CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez psychol1981 23 sty 2011, 22:39
Witam,
Ja sie dowiedziałem o chorobie na początku grudnia bo w końcu po 4 latach przełamałem sie i poszedłem do psychiatry.
Moje objawy końcowe były takie, ze budziłem sie i z miejsca bylem wk.... ze musze wstac a dalej to wiadomo jak mogł wygladac moj dzien... chyba najbardziej wspolczuje moim pracownikom, ktorzy musieli to znosic.Ciagle zmęczenie, brak wiary w siebie, pesymizm, leki przed lekarzami, chorobami wynikami badan( z reszta dalej to trwa ale w mniejszym stopniu),Bałem sie jezdzic samochodem bo wydawalo mi sie ze zgine w wypadku samochodowym, poczucie grzesznosci.Jeśli chodzi o picie to starałem sie nad tym zapanowac ale to byla ciagla walka z samym soba. Jak juz pilem to do upadlego... w trakcie miesiąca miałem 3-4 dni zrywu do pracy i dobrego humoru...masakra.Obecnie biore depakine i setaloft.Widze, że wszystko zaczyna sie zmieniac, pojawia sie usmiech, racjonalne myslenie itd...Życze wszystkim powrotu do zdrowia.

przez Rambo123 24 sty 2011, 23:08
U mnie w dalszym ciągu remisja. Trzeci pełny dzień. :yeah:
Ech życie.

przez zagubiony83 25 sty 2011, 22:40
powiedzcie mi CHAD'owcy czy depakine chromo stosuje sie tylko w CHAD czy w jednobiegonowce tez?? bo ja mam jednobiogonowke a mi kaza to jesc... wszedzie pisze ze to do CHAD tylko sie nadaje
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 26 sty 2011, 13:32
zagubiony83,

No oczywiscie, ze w depresji jednobiegunowej podaje sie stabilizatory.

To wrecz podstawowa metoda potencjalizacji kuracji w depresji jednobiegunowe.

Jedyne do czego mozesz miec zastrzezenia to do tego, ze jesli nie ma wyraznej poprawy po dolaczeniu Depakine to lepiej zmienic na inny stabilizator.

przez Rambo123 28 sty 2011, 19:23
Kasiu niestety to awaria serwera nie pozwoliła wbić się na forum. U mnie daleko do hipo. Trochę poniżej normalności.
Ech życie.

przez Zenonek 28 sty 2011, 19:46
A u mnie bedzie za chwile mala hipo. Wlasnie 3 piwka zapodalem z lodowy :)

przez Rambo123 28 sty 2011, 21:31
Też kiedyś stosowałem taką metodę. Niestety rano czułem się znacznie gorzej.
Ech życie.

przez Michuj 28 sty 2011, 21:43
u mnie będzie ultra hipo. 400 mg kodeiny poszło ;P
Michuj

przez speedymika 28 sty 2011, 23:21
Witam
We wtorek miałam z bratem jechać do szpitala - widzieliśmy się ostatnio w niedzielę, i tak się umówiliśmy. Panna została przeprowadzona do swojego brata, okazało się że jednak ma gdzie pójść....
Oczywiście od wtorku nie mam kontaktu z bratem - i obawiam się że tak już może zostać. Myślę że jednak wyjechał (chodziło mu po głowie wyemigrowanie za granicę), mam nadzieję że nic gorszego....
Nie mam siły już, nie wiem, jak można dorosłemu człowiekowi pomóc, jeśli sam tego nie chce?

przez Rambo123 29 sty 2011, 12:10
Kasiu jak długie masz epizody manii? Ja ostatnio miałem bardzo długi.
Ech życie.

przez *Monika* 29 sty 2011, 14:45
Ka_Po, moze to nie hipo.....
Może poprostu......to Twoje świetne, normalne, zdrowe samopoczucie?
Dlaczego o tym w ten sposób myślisz,że to hipo.......? :shock:
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 29 sty 2011, 21:33
Kochana Kasiu jak ja Ci zazdroszczę. Też mnie to zastanawia. U mnie objawy są takie że mam tylko hipo i głębokie depresje No podczas wychodzenia z depresji jest jeszcze okres subdepresji. Wydaje mi się że w okresie hipo jestem normalny. Większą część życia przeżyłem w tym stanie. Zresztą w szpitalu byłem trzy razy w depresji dopiero po przejściu na emeryturę.W środę rozmawiałem o tym z moją doc.Rysowała MI WYKRESY I TWIERDZIŁA ŻE MAM CZAD.
Z małymi ale długotrwałymi hipo i mocne ale krótkie depresje. Sam już nie wiem.. Jedyna rzecz to alkohol który w tej niby hipo strasznie mi smakuje.
Ale to o niczym nie świadczy. W pracy mi nie przeszkadzał.
Ech życie.

przez Rambo123 30 sty 2011, 10:44
Ka_Po napisał(a):Rambo to powiedz bo czegoś nie rozumiem :bezradny: jesli alkohol nie przeszkadzał Ci w pracy, funkcjonowałes normalnie, nie biłeś żony, nie krzywdziłeś Rodziny to dlaczego teraz takie postanowienie, ze nie będziesz pił, dlaczego :?: :?:
Może robiłes jakieś brzydkie rzeczy po alkoholu i nie chcesz się przyznać :?: :mrgreen:
Przepraszam za wścibskosć ale jakoś mnie to nurtuje :?:

Kasiu gdzieś napisałem że albo leczenie albo alko. Takie mam postanowienie. Do tej pory nie udało mi się zrezygnować w hipo z alko.
Zresztą jest on przyczyną mojej depresji. Opieprzyłem żonę i teściową za niecne podejrzenia w stosunku do mnie po zjeżdzie forumowiczów.
Gdyby nie alkohol to bym tego nie zrobił. Obudziłem się na drugi dzień w stanie mieszanym - makabra. Po tygodniu męczarni wsiadłem w samochód i wylądowałem w szpitalu za namową lekarza. Stan mieszany u mnie to - demolka. Nie śpię i nie jem nic.
U każdego z czadowców po upojeniu alkoholowym może wystąpić każda z faz.
W depresji nie piję bo stan na drugi dzień był jeszcze gorszy.

Amon trzymaj się. Ja w UK wytrzymałem 2 lata bez lekarstw.
Ech życie.

przez Rambo123 30 sty 2011, 11:20
W hipo aby się napić rzucam zawsze lekarstwa. Teraz chce to kontrolować. Może się uda.
Ech życie.

Sortuj wg