CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zdesperowany1 02 lut 2011, 13:16
a co skłoniło Cie do brania leków? Jak wyglądaja twoje objawy chorobowe?
zdesperowany1

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez kurka 02 lut 2011, 13:35
Trafiłam do lekarza w stanie cięzkiej depresji. Z tego co tam jej opowiadałam wywnioskowała że to Chad i przypisała leki, to biorę. Głównie chodzi mi o to, żeby wyjść z tego stanu w którym jestem teraz, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, wiadomo jak to jest w depresji, przy tym lęki i napady paniki.
Od okresu dojrzewania zaczęly się ze mną dziać dziwne rzeczy. Lata od tamego czasu jestem w stanie podzielić na rozdziały, raz jest fantastycznie, raz doły okropne. Z tym, że u mnie fantastycznie to absolutnie nieodpowiedzialne zachowania tj. wyjazd za granice bez pieniedzy, noclegu i pomysłu co dalej , rzucanie szkoły, pakowanie się w jakieś dziwaczne sytuacje, nierealne pomysły na życie, plany które nie mają prawa wyjść. Potem znowu jest bardzo źle.
Nie jestem jednak przekonana czy to aby na pewno Chad. Nawet kiedy jest fantastycznie, drobna rzecz potrafi wyprowadzić mnie z równowagi (o ile można to nazwać równowagą), poza tym większość czasu jestem przygnębiona, a zmiany przychodzą u mnie bardzo szybko. Dopiero teraz to obniżenie nastroju trwa ponad pół roku.
Strach jest jak zwierz. Jeży się na plecach, oplata i dusi, i wbija kły.

przez coma 02 lut 2011, 13:42
kurka, mnie też lekarz wciska ChAD, na razie to podejrzenie, też nie jestem przekonana do tego :bezradny: Ale psychiatra mówi, że moje zachowanie tylko potwierdza te podejrzenia.
Ostatnio edytowano 02 lut 2011, 13:46 przez coma, łącznie edytowano 3 razy
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 02 lut 2011, 13:44
Jak dla mnie lekarz jednak ma racje. Zawsze mozesz poradzic sie u kilku innych i wtedy bedziesz miala jasny obraz tego na co chorujesz.
zdesperowany1

przez kurka 02 lut 2011, 13:54
Może i ma, ja się na tym nie znam więc jej zaufam. Zresztą wydaje mi się, że to bardzo dobry lekarz, bo czytałam sobie co nieco o niej w internecie. Całkiem nieźle trafiłam i to na NFZ. Skierowała mnie też do psychologa, ale to raczej z powodu fobii społecznej.
coma, a dlaczego nie jesteś przekonana?

przez Brid 02 lut 2011, 14:21
Amon_Rah, jak sobie radzisz w pracy z CHAD-em ?
Brid

przez zdesperowany1 02 lut 2011, 14:29
No Amon czytajac Twoje objawy i stany w jakich bywasz to raczej nie mozna miec watpliwosci.

Wlasnie mialem sie Ciebie zapytac. Czy wedlug Ciebie lamotrygina jest naprawde skutecznym lekiem jezeli chodzi o stabilizacje w chad?
zdesperowany1

przez Rambo123 02 lut 2011, 22:37
kurka napisał(a):Trafiłam do lekarza w stanie cięzkiej depresji. Z tego co tam jej opowiadałam wywnioskowała że to Chad i przypisała leki, to biorę. Głównie chodzi mi o to, żeby wyjść z tego stanu w którym jestem teraz, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, wiadomo jak to jest w depresji, przy tym lęki i napady paniki.
Od okresu dojrzewania zaczęly się ze mną dziać dziwne rzeczy. Lata od tamego czasu jestem w stanie podzielić na rozdziały, raz jest fantastycznie, raz doły okropne. Z tym, że u mnie fantastycznie to absolutnie nieodpowiedzialne zachowania tj. wyjazd za granice bez pieniedzy, noclegu i pomysłu co dalej , rzucanie szkoły, pakowanie się w jakieś dziwaczne sytuacje, nierealne pomysły na życie, plany które nie mają prawa wyjść. Potem znowu jest bardzo źle.
Nie jestem jednak przekonana czy to aby na pewno Chad. Nawet kiedy jest fantastycznie, drobna rzecz potrafi wyprowadzić mnie z równowagi (o ile można to nazwać równowagą), poza tym większość czasu jestem przygnębiona, a zmiany przychodzą u mnie bardzo szybko. Dopiero teraz to obniżenie nastroju trwa ponad pół roku.

Kochana masz pełne książkowe objawy czadu. Z manią. Ja mam podobne ale z hipomanią. Lekarz dobrze zdiagnozował Twą chorobę. Ja z nią dotrwałem do emerytury.Mania połączona jest z drażliwością. Poczytaj o tej chorobie.
Ech życie.

przez kurka 03 lut 2011, 00:33
Chyba pora sie pogodzić z diagnozą, ech.. Zawsze potrafiłam znaleźć usprawiedliwinia na moje dziwactwa i zwalić na coś winę, trudno pogodzić się z faktem, że to jednak choroba i to taka której się nie wyleczy.

przez RafQ 03 lut 2011, 18:14
Witam po dluzszej przerwie.Od czasu swojego wyjazdu na czterodniowa impreze nic nie pisalem.W skrocie powiem,ze bylo genialnie i plan na koniec 2010 i poczatek 2011 wykonany w 100%.Powrot do szarej...tfu!!-czarnej rzeczywistosci (a raczej projekcji,ktora tworzy moj uszkodzony mozg) byl bardzo bolesny.Swoje zalozenia i cel osiagnalem wiec po czesci czuje sie spelniony.Wszystko jednak mi sie posypalo i w tej chwili zmierzam ku nieuniknionemu.

Chcialem juz kilka dni temu usunac konto,ale postanowilem odwlec to w czasie.Jezeli bede w stanie planuje jeszcze zrobic sobie pewnego rodzaju mini-pamietnik ze swoich postow.

Dzieki wszystkim za wspolna dyskusje,odpowiedzi i porady w wielu sprawach i ogolnie za rozmowe.

Moze jeszcze kiedys napisze a moze nie.

Trzymajcie sie!

RafQ
RafQ

przez coma 03 lut 2011, 18:36
kurka napisał(a):coma, a dlaczego nie jesteś przekonana?
kurka, Ja nie widzę w sobie zachowań typowych dla ChAD. Mam zmienny nastrój, ale czy to od razu musi być ChAD? Miałam potężne doły, to fakt, ale kiedy się dobrze czuję to jest to normalny dobry nastrój a nie nadmiernie dobry nastrój czy euforia. Nie wiem co ja takiego robię, nie wiem na jakiej podstawie on podejrzewa tę chorobę. :bezradny:
coma

przez Rambo123 03 lut 2011, 18:50
Coma czyli masz to samo co ja. Niestety ale moje hipo długo uważałem za mój stan normalny. Jedyny symptom u mnie to alkohol; Smakuje mi wtedy niemożliwie
Są czady o różnie kształtujących się biegunach.

-- 03 lut 2011, 18:33 --

RafQ napisał(a):Witam po dluzszej przerwie.Od czasu swojego wyjazdu na czterodniowa impreze nic nie pisalem.W skrocie powiem,ze bylo genialnie i plan na koniec 2010 i poczatek 2011 wykonany w 100%.Powrot do szarej...tfu!!-czarnej rzeczywistosci (a raczej projekcji,ktora tworzy moj uszkodzony mozg) byl bardzo bolesny.Swoje zalozenia i cel osiagnalem wiec po czesci czuje sie spelniony.Wszystko jednak mi sie posypalo i w tej chwili zmierzam ku nieuniknionemu.

Chcialem juz kilka dni temu usunac konto,ale postanowilem odwlec to w czasie.Jezeli bede w stanie planuje jeszcze zrobic sobie pewnego rodzaju mini-pamietnik ze swoich postow.

Dzieki wszystkim za wspolna dyskusje,odpowiedzi i porady w wielu sprawach i ogolnie za rozmowe.

Moze jeszcze kiedys napisze a moze nie.

Trzymajcie sie!
RafQ nie załamuj się. Napisz dokładnie dlaczego nie chcesz pisać.

RafQ
Ech życie.

przez Zenonek 03 lut 2011, 19:42
Rafq.... Co sie posypalo ? Napisz jak chcesz ? Nie kasuj konta....walcz...przetrwaj ten najgorszy czas...wspomagaj sie wszystkim czym sie da...

przez specjal 03 lut 2011, 20:19
cos sie rafq zalamal
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg