CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Monika* 05 maja 2011, 21:07
Amon_Rah, To dobrze Rafał,że jest Ci dobrze.
Jeśli to upodlenie wyszło Tobie na dobre........nic dodać, nic ująć.
Co piłeś dobrego? ;)
Główny Moderator

przez *Monika* 05 maja 2011, 21:19
Ka_Po, O Qrde........przerwa w lekach Kasiu? :shock: Tak nagle?
Mam nadzieję,że kobieta wie , co robi !
Główny Moderator

przez *Monika* 05 maja 2011, 21:39
Ka_Po, Kasiu......proszę spróbuj bez tych leków. A o tym jak się czujesz...opowiedz jej. Może to są tylko obawy? Dlatego czujesz się koszmarnie?
Idziesz jutro na oddział?
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dust 06 maja 2011, 12:58
Ja tez mialem odstawic mirtazapine i tak tez zrobilem.Kilka dni bylo ok ale pozniej mnie po prostu zmiazdzylo.Nie moglem wstac rano do pracy,bo po prostu cały się trzęsłem.Przez wiekszosc dnia mega niepokój graniczacy z szalenstwem na ktory nawet zwiekszone benzo+ketrel nie dawaly rady.
Zalatwilem sobie recke na mirte od ogolnego i wrocilem do dawki 15mg (zamiast 30 ktora bralem wczesniej).Teraz spie spokojnie cala noc a rano mam sporo energii.Jak czuje ze sie zbytnio nakrecam,to koryguje Ketrelem.
We srode mam wizyte.Powiem swojej dr jak sprawa wyglada.Mowilem juz o moim uzaleznieniu od benzo co wczesniej ukrywalem wiec teraz nic ją juz chyba nie zaskoczy.

W sumie do tej pory nie mialem tak dobrej kombinacji lekow jak teraz.Owszem jest ona dosc przerazajaca dla przecietnego zjadacza chleba ale wazne ze czuje sie troszke bardziej stabilnie i chce mi sie cos robic.

Alkoholu nie tykam,bo zle sie po nim czuje (fizyczne ograniczenia spowodowane problemami z wątrobą).
Dust

przez rober6666 06 maja 2011, 13:53
...a co dokładnie i ile wrzucasz teraz?
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez rober6666 06 maja 2011, 16:01
Ka-Po zgodzę się z Amonem.Zbyt drastyczną chemiczną zmianę Ci fundują....nie dośc , że zabrali Ci gwałtownie antydepresant to jeszcze w dodatku dorzucili zamulający ( przynajmniej mnie ) neuroleptyk kwetiapinę...
Ale cóż , ja jestem tylko internetowym doktorem ,heheheh
Obecnie zdycham na maksa.
Ale wiem skąd to nasilenie.
Nie śmiejcie się z chorób odkleszczowych.Wiem , że panuje modna na "internetowa boreliozę" dlatego podchodzę do tego z dystansem.Okzauje się że moja choroba podstawowa CHAD może być tak trudna do opanowania ,lub w ogóle nieopanowywalna z powodu wspólistniejącej infekcji odkleszczowej (ujebał mnie kleszcz z 15 lat temu pozostawiając dupną na 10 cm plamę co w dzisiejszych czasach stanowi 100% pewność diagnozy owych chorób i podjęcie leczenia -lekarze wtedy to wyśmiali-ja więc też , zwłaszcza że znikło )Teraz okazuje się , że zniknięcie nie było równoznaczne z wyzdrowieniem...po latach takie ukąszenie i zarażenie daje dośc poważne powikłania neuropsychiatryczne ( wypisz wymaluj )
Lekarka specjalistka zakaźnik zapisała mi całą masę jakichś antybiotyków będąc pewna, że mam tą nieleczoną chorobę od lat -stąd kłopoty w leczeniu CHAD ..Dodała , że jeśli nic nie mam, to nic się nie będzie po antybiotykach działo. Natomiast jesli mam to będę żałował , że je zażywam
......żałuję.....
To jakiś absurd.Nie pamiętam kiedy tak źle się czułem.Oprócz nasilenia wszystkich objawów psychicznych, czuję się jakbym miał mocną grypę, bolą kości, oczy, zęby,mam dreszcze i kompletną watę z mózgu (za bardzo nie pamiętam co w ciągu ostatnich dni było snem a co jawą) oraz niemożnośc sprawczą.
Nawet ten post stanowił wyzwanie.
Zobaczymy co będzie po przesileniu
Dziś gadałem z moją Psych w sprawie szpitala
Od wtorku każdego ranka mam dzwonić. Jak tylko ktoś dostanie wypis to ja od razu w Lublińcu się melduję....(nie ma miejsc teraz-tylko nagłe przypadki, ktore ida na oddział zamknięty, gdzie się nie wybieram z wiadomych względów )
Tak, że od wtorku życie na walizkach....niezły stres
Ale jak zwykle podsumowując...
DAM RADĘ
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Badziak 06 maja 2011, 16:11
rober6666, a skąd masz pewność, że to Herx, a nie skutki uboczne antybiotyku?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez rober6666 06 maja 2011, 16:30
Nie mam żadnej pewności.
Pisze co się dzieje
Jak powiedziałem nie jestem jakimś fascynatem tej całej choroby...nie używam nawet modnego słowa "herx" .
We wczesnej młodości zjadłem mnóstwo antybiotyków takich jak ten i nic się nie dzialo poza szybkim powrotem do zdrowia...
Ale przypomniałem sobie teraz opowieści kumpla z dawnych lat , ktory ma ojca-leśnika i co za tym idzie masę kleszczy. Skończyło się tym , że w wieku 40 lat ciągle kończył w psychiatryku "bo mu coś odpierdalało" jak to kolega stwierdził oraz i 2-3 razy w roku bywa tez w zakaźniku na kroplówkach. Zbieg okoliczności czy coś jest na rzeczy. Ponoć MUSI być ta cała czerwona plama duża po kleszczu....to świadczy o tym , że kleszcz wypluł bakterie i potem już jest do du.py z leksza...
Zobaczymy....
Na antybiotyki bankowo nie jestem uczulony.....
Pierwszy raz od lat je biorę i pierwszy raz tak mnie miażdżą......może CHAD nie lubi antybiotyków? Nie wiem.I wali mnie to. I tak będe to żarł choćbym mial "błądzić w ciemnej dolinie i WSZYSTKIEGO SIĘ LĘKAĆ " przez 6 tygodni....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 06 maja 2011, 18:36
a jak wyciagnoles tego kleszcza?Po antybiotykach to sie nie dziwie ze jestes zniszczony
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Waplo 06 maja 2011, 19:51
Miniaa odezwij się ... bo coś za cicho u Ciebie. Waplo.
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Dust 06 maja 2011, 22:50
Robert - antybiotyki a zwlaszcza silne (lub nawet kombinacja) potrafia zmasakrowac kazdego.Pamietajmy ze zabijaja te "złe" bakterie ale takze zaburzają w pewnym stopniu flore bakteryjną (czyli te "dobre" bakterie).

