CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez skalamax 16 maja 2011, 00:27
Wywiad.
Jestem podwójna dda, ech.. nie mam siły pisać ..
W wielkim skrócie - z wywiadu.

-- 16 maja 2011, 01:12 --

Derealizacja...
To wtedy, jak człowiek ma totalną niemoc i ani ręką ani nogą, zaprzepaszcza i zaniednuje, czy jak leci na oślep, rujnując wszystko po drodze?
(Wybaczcie mi ignorancję - próbuję zrozumieć kilka nowych słów :))
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez Dust 16 maja 2011, 12:32
Derealizacja i depersonalizacja?

Jezeli tak,to doskonale znam bol :-| .

Jak dlugo sie leczysz i co do tej pory zazywalas?
Dust

przez skalamax 16 maja 2011, 13:00
Hej, Dust. Zaczęłam dopiero. Dwa lata temu byłam u psychiatry, nie za bardzo pamiętam wszystkie leki które dostawałam przez pół roku, ale pamiętem, że pomógł mi Sulpiryd. Dobrze się po nim czułam i się nie bałam. (trochę tylko przytyłam i miałam jazdy hormonalne). Nie miałam też takich mocnych napadów złości jak zwykle. Teraz też biorę - póki co - Sulpiryd, bo powiedziałam obecnemu lekarzowi, że wtedy mi pomógł. Biorę już miesiąc, jedną kapsułkę dziennie, ale rewelacji nie ma..
Ps: Derealizacja i depersonalizacja?
Ja właśnie nie za bardzo wiem, co te słowa oznaczają. Jeśli ktoś byłby tak miły i mnie oświecił, będę zobowiązana :)
Na razie jestem na etapie oswajania się z myślą że mogę być chadowa. Pewnie za jakiś czas lekarz potwierdzi swoją wstępną diagnozę, bo naprawdę wszystko na to wskazuje, łącznie z życiorysem mojego ojca.
Zaraz po wizycie czułam się okropnie. Myśli tłoczyły się do głowy. Przerażała mnie myśl, że jestem "psychiczna". Że jak mąż będzie miał mnie już naprawdę dość, to bez trudu zabierze mi dziecko. Myślałam o przyjaciołach, którzy mi ufają, o rodzicach.. o życiu, które do tej pory wiodłam.
Potem przyszła refleksja: Może tak lepiej?... Może lepiej jest dać sobie trochę odpust dzięki świadomości, że jest się chorym niż całe życie zadręczać się wyrzutami o lenistwo, brak odpowiedzialności, nieumiejętność życia itp?...
Teraz jestem na etapie zmuszania się do czegokolwiek. Powinnam właśnie siedzieć w pracy, ale nie mogę się zmusić. Byłam w Lidlu na jakichś bezsensownych zakupach, wydałam 3 dychy, wróciłam, zrobiłam sobie kawę.. Nawet nie mam siły łóżka pościelić.. Może ta kawa trochę mnie ożywi..
Dziękuję Wam za odzew :)
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dust 16 maja 2011, 20:46
Z Twojego posta wywnioskowalem ze masz D/D (pisalas "podwojna dd" i rzucilo mi sie w oczy ze to moze mowa o DR/DP).Tak wiec nie zrozumielismy sie do konca.Jezeli nie masz derealizacji i depersonalizacji (moje najgorsze z objawow chad) to powinno byc ok :).Z reszta z tego co piszesz nic nie wiadomo czy masz dwubiegunowka i to tylko lekarz moze zdiagnozowac.Dwa lata leczenia to dosc krotki okres.

Wczesniej pisalem odnosnie sytuacji Roberta.Wiec chcialbym dodac,ze mowilem jak ja bym zalatwil sprawe i jak do tego podszedl w moim przypadku.Roznica pomiedzy nami jest jednak bardzo duza.Ja jestem sam i nie mam rodziny,Ty Robson masz zone i dziecko.O ile moze zona by jakos przezyla gdybys nie daj Boze sobie cos zrobil,to synek moglby nie podniesc sie po takim szoku.
Samobojstwo gdy mamy wiele osob bliskich ktore nas otaczaja jest bardzo egoistycznym posunieciem zwlaszcza jezeli w gre wchodzi zdrowie dziecka.Mysle ze musisz walczyc ile tylko masz sil i poswiecic sie w pewnym stopniu dla nich.Moze taka motywacja i wytrwalosc doprowadzi wreszcie do unormowania sie Twojego stanu?Nie przekonasz sie jezeli postanowisz "zejscie".

Wiem ze moje posty nie zawsze sa przemyslane i czesto strzele jakas glupote bez zastanowienia (jakbym pisal same madrosci bylbym zdrowy ;) ).W tym przypadku sadze jednak ze moj punkt widzenia jest dosc jasny i jestem przekonany ze jest tym wlasciwym podejsciem do sprawy.

Tak wiec zgadam pare osob i jak Cie naprawią w tym szpitalu to widzimy sie na jesieni na Dark Tranquillity :smile: .

Ja jak pisalem stracilem juz kompletnie nadzieje na jakakolwiek poprawe.Zaczalem niedawno Ketrel i powiem Wam ze jak do tej pory to najlepszy z neuroleptykow,ktore bralem (bralem wczesniej 3 rozne).Zmniejsza derealizacje o polowe co jest szokiem oraz wprowadza troche wewnetrznego spokoju.Dziwnie to zabrzmi,ale dziala na mnie słabiej ale jednak podobnie do....kanaboidow (THC) :smile:

Minusem jest sennosc ale mozna sie podratowac kawa badz energy drinkiem (tylko nie za czesto).

Biore teraz duzo witamin,magnez,potas i odrzucilem calkowicie alkohol.Zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja.
Dust

przez wodnik79 16 maja 2011, 21:56
U mnie ostatnio keterel plus energy drink doprowadził do totalnego braku kontroli mięśni twarzy ;) Całe szczęście nie trwało to długo...
A ja się wybiłem z doła ale mam teraz tak rozbiegane myśli i taką nerwówę w środku, że już nie wiem co lepsze...

przez rober6666 16 maja 2011, 22:05
Dust
Wszystko ładnie.
Ale jaka jest różnica dla mojego dziecka mieć ojca w grobie, od mieć ojca w kryminale przez 5-6 lat (dla mojego dziecka to drugie tyle życia ile ma teraz )??
Po za tym po takim pobycie w kryminale, gdzie nie ma leczenia choroby psychicznej, gdzie naprawdę obowiązuje zasada "albo rżniesz , albo jesteś rżnięty", gdzie tylko nielimitowane okrucieństwo i nienawiśc pozwolą utrzymać końcowy odcinek jelita grubego w nienagannym porządku, gdzie żresz gówno ( nie wierzcie w te bzdury o jedzeniu lepszym niz w szpitalach.....wsadziłbym osobiście swój aparacik w złote usta takiego krasomówcy , który tak twierdzi-jeden serek topiony na 2 osoby to żarcie lepsze niż w szpitalu ? ),gdzie spędzasz 24 godziny na dobę w towarzystwie debili, którzy wszystko co potrafią to dać w mordę "frajerowi" w parku i zabrać telefon i robią to constans i dlatego w moim wieku mają juz 14-15 lat odsiedziane i czują się tam jak w domu,gdzie zagorzali kryminaliści chcą cię osiodłać najczęsciej w kilku i gdy za pomocą fikoła czyli stalowego krzesła ich rozpier.dolisz to dostaniesz pomimo tego ,że działałeś w obronie własnej "kadzienny" czyli więzienny dodatkowy wyrok, który nie podlega wokandzie czyli skróceniu, gdzie przez ostatni okres swojego życia, kiedy masz jeszcze zaj.ebistą sprawnośc seksualną marnujesz ją na masturbację pod celą w sraczu, czyli za parawanem oddzielającym kibel od reszty celi i wszyscy doskonale wiedzą co robisz a ty wiesz , że oni wiedzą i dostajesz pier.dolca..( a Żona albo najlepsze swoje lata poświęca na celibat niezasłużony, albo....)....a więc po czymś takim to jakim człowiekiem się stane????
Taka męka nie ma sensu w przypadku osoby tak wrażliwej i chorej jak ja.
jaki zdegenerowany, zryty i chory psychicznie,pozbawiony empatii wrak ze mnie by się stał?
Gdy Sąd stwierdzi, że mimo wszystko niezbędne jest dla mnie długoletnie więzienie , KTÓRE MNIE NIBY MA "ZRESOCJALIZOWAĆ" to ja to po prostu PIE.RDOLĘ
Zaraz się pakuję i jutro rano sruuuu na Lubliniec na psychiatryk
Jack Nicholson i Lot nad kukułczym gniazdem .....
Trzymajcie za mnie !!
Niech mój trud i kolejne nomen omen pozbawienie wolności nie pójdą na marne........
Odezwę się po powrocie
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Badziak 17 maja 2011, 02:13
rober6666 napisał(a):Dust
Wszystko ładnie.
Ale jaka jest różnica dla mojego dziecka mieć ojca w grobie, od mieć ojca w kryminale przez 5-6 lat (dla mojego dziecka to drugie tyle życia ile ma teraz )??

