CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zdesperowany1 12 mar 2011, 12:09
spoko:P
zdesperowany1

przez Shadowmere 12 mar 2011, 12:13
Ach,nie.To tylko w mojej grupie-smutno-szczesliwych.Ale ja go mam przy sobie zawsze.

Wiekszosci jest niepotrzebna.
Shadowmere

przez Dust 12 mar 2011, 12:48
Ka_Po to jest normalne ze w takim stanie nie mysli sie o smutku i tym bardziej ciezko jest komus pomoc gdy on jest w fazie depresyjnej lub mieszanej.

Nakrecony,kreatywny i pelen energii umysl chad-owca w epizodzie hipomanii nie jest w stanie pomoc komus kto w tym samym czasie cierpi z powodu epizodu depresyjnego.To tak samo jak relacja - calkowicie zdrowy i chory na depresje.Mysle ze z tego powodu posty ludzi w hipo sa czesto odbierane przez tych w fazie depresyjnej jako lekcewazace problem lub "olewające" sprawe.To normalna sprawa na ktora trzeba brac poprawke i podejsc troszke z dystansem.Ja w pelni to rozumiem,chociaz na samym poczatku tez mialem zawahania i nieraz czytajac mega optymistyczne wpisy czulem sie dziwnie.

Ciesz sie z fazy hipo bo nie ma nic fajniejszego.Ja zawsze obawiam sie przejscia w manie gdyz granica pomiedzy hipo a manią jest praktycznie niezauwazalna.

Mawfreen - trzymaj sie tam.

Shadowmere - fajnie ze pojawiasz sie w tym watku :smile: .Ja od czasu gdy usunalem konto nie czytam innych tylko ten o chad.Jak pisalem dostalem dziwnych natrectw zwiazanych z tym forum i musze sie ograniczac.
Dust

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 12 mar 2011, 16:49
Ka_Po, Uwazaj, bo jeszcze zapodaza Ci Lit... ;)

-- 12 mar 2011, 16:54 --

Dust,

A probowales kiedys Hydroksyzyne (wiem, ze to slaby lek) ? Moze by troche wspomagal Clonzepam ? Tolerka wolniej by rosla ?

Probowales kiedykolwiek Seroxat lub Escitalopram ?

przez Zenonek 12 mar 2011, 16:59
Ka_Po,

Bralas kiedys Lit ?

przez Tumor Mózgowicz 12 mar 2011, 18:46
Witam, mam 18 lat i choruję na CHAD (od kiedy - nie wiem, mam wrażenie, że siedzi we mnie od zawsze).
Moje epizody maniakalne stają się ostatnio dosyć... amfetaminowe. Ciśnienie wariuje, szczękościsk, pocę się jak świnia i, co najdziwniejsze, mam niesamowicie rozszerzone źrenice, kompletnie nie reagujące na światło. Czy spotkaliście się z takimi objawami? Czy to normalne?
Aa, a, kotki dwa, Szare, bure obydwa. Aa, a, kotki trzy, Zjadły mózgi szare wszy. Aa, a, kotki cztery, Poszedł papa do hetery. Aa, a, kotków pięć, Mama czuje dziwną chęć. Aa, a, kotków sześć, Nieskończoność w szklance mieść.

przez Tumor Mózgowicz 12 mar 2011, 19:16
Właściwie to w tej kwestii akurat nie mam doświadczenia, ale jakby wyciąć z wikipedii objawy:
silne pobudzenie psychomotoryczne, przyśpieszona akcja serca i szybki oddech, brak łaknienia, rozszerzenie źrenic, podwyższone ciśnienie krwi, bladość skóry, gonitwa myśli, silna euforia, podniecenie seksualne, wytrzeszcz oczu, jadłowstręt i światłowstręt, suchość w ustach, często szczękościsk, zmniejszona wrażliwość na ból, głód oraz zmęczenie, rozgadanie, drżenie mięśni, zmniejszony lub zwiększony popęd płciowy, problemy z erekcją

... to wszystko się zgadza! I najbardziej niepokoją mnie tak silne objawy fizyczne :o
Aa, a, kotki dwa, Szare, bure obydwa. Aa, a, kotki trzy, Zjadły mózgi szare wszy. Aa, a, kotki cztery, Poszedł papa do hetery. Aa, a, kotków pięć, Mama czuje dziwną chęć. Aa, a, kotków sześć, Nieskończoność w szklance mieść.

przez Rambo123 13 mar 2011, 12:27
Monika1974 napisał(a):Gdzie jest Rambuś?

