CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Monika* 14 kwi 2011, 17:07
Dust, A Ty sięjakoś rzadko odzywasz.... :-|
Co u Ciebie?

Rafał też bardzo rzadku tu się udziela.
Dlaczego Rafale?
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 14 kwi 2011, 20:09
Dust napisał(a):Witaj Rafciu.Co tam u Ciebie tak naprawdę,dajesz jakos radę?

WTF???

Ja tego nie napisalem wiec kto zrobil to za mnie? :shock:
Dust

przez Badziak 15 kwi 2011, 00:38
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dust 15 kwi 2011, 14:44
Amon_Rah juz sie wyjasnilo ze zaszla pomylka i przez przypadek moj post zostal zaedytowany :smile: .

Myslalem juz ze jakis trolik sie przyszwedal i z mojego konta dziwne teksty pisze.Wszystko juz jest ok.
Ze zdrowiem srednio zeby nie powiedziec ze nie najlepiej.Derealizacja najbardziej meczy a nowy neuroleptyk nie zmula juz nawet przy dawce 100mg dobowo.Spie po nim dobrze ale oprocz tego na razie zadnych pozytywow.
Dust

przez specjal 15 kwi 2011, 16:18
jaki bierzesz neuroleptyk?
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 15 kwi 2011, 16:22
Witam
Choroba się o mnie upomniała ze zdwojoną siłą, co nie powinno dziwić zważywszy na siłę rażenia ostatnich sześciu miesięcy.
Rano kompletnie nie pamiętam snów a wieczorem nie pamiętam dnia.....masakra .Derealizacja mocna niczym trzęsienie ziemi w japoni .Mam nadzieję że nie uszkodzi moich wewnętrznych elektrowni atomowych , bo znów stracę rozsądek....ale nie...zdecydowanie nie-wystarczy że spojrzę na Synka i Żonę i przypomnę sobie co przeszli przeze mnie i juz wiem , że mimo wszystko dam radę
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez specjal 15 kwi 2011, 16:46
rober ale chyba bierzesz leki?

przez rober6666 15 kwi 2011, 17:39
Jasne.Tylko że jeszcze nie trafiłem na odpowiednie od 3 lat,hehehe, więc pewnie nie istnieją jeszcze takowe.
NON SERVIAM

obserwowany

przez Dust 15 kwi 2011, 21:05
Nie przejmuj sie - ja nie trafilem na odpowiednie od 6 lat :smile: .
Co do samopoczucia i zmian faz,to choroba nie zniknie ot tak sobie.Rambo pisal o jego ciaglym szukaniu motywacji,byciu w ruchu i w wirze pracy.Jak widac nakreca to u niego hipomanie.
Podejrzewam,ze w Twoim przypadku bylo0 podobnie - na pierwszy rzut oka choc tak rozny bodziec to podobny pod wzgledem dzialania - wywolanie stanu hipomaniakalnego lub nawet chwilowej remisji choroby.
Gdyby znalezc podobne (choc nie tak ekstremalne) rzeczy,ktore nas elektryzuja i motywuja moze daloby sie wydluzyc okresy tego "lepszego" samopoczucia.

Mnie w tej chwili derealizacja miażdży całkowicie - powrocila obojetnosc i apatia ale zobaczymy co dalej.
Dust

przez specjal 15 kwi 2011, 21:54
nie przejmuj sie tez mam kisiel tera nic nie pamietam

-- 15 kwi 2011, 21:55 --

co najdziwniejsze wogole nie wiem jak to jest pijanym(tzn caly czas jestem nietrzezwy czy wypije czy nie)wirtualna rzeczywistosc

przez *Monika* 16 kwi 2011, 00:22
specjal, I tak sobie pijesz cały czas? :shock: Nie chciałbyś z tym skończyć?
A jak sobie rodzisz w życiu codziennym?
Dużo siedzisz przy kompie?

Dust, Ciekawe co u Rambika nie? Nie pisze więc domniemywam,że całkiem nieźle.
Zauważyłeś,że wraz z wiosną objawy mogą się nasilać?
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 16 kwi 2011, 00:40
Monika1974 napisał(a):Dust, Ciekawe co u Rambika nie? Nie pisze więc domniemywam,że całkiem nieźle.

Rambo prawdopodobnie zlapal hipo i wkrecil sie w prace o ktorej wspominal i pewnie dlatego tu nie zaglada.

Ja cały rok czuje sie podobnie.Tylko w okresie jesienno-zimowym dostaje dodatkowego wkurwienia (perspektywa dlugiej zimy i marzniecie w pracy).
Przychodzi wiosna i niby powinienem byc pozytywnie nastawiony.Najgorsze jest jednak to,ze ja nie czuje otoczenia.Niby je widze ale nie jestem z nim polaczony.To jakby miec lekko matowy,szklany klosz na głowie przez ktory sie patrzy.Niby widzi sie wiekszosc ale obraz jest zamazany i zniekształcony przez szkło ktore oprocz wizji zabiera czesc zmyslow.Gdziekolwiek bym nie poszedl czuje sie tak samo - za szkłem.

Na to nie ma rady.Projekcja rzeczywistosc (tej właściwej-prawdziwej) ktora tworzyl moj mozg zostala zniszczona i na zawsze "zapomniana" przez mozg (a raczej to co z niego zostalo).
Jedynymi wyraźnymi obrazami są sny.Po obudzeniu staram sie je sobie przypominac i uchwycic kazdy szczegol ktory zapamietalem.Dla mnie sa one bardziej realne niz to,co widze w stanie swiadomej egzystencji.
Dust

przez *Monika* 16 kwi 2011, 00:43
Dust, Tak długo już trwa u Ciebie ten stan.
A co powiedział lekarz?

Jak w pracy jest zimno....to tragedia. Żle się pracuje.
Ja jestem zmarzluchem, wszędzie mi zimno.

W pracy sobie radzisz widzę. To dobrze.
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 16 kwi 2011, 12:06
Dust napisał(a):
Monika1974 napisał(a):Dust, Ciekawe co u Rambika nie? Nie pisze więc domniemywam,że całkiem nieźle.

Rambo prawdopodobnie zlapal hipo i wkrecil sie w prace o ktorej wspominal i pewnie dlatego tu nie zaglada.

Ja cały rok czuje sie podobnie.Tylko w okresie jesienno-zimowym dostaje dodatkowego wkurwienia (perspektywa dlugiej zimy i marzniecie w pracy).
Przychodzi wiosna i niby powinienem byc pozytywnie nastawiony.Najgorsze jest jednak to,ze ja nie czuje otoczenia.Niby je widze ale nie jestem z nim polaczony.To jakby miec lekko matowy,szklany klosz na głowie przez ktory sie patrzy.Niby widzi sie wiekszosc ale obraz jest zamazany i zniekształcony przez szkło ktore oprocz wizji zabiera czesc zmyslow.Gdziekolwiek bym nie poszedl czuje sie tak samo - za szkłem.

Na to nie ma rady.Projekcja rzeczywistosc (tej właściwej-prawdziwej) ktora tworzyl moj mozg zostala zniszczona i na zawsze "zapomniana" przez mozg (a raczej to co z niego zostalo).
Jedynymi wyraźnymi obrazami są sny.Po obudzeniu staram sie je sobie przypominac i uchwycic kazdy szczegol ktory zapamietalem.Dla mnie sa one bardziej realne niz to,co widze w stanie swiadomej egzystencji.

Stary-nagroda Forum za trafne opisanie nieopisywalnego !! Chylę czoła !!
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg