CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Shadowmere 08 kwi 2011, 17:17
rober6666, Za każdym razem jak patrzę na Twoj nick to gębucha mi sie sama śmieje :)

-- 08 kwi 2011, 16:19 --

Ja jestem nałogiem w brydża ;)
Shadowmere

przez specjal 08 kwi 2011, 17:54
a czym sie rozni od pokera?
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 08 kwi 2011, 21:14
Shadowmere napisał(a):rober6666, Za każdym razem jak patrzę na Twoj nick to gębucha mi sie sama śmieje :)

Hehehehehe.A mi się właśnie roześmiała szczerze po powyższych słowach,hehehehe
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 08 kwi 2011, 21:18
rober6666, Cieszę się,że u Ciebie stabilniej :great:

Ka_Po, Wstawiaj tą torebkę i wisiorek z gwiazdą Kasiu! :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 09 kwi 2011, 00:00
Jednak moze byc stabilnie i oby tak dalej Robert.

Tak przy okazji to sobie prowadze statystyki mojego samopoczucia (w google calendar-bardzo fajna aplikacja dla tych co maja gmaila).Z racji tego ze nie mam pamieci wstecznej musze wszystko zapisywac.Cos a la film "Memento" hehehehe.

Co do kart to fajna sprawa ale trzeba miec do tego talent,intuicje,doswiadczenie itp (jezeli juz gramy na "powaznie" oczywiscie).Dwoch kumpli z wplaconych 90zł w trzy miechy zrobili ok 7000 zł.
Rekordzista z osob ktore znam jest koleś który wplacajac 60$ w nie cale dwa miechy ugrał 6000 dolców.Nerwow i nieprzespanych nocy nie zazdroszcze,chociaz podobno niektorzy przyjmuja to bez mrugniecia okiem :-).

Specjal tylko nie graj na kase po pijaku - nie wychodzi (sprawdzone w praniu :D).
Dust

przez *Monika* 09 kwi 2011, 00:04
Dust, Grałeś na kasę? w stanie upojenia alkoholowego? ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 09 kwi 2011, 02:29
Nie,ja gralem tylko dla zabawy na bardzo male stawki.Skorzystalem z jednej z promocji na bwin ale niezbyt dobrze mi szlo i dalem sobie spokoj.Za to jeden z moich najlepszych kumpli gral sobie i sporo kasy natrzepał (jak na laika).Niestety w chwilach upojenia stal sie zbyt odwazny i stracil wszystko co udalo mu sie wczesniej wygrac.

Wracajac do CHAD zeby nie bylo calkowitego off-topa to czy ktos z Was zazywal Ketilept (Quetiapinum) ?
Dostalem ten nauroleptyk na "wyciszenie" sie + wspomagajaco do ograniczenia benzo (niekoniecznie do zera ale chociaz zeby zmniejszyc aktualna dawke).

Po dzisiejszej wizycie na 90% mam dwubiegunówke (niestety).Chociaz jest w tym cos pozytywnego - przynajmniej mozna obrac konkretny kierunek leczenia.Wczesniej nikt nie mial pojecia co robic i lekarze rozkladali ręce gdy kolejne antydepresanty zawodziły.Teraz przynajmniej jest mozliwosc korygowania i probowania nowych rozwiazan (stabilizatory oraz neuroleptyki).Dzisiaj czuje sie dobrze i na granicy hipomanii ale we czwartek miałem potwornego doła.Z poteznym bolem psychicznym przeleżałem i przespałem cały dzien (wstalem jedynie na obiad).
Kolejny raz nie bylo przyczyny i oddzialywania czynnika zewnetrznego.Po prostu poczulem jakbym nagle dostał w leb i w kilka minut przeszedlem z hipo w skrajną depresje.

Amon cos nie pisze :( ale mam nadzieje ze jakos sie trzyma.
Dust

przez Miniaa 09 kwi 2011, 03:51
Kurde, ja już próbuje usnąć od 22 i mi nie wychodzi :/
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez *Monika* 09 kwi 2011, 08:27
Dust, Czyli w porę zareagowałeś. Jesteś odpowiedzialny! To plus!

I cieszę sie,że w końcu masz diagnozę, to ułatwi leczenie!
Jak się z tym czujesz?
Ka_Po, Kasiu, no jak to gdzie? Tam gdzie zawsze!
Tylko wiem....tam teraz wszyscy wstawiają fotki do Konkursu.

Myślę,że ten wiatr powoduje też niemożliwość zaśnięcia i kłopoty ze snem.
U mnie akurat jest w miarę. Śpię i zasypiam jak małe dziecko.

Amon! Przyjdź tu na pogawędkę!
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 09 kwi 2011, 10:22
Ka-Po-jakże ja ciągle zazdzrościłem Ci pięknej , czystej , baaardzo podniecającej i mającej elementy Boskości manii....lecz teraz widzę , że ona tez potrafi dać na dłuższą metę w dupsk.o aż się żyć odechciewa...Nie będę prawił komunałów, ale trzeba mieć nadzieję , że w końcu sie poprawi. Jak to mówią niezbadane są wyroki Boskie- coś , co w moim stanie powinno mnie było zasadniczo szybciutko i z hukiem wyekspediować na tamten świat odniosło odwrotny skutek.Nie twierdzę, że jestem zdrowy, twierdzę, że z niezrozumiałych dla mnie powodów mam największą remisję odkąd zachorowałem. Tym nie mniej idę do "psychuszki" zgodnie z zalecenie mojej Psychiatry, aby tą remisję, która może być chwiejna podtrzymać, bo trauma może wybuchnąc z podwojoną siłą..
Dust Brałem kwetiapinę , która niestety zmiażdżyła mnie do zera...lecz to nic nie znaczy, bo Amon chyba na tym z powodzeniem jedzie.Znam Kolesia ( też CHAD ), który jedzie od dłuższego czasu na lamotryginie (mnie tez miażdzyła ) i też napawa sie największą stabilizacją odkąd zachorował.
U mnie pierwszą po latach ulgę spowodował stary poczciwy Lit.Po 2 latach od zachorowania zacząłem normalnie spać.Co za zaj.ebista ulga !! Musiałem prawie 2 lata sie męczyć zanim stwierdzili CHAD (wcześniej uważali że to depresja i masakrowali antydepresantami, które tylko doprowadzały mnie do wycieczek z linką -ale niestety nie z LINKĄ :D do lasu )
Lit u mnie jest trafiony idealnie-żadnych skutków ubocznych, jedynie ciągle mi się chce lać gdyż działa moczopędnie i czasami na mieście narażony jestem na kontakty z mendami ze strazy miejskiej,lejąc sobie za "einfartami" i "winklami" hehehehehh
Trzymajcie się
Robert
30.04 gram koncert !! czyli będę współreżyserem i wykonawcą zaje.bistego spektaklu -byłem przekonany , że już nigdy nie będzie mi to dane w tym życiu, pogodziłem się z tym,lecz jakimś Cudem stało się inaczej dam więc z siebie wszystko-jakby to był moj ostatni koncert w życiu.Będę dawał i jednocześnie chłonął tą potężną i megapozytywną energię jaka się pojawia w trakcie grania godzinnego setu !!!AVE !!!
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Miniaa 09 kwi 2011, 11:26
Dust napisał(a):
Wracajac do CHAD zeby nie bylo calkowitego off-topa to czy ktos z Was zazywal Ketilept (Quetiapinum) ?
Dostalem ten nauroleptyk na "wyciszenie" sie + wspomagajaco do ograniczenia benzo (niekoniecznie do zera ale chociaz zeby zmniejszyc aktualna dawke).

Ja biorę Ketrel(generyk Ketileptu), biorę 400 mg na noc i 200mg rano. Uważam, że dzięki niemu jestem spokojniejsza. Poprawił też trochę moje problemy ze spaniem. Jak już zasnę to ładnie śpię, nieprzerywanym snem. Tylko rano jest mi bardzo trudno wstać, jeśli Kertel wezmę późno w nocy. Znam ludzi, których Ketrel ścina z nóg i to widziałam, jak dziewczyna wzięła 100 mg i tak ją trzepnęło, że spała na stojąco oraz mamrotała jakby była pijana :P

Ile będziesz brał?
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:08
Ja to jednego dnia jestem jak skowronek rozpromieniona a potem mnie cholera łapie i tylko płaczę.. wczoraj nawet rozmyślałam jak to zrobić, jak ze sobą skończyć żeby nie wyglądało na samobójstwo. Nie biorę leków, nie pracuję ani się nie uczę. Nie wiem czy sobie dam rady z tym wszystkim. Dzisiejszy świat tak pędzi, nie liczy się czlowiek tylko jego kasa. To najbardziej boli. Jest trudno to wszystko czasem objąć i zrozumieć. Jesteście może nieśmiali? Uważam że nieśmiałość tylko pogarsza postępowanie tej choroby
wiolkas6

przez paradoksy 09 kwi 2011, 12:10
wiolkas6, a co to ma do CHADu?? przecież masz SM...?
paradoksy

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:11
Jednym objawem SM jest choroba dwubiegunowa: depresja!
wiolkas6

Sortuj wg