CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Badziak 09 lut 2011, 23:51
Jak wygląda wasza specyficzna reakcja na alkohol?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Badziak 10 lut 2011, 08:55
Chyba coś mi się pomyliło. ;) W jakimś zaburzeniu występowała niezwykła reakcja na alkohol. Byłam przekonana, że w Chadzie.

Aaa, w osobowości dyssocjalnej. :roll:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Rambo123 11 lut 2011, 13:22
W czadzie też występują różne reakcje po przedawkowaniu alkoholu. Można niezłe rzeczy nawyrabiać. Zależy to od fazy.
Ech życie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NoOneLivesForever 11 lut 2011, 23:44
Powiem wam tyle, nie mam CHAD, ale uważam, że mania/hipomania (nie pamiętam czym to się różni) nie są stanami chorobowymi, tylko stanem zdrowia, tak powinno wyglądać zdrowie, problem polega na tym, że podczas choroby te stany pojawiają się tylko na pewien czas, a chory może nie zdawać sobie sprawy, że to minie i podejmuje pochopne decyzje. Jak ktoś jest odpowiedzialny i wie, że mania minie, to można uznać to za stan zdrowia. Myślę, że tak właśnie wygląda zupełne zdrowie, może bez jakiś skrajnych objawów, typu nie spanie przez kilka dni z rzędu, ale euforia i poczucie, że można wszystko nie jest złe.

PS. Kot wie gdzie jest Robert6666, zdradzicie mi?
NoOneLivesForever

przez Rambo123 12 lut 2011, 10:56
Kasiu nie daj się tam zbałamucić. Opieprz szczególnie Tanga. Wiesz o co chodzi.
Ech życie.

przez Rambo123 12 lut 2011, 11:35
Trzymam kciuki za Ciebie. :yeah: Bawcie się. To będzie czadowa zabawa. Szkoda że mnie nie będzie. Okazja jeszcze będzie.
Ech życie.

przez Rambo123 12 lut 2011, 11:48
Znam dokładnie drogę.Szkoda że w sierpniu skręciłem w Siewierzu na Myszków i Żarki, co skończyło się moją depresją. Myśmy cztery dni balowali. :yeah: :yeah: :yeah:
Ech życie.

przez *Monika* 12 lut 2011, 13:08
NoOneLivesForever, Tak, wiem, ale nie mogę powiedzieć. Mam nadzieję,że niedługo wróci.
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 12 lut 2011, 13:31
Witaj Moniczko po długiej nieobecności. U mnie na razie remisja. Lecę na samych stabilizatorach. Oby jak najdłużej.
Ech życie.

przez *Monika* 12 lut 2011, 14:44
Rambo123, Cześć Rambusiu. Ja tu jestem codzienie, tylko czasem nie piszę w tym wątku. Piszę w innych. Przede wszystkim w zaburzeniach osobowości.
Cieszę się,że u Ciebie lepiej.
Pozdrawiam.
Obrazek
Główny Moderator

przez Waplo 12 lut 2011, 17:42
Cześć, jestem nowy chodź z CHAD-em łączy mnie już wiele lat. Jeszcze parę dni temu borykałem się z depresją (biorę lit 9 lat i czuję wyraźne skrócenie fazy depresyjnej i troszkę łagodniejsze skutki uboczne) . Oczywiście podczas ,każdej depresji oprócz brania litu starałem się pomagać sobie po przez ruch,ćwiczenia, pozytywne myślenie, dietę itp. :-| Tym razem było tak samo... ale pojawiło się "światełko w tunelu" i jak na razie nie jest to pędzący pociąg. Parę dni temu postanowiłem poprawić sobie troszkę humor po przez dietę, która spowoduje,że chodź odrobinkę przytyję (mam od zawsze dużą niedowagę) .A więc przez dwa dni było dużo ryżu, ziemniaków mięsa surówek i ...oczywiście nie przybrałem ale mimo to wyraźnie poprawił mi się humor . Dieta w sumie nic nadzwyczajnego, więc zacząłem szukać odpowiedzi na internecie o rodzajach diet i wpadłem na Diety bezglutenowe i szkodliwość glutenu (jak się okazało moja dwu dniowa dieta była przez przypadek bezglutenowa) Może to zbieg okoliczności,może leki w tym czasie zaczęły działać i był to wesoły dzień pożegnania depresji :papa: ,ale po przeczytaniu tych paru artykułów ( z pewnym dystansem i bez skrajności)nabrałem wiary że warto spróbować pomóc sobie dodatkowo choć by efekty nie były spektakularne . Jak na razie jestem lekko hipo :angel: ,oczywiście biorę lit i przestrzegam diety nie zawierającej glutenu, ale bez przesady. Pozdrawiam i życzę Wam przede wszystkim Spokoju Ducha ( jest to mój ulubiony a zarazem najbardziej ulotny stan - ale tak to już bywa z duchami).
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Rambo123 14 lut 2011, 10:16
Ja jeszcze nigdy litu nie brałem. Oby tak zostało. Wystarczała mi Depakina. Ciekawe jak długo utrzyma się u mnie remisja.
Ech życie.

przez zdesperowany1 14 lut 2011, 21:23
U mnie chyba tez juz hipo :twisted:
zdesperowany1

przez Waplo 15 lut 2011, 21:59
Nie będzie tak źle, ja na razie zrezygnowałem z rezerwacji :papa: . Moje małe hipo okazało się krótkim hip hopem . Hipo mi nie żal bo myśli mi lecą jak kule z karabinu i to w różne strony (nie nadążam) a ten lekki ciągły szmer jak po szampanie nie pozwala mi się skupić na sprawach. Skłamał bym gdybym powiedział, że w sytuacjach długiego stresu nie rozglądam się za nim nerwowo. Na razie drobna stabilizacja ale w porównaniu z "dołem " to parę stopni brakuje do Nieba. Pozdrawiam .
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

Sortuj wg