Co do Ketrelu,to na poczatku dawka 25mg mnie masakrowala.W tej chwili 25 nie czuje praktycznie i jestem na 125-150 dobowo.Czuje sie ok z tym ze juz 4 dzien ograniczam wenlafaksyne bo mi sie kończy i wzmaga się u mnie niepokój.
Na to wyglada ze niedobor ktoregos z antydepresantow ktore biore powoduje w pierwszej kolejnosci mega napięcie i nerwowość.We srode mam wizyte wiec jakos przetrzymam,ale na pewno nie zamierzam schodzic z antydepr.
Dust

przez paradoksy 06 maja 2011, 22:59
rober6666, nie chcę Cię martwić ale organizm człowieka to tak popieprzona sprawa, że możesz przez 22 lata brać ten sam antybiotyk (znaczy, od czasu do czasu), a w 23. roku brania dostaniesz na niego uczulenie...
paradoksy

przez *Monika* 06 maja 2011, 23:13
Amon_Rah, Rafał......whisky mniam, mniam :D Też chętnie bym wypiła. Nic się nie działo niepokojącego w połączeniu z lekarstwami?

Robert.....tak może być po tych antybiotykach. Coś jest na rzeczy. Antybiotyki będą nasilały objawy, jeśli masz tę cholerną chorobę odkleszczową. A jaki antybiotyk bierzesz?I w jakich dawkach. Masz jakąś osłonę?

Kasiu Ile czasu juz chodziszna ten oddzial? Tydzień? Czy dwa? Bo już mi się pomieszało.

Dust, a Ty bierzesz leki na wątrobę? Takie odbudowywujące, wzmacniające po terapii lekami? I czy unikasz specyficznych potraw, mam na myśli dietę w chorobach dotyczących wątroby.
Główny Moderator

przez *Monika* 06 maja 2011, 23:32
Ka_Po, Kasiu...a gdzie tam jeszcze koniec?
Ty musisz przestwić się na inny tor w tej całej terapii na oddziale dziennym.
Na lekach się nie znam, więc nie będę się wypowiadała.
Mam nadzieję,że oni wiedzą co czynią.
A Ty ...poradzisz sobie, jesteś silną kobietą.
Główny Moderator

Sortuj wg