideału...ale bywało duuużo gorzej
na pohybel tym mądralom , ktorzy uważali wcześniejsze picie za alkoholizm-gów..o prawda.
Zenonek
..a no nie ma , nie ma
To czysty kretynizm
Rozumiem jakby w calej europie te leki wycofano.....a tak znów mam poczucie "spiskowej teorii dziejów" niestety
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 14 maja 2010, 10:52

przez Shadowmere 14 maja 2010, 10:55
pytalam kiedys mojego psycha o petylyl.powiedzial,że chyba sobie żarty robie ,że sie chce truć takim kardio i hepato toksycznym paskudztwem.Zreszta sama nazwa "petylyl"- to brzmi gorzej niż kadm,albo cyjanowodór :?
Shadowmere

przez Zenonek 14 maja 2010, 11:03
Nazwa jest calkiem przyzwoita, ale Rober jest w takim stanie, ze jak sam napisal chce sprobowac wszystkiego zeby z tego wyjsc.

Bo az zal patrzec jak Chlop w sile wieku sie tak meczy.

I raczej Petylyl bedzie mniej toksyczny niz koks :P.

Dodatkowo profil dzialania ma taki, ze moze zadzialac na Robera.

przez rober6666 14 maja 2010, 16:05
Witam
Jeśli przyjdzie mi wrócic do leków z podkulonym ogonem to będzie własnie to Imipramina,dezypramina lub dibenzepina....zgodnie z waszymi sugestiami (sam kiedyś juz po przeczytaniu o ich właściwościach farmakologicznych zainteresowałem sie nimi bardzo..)
Na dzień dzisiejszy nie chce jednak nawet o tym słyszec !
Wątpię aby koksy były bardziej toksyczne niz psychotropy...w najgorszym przypadku sa tak samo syfiate.
wystarczy przeczytać o skutkach ubocznych naszych leków...
Poza tym koksy zaburzają równowagę hormonalną ( fakt nie jest to zdrowe, lecz łatwe do wyrównania) a psychotropy ingerują w równowagę chemiczną czegoś co mamy najcenniejsze a zarazem najdelikatniejsze
I -o zgrozo-jest to robione przez lekarzy na zasadzie prób i błędów !!!
Dodam jeszcze że "koksy" to nie sa jakieś mityczne nie wiadomo jakie substancje-to czyste hormony, dzięki którym zawyża się naturalnie wystepujący ich poziom w organiźmie.
Dobra
to nie strona dla koksiarzy,hehehe
Jak się czuję....
Dobrze
Z roślinki przeistaczam sie w CZŁOWIEKA
Dzis zrobilem kozacki obiad-Lasagne,przyszlo mi to bez trudu ( 3 tyg temu żona nawet KANAPKI MUSIAŁA MI ROBIĆ-NIE BYLEM W STANIE PODOŁAĆ TEJ całej logistyce związanej z otwarciem lodówki, wyjęciem masła, pomyśleniem nad "wkładem" do kanapki i znalezieniem go w lodówce, posmarowaniem kromki chleba itd....mount everest normalnie )
Oczywiście jestem juz po treningu. Zaraz myje naczynia, ide po synka do parku i zobaczę co dalej
Derealizacja znikoma,lęk taki sobie-z takim lękiem mogę do końca zycia juz być nawet.
Depresja średnia
CAŁKOWITY BRAK MYŚLI SAMOBÓJCZYCH I POCIĄGU DO ALKOHOLU-napawam sie coraz większa jasnościa umysłu.
Absolutnie żadnych objawów MANII
pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 14 maja 2010, 16:11
Hmm swoja droga to bardzo interesujace co piszesz! Nigdy nie interesowalem sie tym jaki to moze miec wplyw.

Ale jak widzimy dziala to wysmienicie.

przez paradoksy 14 maja 2010, 17:10
mam takie pytanie do Was:
mogę przenieść ten temat do działu 'Depresja'?
paradoksy

Sortuj wg