Czyś Ty na głowę upadł?! Wiesz jaki ojciec jest najlepszy? ŻYWY!!! :evil:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez rober6666 17 maja 2011, 08:02
Jasne.
Ale z mojego punktu widzenia lepiej mi być martwym niż beznadziejnie i bez szans na wyzdrowienie uwięzionym.
A trzeba jednak byc trochę egoistą w pewnych i wyjątkowych przypadkach i SIEBIE stawiać na pierwszym miejscu.
Tych którzy myślą inaczej w końcu przybijają do Krzyża......
Jak już pisałem wcześniej nie mam nastroju samobójczego.Przynajmniej nie teraz.Za dużo już przeszedłem ostatnio. Jestem pragmatykiem, i z czysto pragmatycznego kalkulowania wynika mi jednak , że lepiej umrzeć niż wracać do puchy , tylko po to ,żeby umrzeć tam ,lub zaraz po, w wyniku udręki i nieodwracalnych strat,fizycznych, psychicznych, mentalnych rodzinnych i społecznych.....
Całe życie nie schylam karku i teraz też nie zamierzam, choćby miało mnie to kosztować życie.
Nie chcę i nie mogę się pod tym względem zmienić.
Wiem-nigdy nie mów nigdy.
Lecz mam już wystarczająco dużo lat przeżytych aby siebie dobrze poznać i wiem , że w akurat tej kwestii nie ma kompromisu.
OK
Zaraz jadę do szpitala.
Nie będzie mnie pewnie ze 2 miechy.
Trzymajcie się..i zdrowiejcie.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 17 maja 2011, 08:11
Kuruj sie na ile jest to mozliwe :8): ...

Co do wyroku to...hmmm masz przeciez niepodwazalna kartoteke ciezkiego schorzenia...sad musi to wziąć pod uwage. :bezradny:

przez rober6666 17 maja 2011, 08:22
.....i taką mam nadzieję-stąd moja zgoda na szpital, na kolejne bądź co bądź pozbawienie wolności ( lecz lajtowe i do przyjęcia ).Leczę się , również szpitalnie od kilku lat przed zarzucanymi mi czynami. Teraz , po tym wszystkim co przeszedłem jestem tak rozj.ebany nerwowo i niestabilny, że wolę nabrać równowagi w szpitalu.....
A Sąd?
Zobaczymy.Jestem przekonany jednak, że ta beznadziejna choroba znacznie ,o ile nie całkowicie przyczyniła się do takich a nie innych zachowań z mojej strony i kompletnie nieprzemyślanych, maniakalnych decyzji
NON SERVIAM

obserwowany

przez Dust 17 maja 2011, 10:37
Nie bede nic wiecej pisal zeby Cie jeszcze bardziej nie "zagotować"

Powodzonka i mam nadzieje ze ten szpital cos pomoze.
Dust

przez rober6666 18 maja 2011, 13:56
Hej
Jestem na oddziale.
Jest zaje.biście !!!
Profesjonlna opieka, konsultują na zasadzie partnerskiej ewentualne wprowadzenie nowych leków.
Wszystko mi tu pasuje.
Trzymajcie się !
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 18 maja 2011, 14:59
rober6666, Dobrze slyszec, ze Ci sie tam spodobalo. To juz moze dobrze wrozyc co do wynikow kuracji...

NApisz co Ci chca zaaplikowac? A jak sie odnosza do tych lekow na chorobe odkleszczowa ?

przez rober6666 19 maja 2011, 09:30
...oczywiście zajebi.ście jak na fakt pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Nie popadajmy w zachwyt,hehehe
Lecz wiecie , że jęcze tylko wtedy jak już jest naprawdę źle....
Więc reasumując, zważywszy na yo że jestem gdzie jestem i porównując to do miejsca , gdzie ostatnie pól roku gniłem -jest zajebiście
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg