CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez szarotka60 10 kwi 2011, 08:33
No cóż, tak myslę, napisalam, że moze sie mylę, ale czytajac kolejne posty tak to odebralam. Sama jestem chora i zycze jej wiele zdrowia, a moj post to nie atak, ale chec postawienia jej na rowne nogi. Jestem chora - biore leki! Pisanina " nie pracuję, nie uczę sie, nie biorę lekow" brzmi dla mnie nieco dziwnie, bo nie robie nic aby sobie pomóc. Trudno komus pomóc, kto sam sobie nie chce, najlepszy jest wstrząs, on mnie czasem ratuje.I nie widze, ze zrobilam cos zlego.

przez Shadowmere 10 kwi 2011, 09:03
Dobrze,już spokojnie Niedzwiadki.Szarotka przeprosila.
A'propos czyichs watpliwosci-objawami SM może byc zarowno zaburzenie jednobiegunowe jak i dwubiegunowe.Dlatego zanim postawi się ostateczną diagnozę psychiatryczną w zasadzie niezbedne jest wykonanie MRI lub chociaż tomografia.
Niestety,przy warunkach i kolejkach w naszym NFZ nie zawzsze jest możliwosc..a prywatnie to dosc kosztowne badania :-|
Shadowmere

przez szarotka60 10 kwi 2011, 09:12
Dlatego zanim postawi się ostateczną diagnozę psychiatryczną w zasadzie niezbedne jest wykonanie MRI lub chociaż tomografia.
Niestety,przy warunkach i kolejkach w naszym NFZ nie zawzsze jest możliwosc..a prywatnie to dosc kosztowne badania
. I tu mnie szlag trafia, tyle pieniedzy placimy na zdrowotne a co z tego mamy? Wiem jak trudno się zdiagnozowac. Płać składkę a lecz sie prywatnie i tu jest problem. Zanim dstaniesz sie w odpowiednie miejsce do badań, czasami mije kilka miesiecy, to przewraca moim żołądkiem. Dobrze jak masz z czego, a jak nie masz do pierwszego za co życ? Ech , chyba stąd wyjdę, aby znów nie napisac bzdur. CHyba mam faze wojowniczą, hihihi. MIłej niedzieli dla wszystkich.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 10 kwi 2011, 09:15
....a ja cieszę się każdą chwilą, każdą pierdołą, celebruje każdą czynnośc-dotarło do mnie jak bardzo zarówno CHAD ,jak i mój charakter doprowadziły do tego, jak bardzo zniszczyłem sobie, jak i bliskim życie.Liczę się z faktem, że że za kilka-kilkanaście miesięcy dostanę skazujący , kilkuletni wyrok co w moim przypadku , z objawami i chorobą jakie mam, jest absolutnie nie do przyjęcia. Nie widzę sensu odbywania go.Niestety.
Żyję więc tak, jakby każdy kolejny dzień był moim ostatnim i nie mam czasu ma chorobe i objawy-obojętnie jak głupio by i sloganowo to nie brzmiało...
U mnie się sprawdza...
Każdego dnia od rana do wieczora jestem szczęsliwą oazą spokoju......dlaczego tak musialem spier.dolić wszystko aby sie dobrze poczuć? Teraz kiedy być może juz jest za późno na dobre samopoczucie??........
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez szarotka60 10 kwi 2011, 09:34
......dlaczego tak musialem spier.dolić wszystko aby sie dobrze poczuć? Teraz kiedy być może juz jest za późno na dobre samopoczucie??......... Witaj Robercie. Nie myśl tak. Jesli masz swiadomosc, ze spier...wszystko, to dobry omen. Na nic nie jest za późno. Ja tez dokładnie zrobilam to samo, zniszczylam siebie, rodzine, męza, wykonczylam ich . To takie niezamierzone morderstwo, ktore stoi kolcem w sercu i chyba do konca nie da sie wyjąć. A mimo to wiem, ze swoim zyciem, swoją siłą , kontrolą nad choroba, potrafie zadbac o nich, aby wszyscy zyli ze mna normalnie, bo jaka oni maja w tym wine, ze mnie choróbsko dopadlo? Wiele czytalam, poznalam mechanizmy dwubiegunówki, staram sie mimo wszystko właczać w to wszystko rozum i stwierdzam, ze mozna po częsci panować. Wiec na nic nie jest za późno, dasz sobie radę, uwierz! I ciesz sie każdym drobiazgiem, czego Ci zycze z calego serca.

przez Shadowmere 10 kwi 2011, 09:43
Robert nie pojdziesz do tego wiezienia,Hania i Monika Cie uratują
Shadowmere

przez *Monika* 10 kwi 2011, 15:45
rober6666, Jest już sprawa przesądzona, czy to są Twoje przypuszczenia Robcio?
Będę trzymała kciuki, żeby tak się nie stało!

Cieszę się, że u Ciebie z samopoczuciem stabilniej.

Amon! Amonku! Gdzie jesteś?Ты обещал, что ты попишешь со мной :-|
Obrazek
Główny Moderator

przez Zenonek 10 kwi 2011, 15:59
rober6666,

Z taka kartoteka leczenia jaka masz....to nie wiem czy moga Cie skazac...na wiezienie.

przez *Monika* 10 kwi 2011, 16:08
No właśnie Robcio....powinni wziąść to od uwagę.

Zenonek, Zenuś...co u Ciebie? Dawno Cię tu nie było!Co tam u Ciebie? Pewnie lepiej.....bo rzadko tu wchodzisz :D
Jeśli tak....to ciesze się. :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Zenonek 10 kwi 2011, 16:11
Monika1974,

Ogolnie nie jes zle ;)...Trzeba sie jakos trzymac heh, wiem co to znaczy nerwico-depresja...ale wszystko idzie w miare juz.. :pirate:

A jak tam u Ciebie terapia ?

przez *Monika* 10 kwi 2011, 16:17
Zenonek, Zenuś....no chodzę jeszcze...18-ty miesiąc. Zmienilam podejście. Nie czekam na zakończenie terapii. Kiedyś dawałam sobie czas,że do wtedy i wtedy będe chodziła. Niestety....to na tym nie polega. Dotarło....chodzę dalej bo wiem,że pomaga. Napewno nie szkodzi. Leków nie biorę od 14 miesięcy. I jakoś leci ;)
Fajnie,że jesteś i, że wszystko u Ciebie idzie w miarę już :pirate:
;) :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez specjal 10 kwi 2011, 16:21
heh no jasne ze dostanie wyrok lub pobyt w psychiatryku to ze jest chory to tylko zlagodzi wyrok ale to nie znaczy uniewinnienia.Np po pijaku ktos odjebie cos to go nie usprawiedliwia.To rownie dobrze psychopaci powinni miec taryfe ulgowa(tez sa chorzy).

-- 10 kwi 2011, 16:22 --

o juz ostrzenie minelo :smile:

-- 10 kwi 2011, 16:23 --

tak pozatym dzis zaloba rocznicowa wiec smutny dzien :(
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Shadowmere 10 kwi 2011, 16:23
Bzdura-psychopata nie ma ludzkich uczuc,ale jest istotą rozumną-a to oznacza,że zna prawo i wie co jest wlasciwe,a co nie.Tylko w zwiazku z brakiem moralności nie odczuwa strachu przed karą i nie ma sumienia.
Shadowmere

przez *Monika* 10 kwi 2011, 16:24
specjal, nie projektuj proszę przyszłości Robertowi. Może być całkiem inaczej.

Ciesz się,że ostrzeżenie minęło.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg