CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Badziak 02 mar 2011, 12:52
paradoksy, a Ty się czepiasz tylko dla czepiania? ;) Jakbyś faktycznie interesowała się tym tematem to byś wiedziała co z RafQ (wystarczy przejrzeć dwie str. wstecz).
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez paradoksy 02 mar 2011, 13:57
Badziak, sugeruję żebyś zakończyła off-top :roll:
paradoksy

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 14:15
paradoksy, bez przesady, daj spokój, jakby czepiać się wszystkich takich ot to połowa tematu z.o byłaby do usunięcia :mrgreen:
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mawfreen 02 mar 2011, 17:11
Witam wszystkich.

To może zły wątek na pierwszego posta, ale nie chce mi się grzebać dłużej po forum. Jestem tutaj z powodu swojego stanu. Nie wiem, czy nawet mam chad, ale wszystko na to wskazuje. Byłem prywatnie u psychiatry ale on wcale mi nie pomógł... Przepisał mi hydroksyzyne kazał zrobić jakieś badanie osobowości (oczywiście u nich w ośrodku za 200 zł) i kolejną wizytę (150 zł). Dla mnie ta jedna wizyta to wielki wydatek, a poszedłem prywatnie, bo nie wiedziałem, gdzież indziej mogę się udać. Ale może po kolei. Mam 21, studiuję (jak na razie) w Warszawie. Mieście, którego od dziecka nienawidziłem i zarzekałem się, że w życiu tam nawet więcej nie pojadę (pochodzę z Płocka). Niestety, trafiłem tutaj z powodu swojej dziewczyny. I cóż, jestem tutaj od 3 lat i tutaj rozwinęła się moja choroba. Nie myślałem o tym jako o chorobie, po prostu było mi źle, ale to co przeżywam teraz to prawdziwy koszmar. Nie mam praktycznie znajomych, nie ruszam się z łóżka całe dnie a studia zawaliłem już można powiedzieć. Dlatego, że zwyczajnie nie miałem siły nawet zwlec się z łóżka. Nie mam siły iść do sklepu po zakupy a co dopiero uczyć się i być aktywnym na zajęciach. Codziennie myślę o samobójstwie i w tej chwili wydaję mi się kwestią czasu kiedy to zrobie. Codziennie to sobie wyobrażam. Gorąca kąpiel, muzyka, drinki i ostry nóż podcinający żyły... Ostatnia chwila przyjemności na tym łez padole i wielka ulga. Tak to sobie wyobrażam. Po prostu wszystko mnie przygniata i straciłem jakikolwiek szacunek do samego siebie. Czuje się jak ostatnia szmata. Miałem kiedyś plany, ale to chyba studia mnie przerosły. I to nawet nie chodzi o naukę, tylko o ludzi, atmosferę i o mnie. Nie nadaję się, boje się tam iść, obecnie od 2 tygodni nie byłem na zajęciach, bo po prostu boję się iść tam i siedzieć na ćwiczeniach. A nuż ktoś mnie o coś zapyta i będę musiał sie odezwać publicznie, co jest już po prostu stresem nie do przezwyciężenia. Co najgorsze mam dziewczynę, którą strasznie kocham. Piszę, co najgorsze, ponieważ nie chcę jej zawieźć, nie chce sprawiać jej bólu, bo ona też mnie kocha nad życie. Sam nie wiem dlaczego. Jest ostatnią osobą, która trzyma mnie przy życiu. Ostatnio chciałem być dla niej straszny, dokopać jej tak, aby mnie znienawidziła i uznała za śmiecia - wtedy mógłbym odejść bez żalu. Ale się nie udało, ona wie o moim stanie i wie dlaczego jej to zrobiłem. A ja już się poddałem. Nawet nie poddałem, po prostu chcę uciec. Gdzieś do lepszego świata. Nie wiem właściwie po co to piszę i tak już podjąłem decyzję o śmierci. Jeszcze tydzień, może dwa i się z tym pożegnam mam nadzieję. Tylko szkoda mi mojej dziewczyny, będzie cierpiała.

przez *Monika* 02 mar 2011, 20:00
Badziak napisał(a):A co to ma wspólnego z CHADem? Będziecie triumfować w każdym temacie? Wspomniałyście już o tym w zaburzeniach osobowości. Może i najeżdżanie czasami jest słuszne, ale obnoszenie się z tym jest po prostu przykre. Szkoda, że na tym forum panuje tyle agresji i wzajemnej niechęci.

Jesteś strasznie zaczepna! Śledzisz, że wiesz o czym piszemy? W zaburzeniach osobowości to ja z Kasią nie zamieniłam ani jednego słowa w tym temacie. Nie mam zamiaru się Tobie tłumaczyć. Moderatorem nie jesteś więc sobie daruj te uwagi. Lubić wszystkich nie muszę , wszyscy tez nie muszą lubić mnie.
Zajmij się proszę sobą.
Tak, przykre jest to,że na forum jest tyle agresji i niechęci. Przykre jest też to, kiedy ktoś wyolbrzymia tak jak Ty.
Dystansu trochę! I nie rób już off-topu.

Kasiu jedziesz gdzieś na wakacje?
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 02 mar 2011, 20:55
Wyluzujcie dziewczyny. Przeczytajcie temat Roberta od strony 1 - 202. Nie ma tam ŻADNYCH kłótni ani offtopu Myślę że tak pozostanie.

Kasia obiecała, że pojedzie ze mną :P jak będę w hipo. Aktualnie mam remisję. Podjąłem pracę na kierowniczym stanowisku. To chyba ostatnia praca. Ciekawe co mi wskoczy - po depresji powinno być hipo. Ostatnio remisja pomieszana z hipo trwała 3,5 roku. Mnie wystarczy 2 lata. Pracować nie muszę ponieważ mam 60-siąt lat i jestem dawno na emeryturze górniczej.

Mawfreen moim zdaniem przetrzymasz. My czadowcy tak łatwo się nie poddajemy. Przykładem tego jestem ja. Udało mi się skończyć studia (wykres ocen to prawie wykres sinusoidy bez wartości ujemnych). Dzieci mam zdrowe, nie oddziedziczyły choroby. Ja samobójstwo próbowałem popełnić tylko raz. Nastrój zawsze najgorszy był po obudzeniu rano. Jeżeli nie będziesz mógł wytrzymać, to dzwoń do najbliższego szpitala psychiatrycznego i powiedz, że chcesz popełnić samobójstwo. Przyjadą natychmiast i umieszczą Cię w szpitalu. Mnie szpital trzykrotnie uratował życie. Potrafią wyciągnąć człowieka z najgorszej depresji. Możesz też zadzwonić na policję, też Cię zawiozą lub policję i pogotowie. Prawidłowo dobrane lekarstwa umożliwiają normalne życie. TRZYMAJ SIĘ.
Ech życie.

przez Rambo123 02 mar 2011, 21:15
Północną Afrykę zaliczyłem po dwa razy. Polecam romantyczną wyspę Corfu (Kerkiria). To wyspa od posiadłości cesarzowej Sisi. Byłem tam kilkanaście lat temu. Jest naprawdę piękna i zarazem najbardziej zielona wyspa grecka. A wycieczki stateczkiem po morzu jońskim - super.
Dalej jesteś w hipo? Bierzes stabilizatory? Jak długo trwała u Ciebie ostatnia hipo?
Widzisz troszczę się o Ciebie jak ojciec. :mrgreen:
Ech życie.

przez Badziak 02 mar 2011, 21:17
Monika1974 napisał(a):Jesteś strasznie zaczepna! Śledzisz, że wiesz o czym piszemy? W zaburzeniach osobowości to ja z Kasią nie zamieniłam ani jednego słowa w tym temacie. Nie mam zamiaru się Tobie tłumaczyć. Moderatorem nie jesteś więc sobie daruj te uwagi. Lubić wszystkich nie muszę , wszyscy tez nie muszą lubić mnie.
Zajmij się proszę sobą.
Tak, przykre jest to,że na forum jest tyle agresji i niechęci. Przykre jest też to, kiedy ktoś wyolbrzymia tak jak Ty.