Rambuś jest zdrowy, pracuje i czeka na hipo. Mam teraz dwie pensje i jak hipo przyjdzie to świat będzie należał do mnie. Ostatnia remisja choroby połączona z hipo trwała 3,5 roku. Teraz liczę na dłużej. W hipo bardzo lubię sex :why: :mrgreen:
Ech życie.

przez *Monika* 13 mar 2011, 14:19
Ka_Po, No.....myslałam już,że o mnie zaponiałaś! :evil: :twisted:

;)

Rambuś....extra! Tylko glupotek się nie trzymaj! ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 13 mar 2011, 18:26
Ja wczoraj bylem na imprezce w gronie moich najlepszych znajomych.Poszlo troszke wiecej benzo niz zwykle i pękło kilka słabych drinków.Genialna atmiosfera pozytywna energia emanujaca od wszystkich pozwolila na chwilowa ucieczke od gownianej "rzeczywistosci-derealizacji".Mysle ze przydalaby mi sie zmiana otoczenia co moze pozwoliloby mnie troche ustabilizowac.
Glowna i zarazem najwazniejsza przeszkoda sa finanse.Nie uzalam sie nad soba ale moj obecny-bardzo niestabilny stan nie pozwala mi na poszerzenie "pola manewru" i przeprowadzki do innego miasta w celu szukania lepszego miejsca zatrudnienia.
Dust

przez Zenonek 13 mar 2011, 20:54
Dust,

Slyszales o leku Gabitril ? Moglbys zapytac o to lekarza.

Selektywny ihibbitor wychwytu zwrotnego GABA. Dziala przeciwlękowo oraz stosuje sie go w padaczkach.

Skoro jest uspokajaczem i skoro CHAD ma wiele wspolnego z padaczka to moze to bylby swietny lek dla CIebie i innych CHADowcow ?

Warto chociaz sprobowac.

przez Dust 14 mar 2011, 22:00
Wczesniej nie mialem siły i czasu i dopiero teraz przesledzilem posty sprzed kilku stron.Zachowanie sie niektorych osob po poscie naszego kolegi Mayfreena bylo po prostu straszne.Chlopak pisze ze chce popelnic samobojstwo i jest w fatalnym stanie a Wy macie wazniejsze sprawy na glowie czyli klotnie nie wiadomo o co.Nie mogliscie napierdalac na siebie przez PW?Jedynie Rambo zareagowal,Ka-Po chyba cos dodala i jeszcze pare osob o nie dlugim stazu na tym forum.
Zaluje ze tlumaczylem tez potem zachowanie niektorych osob ktore byly zamieszane w klotnie gdyz wedlug mnie koledze nalezaly sie przeprosiny (zwlaszcza po tym co przeszedl).
Podsumowujac - duzo osob tak na prawde ma wyje.bane na innych co tylko potwierdza w/w sytuacja.Nawet nie wiem czy chce tu dalej pisać.Zachowanie ponizej krytyki i wstyd ze doszlo do tego na forum gdzie ludzie z duzymi problemami szukaja pomocy.
Dust

przez Zenonek 15 mar 2011, 18:00
Dust,

Poczytales o tym Gabitrilu ?

przez specjal 15 mar 2011, 19:02
Dust to kilka stron pisal ten typ co chcial samobojstwo popelnic ja nawet tu rzadko przychodze.Sadze ze te forum jest niezle ogarniete przez moderatorow ktorzy szczegolnie maja borderline i tera jest licytacja kto ma najgorzej itp.Nasza narodowa tozsamosc wogole juz upadla ale niektorzy majato w dupie.Wiecie co z Robertem?
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg