CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Waplo 23 lut 2011, 18:52
:D Trzymaj się Miniaa i odezwij się jak najszybciej :tel2: . Niech Szczęście będzie przy Tobie bliziutko :great: .
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez carola 24 lut 2011, 00:02
A ja tak z innej strony troszkę. Dla mnie temat dwubiegunówki jest jeszcze całkiem nowy i nieoswojony. Nerwica natręctw: 8 lat, depresja: regularnie od 6 powraca. Od pół roku przeplatały się okresy deprechy i świetnego samopoczucia. Po którymś razie zorientowałam się, że moje "fantastyczne myślenie" to hipomania (w momencie w którym zaczęły mi się te "burze myśleniowe" wymykać spod kontroli). Póki co na stabilizatory bardzo źle reaguję, a teraz hipomania, więc chwilowo ziółka i delikatnie benzo na sprowadzenie się do parteru. Ehh, gdyby nie zła kondycja organizmu (złe wyniki, wypadanie włosów itp.) to bym wzięła następny na test. Ale za wcześnie na nowy...
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez Dust 24 lut 2011, 12:10
Miniaa nie ma sie czego obawiac.Nie nakrecaj sie statystykami i negatywnymi wrazeniami niektorych osob,bo jest mnostwo osob,ktorym szpital bardzo pomogl.Ja jakbym mial isc to tylko do kraka.Co prawda najblizszy osrodek mam duzo blizej i tam z reguly kieruje sie pacjentow z mojego regionu,ale za nic nie chcialbym tam isc.

Carola - ze mna bylo podobnie.Okres depresyjny trwal bardzo dlugo a pierwsze objawy pojawily dziwnego nakrecenia pojawily sie dopiero po prawie trzech latach depresji.

Ka-Po odblokowalem PW.Nie mam pojecia dlaczego nie mozna bylo wyslac wiadomosci bezposrednio na mojego maila (choc zaznaczylem to w profilu).
Dust

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 24 lut 2011, 23:12
Widzę, że coraz więcej jest tu czadowców. Mnie leci sześćdziesiątka - pomyślcie ile się z tym męczyłem. Też mam przewagę ciężkich stanów depresyjnych. Na końcie jedną próbę samobójczą, trzy pobyty w szpitalu, zawsze w fazie depresji.
Udało mi się dostać pracę o której marzyłem. Jeszcze tylko badania lekarskie i zaczynam. Powinno przyjść hipo. Zażywam lekarstwa (stabilizatory) aby się za bardzo nie nakręcić lub nie wpaść w depresję.Dwukrotnie straciłem pracę - raz z powodu ciężkiej depresji, drugi raz z powodu wybryków w hipo połączonych z alkoholem, po czym nastąpiła ciężka depresja. Jestem na emeryturze, lecz siedzenie w domu kończy się zawsze depresją lub subdepresją. Na razie to mam przymus pracy. Tylko nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam. To jest chyba moja ostatnia praca w życiu. Lecz w naszej chorobie nigdy nic nie wiadomo.
Aktualnie mój stan się poprawił. Remisja z lekkim podenerwowaniem.
Trzymajcie się czadowcy. :great:
Ech życie.

przez Miniaa 26 lut 2011, 03:19
Rambo123 gratuluje Ci remisji, oby trzymała się jak najdłużej.

Ja jednak nie poszłam do szpitala, bo mój chłopak zabronił mi i powiedział, że nie będzie mnie w ogóle odwiedzał, a nie chciałam w takim miejscu zostawać sama. Poza tym , rozpoczyna się nowy semestr na uczelni i nie chciałabym go zawalić. Trochę żałuje tej decyzji i boje się, że lekarka się na mnie wkurwi.Gram z ojcem w dziwną grę, żeby nie miał do mnie pretensji musze mu klamać, czyli mówić co on chce. Mam już tego dość i zaczynam znów myśleć cłkiem poważnie o samobójstwi...
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Miniaa 26 lut 2011, 10:55
Ka_Po dziekuje za dobre słowa. Na prawdę czułam, że potrzebuje tego szpitala. Zwłaszcza, że moja lekarka jest tam ordynatorem, więc pewnie by się mną dobrze zajęła. Myślałam, że będę mieć miesiąc oderwania się od rzeczywistości, zero problemów, gotowe 3 posiłki dziennie, żadnych obowiązków, tylko w końcu myślałabym o sobie, a nie o całej reszcie świata(matka, ojciec, chłopak), może i studia miałabym miesiąc do tyłu, ale z drugiej strony teraz nie jestem w stanie się uczyć normalnie. Miałabym zwolnienie lekarskie, więc musieliby je uznać. Teraz gdy zrezygnowałam, lekarka może mnie wpisać na listę oczekujących. Teraz czekałam 3 miesiące na wolne łóżko :( Gdybym miała wybór to bym się spakowała i od razu bym tam poszła.

Co do mojego Mateusza to on też choruje, tylko na zaburzenia schizotypowe. Był dwa razy w psychiatryku, więc to nie chodzi o to nastawienie, że tylko świry są w szpitalu. On uważa, że jest mi to do niczego niepotrzebne, że on sobie nie poradzi beze mnie, mieszkamy razem i ja wszystko robię w domu. Uważa, że moja choroba to pierdoła, a tylko on jest poważnie chory i ma prawo np do wydzierania się na mnie i zwala to na chorobę. Dzisiaj wpadł w furie, wyzywał mnie i groził, że mnie papierosem będzie przypalał. Boje się go, nie wiem czy to jego choroba czy wychodzi jego prawdziwy charakter. Czuje się w tym wszystkim samotna i zostawiona samej sobie. Nie mam po prostu siły, żeby zrobić cokolwiek wartościowego.