Owszem, śledzę tamten wątek.
Twoja wypowiedź z tamtego tematu:
Przed chwilką czytałam wątek, który został zamkięty, nie napiszę więcej, oprócz tego,że w końcu ktoś powiedział komuś to...co powinien.I bardzo dobrze. Czasem przydaje się taka terapia wstrząsowa. Szczerze mówiąc ten ktoś też mnie irytował.
Czuję się trochę niezręcznie bo nakęciłam sytuację, a nie miałam okazji napisać od siebie....bo wątek zamknięty.

Nie będę siedzieć cicho, kiedy prześladowane są kolejno słabe jednostki. Jedna owca, stado wilków. Vi, Pinkii, Milano - kto będzie następny? Czytam to forum od dłuższego czasu i takiej przykrej sytuacji jeszcze nie było. Po drugiej stronie łącza siedzi żywy człowiek, który też ma uczucia. Jedni mają więcej dystansu do forum, inni mniej. Wszyscy mamy jakieś tam zaburzenia i powinniśmy się wspierać, a nie sobie nawzajem dowalać. Kurczę, przemyślcie to dziewczyny.

Koniec off-topu z mojej str.

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 21:19
proponuję żebyście wszyscy skończyli off-top, błagam dziewczyny- powstrzymajcie się od odpowiedzi! tamten temat został zamknięty, nie po to , żeby dyskutować o tym nadal w innych wątkach.
dogomaniaczka

przez Rambo123 02 mar 2011, 21:26
Proponuję skasować posty w naszym temacie - temacie czadowców. Mamy jedną stronkę więc proszę Cię Badziak nie pisz tutaj. Masz do dyspozycji tyle innych tematów. :yeah:
Ech życie.

przez *Monika* 02 mar 2011, 21:29
Badziak, daj już spokój dziewczyno. Nie zabraniaj mi wypowiadać tego, co myślę. Akurat tutaj nie mam zamiaru się kontrolować.
Słowo "prześladować" użyłaś nie na miejscu.Jak pisałam wyżej, jesteś troszeczkę przewrazliwiona i powinnaś też troszeczkę nabrać dystansu do sytuacji, która Ciebie nie dotyczy.
I będę wsperała tego, kogo będę chciała. Nie mam zamiaru dla wszystkich być tutaj mamusią, albo MatkąTeresą z Kalkuty.
Nikt ani Ciebie, ani mnie nie będzie głaskał po głowce przez całe życie. No proszę Cię.
Wspierać owszem, ale zdrowo, a nie przyklepywać czyjąć głupotę i udawać,że wszystko jest w porządku.
Nie kopiuj tutaj postów. To inny wątek.
Chyba,że zrobiłaś to celowo,żeby wszyscy przeczytali.
Nie wypieram się słów, które wypowiedziałam.
Skopiuj je jeszcze do innych wątków. Adwokat.

Kasiu, w tym roku chyba nigdzie. Oszczędzam, mam poważne wydatki. Remontuję mieszkanie. Może na parę dni uda mi sie wyjechać. Ale jeszcze nie wiem gdzie.
Egipt piękny. Najwyżej pojedziesz w październiku. Co się odwlecze, to nie uciecze!

Rambuś zabierzcie mnie ze sobą! Nie będę piątym kołem u wozu! ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 21:34
Rambo123, wybacz ale dziewczyna ma prawo pisać gdzie chce, temat nie jest waszą własnością, bez przesady, a postów nie kasujemy ot tak.

Monika1974, po co to dalej ciągnąć? proszę was, przestańcie :roll: nie wiem po co tyle złośliwości.
dogomaniaczka

przez Badziak 02 mar 2011, 21:36
Przecież napisałam, że z mojej str. koniec off-topu. Bez paniki ;) Powiedziałam, co chciałam. Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie da to do myślenia.
Ostatnio edytowano 02 mar 2011, 21:43 przez Badziak, łącznie edytowano 2 razy

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 21:38
Ka_Po napisał(a):
Badziak PRZESTAN bo nam przez Ciebie NASZ wątek zamkną :!: :!: :!: :!: :!: :!: :evil:

takie słowa są trochę nie na miejscu, bo po pierwsze w wątku ma prawo udzielać się każdy, a wy traktujecie to jak swoją własność, po drugie same to ciągniecie więc wyrażenie "przez Ciebie" może się zarówno odnieść do was.
dogomaniaczka

Sortuj wg