Czy pobyt w szpitalu Ci coś pomógł? To dobrze, że w mężu masz przyjaciela, to chyba jest najważniejsze.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez sabat39 26 lut 2011, 13:19
witam Miniaa pobyt w szpitalu to nic strasznego napewno by ci pomugł w powrocie do zdrowia :yeah:

przez Dust 26 lut 2011, 15:10
Rambo123 napisał(a):Widzę, że coraz więcej jest tu czadowców. Mnie leci sześćdziesiątka - pomyślcie ile się z tym męczyłem. Też mam przewagę ciężkich stanów depresyjnych. Na końcie jedną próbę samobójczą, trzy pobyty w szpitalu, zawsze w fazie depresji.
Udało mi się dostać pracę o której marzyłem. Jeszcze tylko badania lekarskie i zaczynam. Powinno przyjść hipo. Zażywam lekarstwa (stabilizatory) aby się za bardzo nie nakręcić lub nie wpaść w depresję.Dwukrotnie straciłem pracę - raz z powodu ciężkiej depresji, drugi raz z powodu wybryków w hipo połączonych z alkoholem, po czym nastąpiła ciężka depresja. Jestem na emeryturze, lecz siedzenie w domu kończy się zawsze depresją lub subdepresją. Na razie to mam przymus pracy. Tylko nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam. To jest chyba moja ostatnia praca w życiu. Lecz w naszej chorobie nigdy nic nie wiadomo.
Aktualnie mój stan się poprawił. Remisja z lekkim podenerwowaniem.
Trzymajcie się czadowcy. :great:

Rambo nawet zdrowi ludzie potrzebuja czesto pracy gdy przejda na emeryture.Znam osobiscie dwa takie przypadki i obydwie te osoby byly zwiazane z moja firma.Mielismy kierowce ktoremu miala niedlugo strzelic 80-tka (mial 78) ale dalej jezdzil :).Zwolnili go,bo obawiali sie o jego zdrowie i wogole ale to bylo za obustronnym porozumieniem.Gosc po prostu musial miec okreslony plan dnia,jakis cel i zajecie bo w domu nie mogl usiedziec.Gdy przestal pracowac zaczely sie jego problemy ze zdrowiem,stracil motywacje itp.
Drugi koles to wybryk natury - w wieku 65 lat jezdzi na ciezarowce (starej jak swiat ktora ma ponad poltora miliona kilometrow przebiegu:D).Gosc po prostu musi cos robic.Nieraz w zimie ten zlom mu sie psuje w trasie czasami w nocy.Koles potrafi lezec pod samochodem i grzebac przy tym aucie przy 10 stopniowym mrozie.Niby narzeka,ale mowi ze w domu by zwariowal w /cenzura/.Cale zycie jezdzil i nie wyobraza sobie siedzenia w domu przed telewizorem.Gosc ma zone i dorosle dzieci ale lubi sobie robic nawet "skoki w bok",bo mu testosteron do glowy uderza LOL.
Dust

przez Miniaa 26 lut 2011, 23:53
Kochani, czy ktoś z Was prowadzi bloga?
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Rambo123 27 lut 2011, 15:36
Z tego co wiem to nikt nie prowadzi.
Ech życie.

przez carola 28 lut 2011, 11:39
Witam ponownie wszystkich dwubiegunowców. Od dzisiaj jadę na licie. Wspaniałe hipo przeszło w manię i równie szybko zaczyna wkraczać w deprechę. Aż mnie ciary przechodzą na myśl o nowym leku, bo wiem że na pewno świetnie nie będzie. Słyszałam że lit się dobrze toleruje, ale na początku może mnie położyć senność. Trudno, najwyżej będę spać :P I tak już zawaliłam pierwszy dzień szkoły po feriach...
Miniaa napisał(a):Kochani, czy ktoś z Was prowadzi bloga?

Ja prowadziłam tego z opisu, ale moja niekonsekwencja nie podoba się Onetowi ;) Jak zacznę mieć polot to przeniosę na Blogera
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

przez *Monika* 02 mar 2011, 02:23
Ka_Po, Trochę nie na temat, aleś pojechała.:mrgreen: Ale słusznie. :mrgreen: Niestety tak to jest, jak prawda kole w oczy!
Obrazek
Główny Moderator

przez Badziak 02 mar 2011, 10:23
A co to ma wspólnego z CHADem? Będziecie triumfować w każdym temacie? Wspomniałyście już o tym w zaburzeniach osobowości. Może i najeżdżanie czasami jest słuszne, ale obnoszenie się z tym jest po prostu przykre. Szkoda, że na tym forum panuje tyle agresji i wzajemnej niechęci.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez paradoksy 02 mar 2011, 11:53
dlaczego RafQ skasował konto, gdzie jest Robert?

Badziak, a Ty się tu udzielasz, tylko po to żeby kontynuuować off-top? :roll:
paradoksy

Sortuj wg