CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Rambo123 04 sty 2011, 18:02
RafQ podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Też większość mojej rodziny mieszka w Niemczech. Kiedyś jak pracowałem to brałem miesiąc urlopu i tam harowałem. Spędziłem też prawie dwa lata w Angli ale to już na emeryturze. Niestety zawsze ciągnęło mnie do kraju. W Angli nie potrzebowałem jeszcze lekarst.
Ech życie.

przez Rambo123 04 sty 2011, 18:13
Chętnie bym zamienił moją depresję na Twą grypę. :D
Ech życie.

przez *Wiola* 04 sty 2011, 19:23
Ka_Po, Od grypy mu nie minie, ale od sposobu "przekazania" może się znacznie nastrój poprawić:P

Jeśli to grypa to Broń Boże nie bierz antybiotyków- one nie pomogą , a tylko osłabią Ci organizm.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 04 sty 2011, 19:35
Takie znane metody jak mnóstwo herbaty z miodem i cytryną, jak tolerujesz to dużo czosnku i najlepiej wyleżeć i wypocić, a temperaturę to zbijaj tylko jak jest bardzo wysoka. Ja jakoś wierzę w takie metody i tak się zawsze staram leczyć. Grzaniec z ziołami jak nie bierzesz leków moze być:), a jeśli piwko to tez na gorąco i najlepiej z miodem:)
Moderator

przez Rambo123 04 sty 2011, 21:21
Co do innego przyjemnego przekazania choroby to godzina i byłbym u Ciebie Ka_Po tym bardziej że widziałem Twą fotkę. Niestety musiałoby to być w nocy bo wtedy depresja mi trochę puszcza. Do tego jeszcze mąż :twisted:
Zdrowiej!!!
Ech życie.

przez RafQ 05 sty 2011, 14:21
Ka_Po grypka nieprzyjemna ale szybko powinna przejsc.Ja sam niedawno przechodzilem jej "najlepsza" odmiane - zoladkowa.Meka ale do zniesienia,bedzie dobrze.

Ja za to przedwczoraj wypilem kilka drinkow ale nic mocnego (tak przy filmie dla relaksu).Nigdy nie tkne juz tej gownianej uzywki.Flaki tylko po niej bola i odbija sie to na calym ukladzie pokarmowym...bleee.
RafQ

przez Rambo123 05 sty 2011, 22:34
Biedactwo współczuję grypki. Mnie nigdy nie łapie ona w depresji tylko w hipo. Może dlatego że depresje poważne przeżyłem dwie. Teraz jest trzecia. Wieczorem ustępuje.
Nigdy nie miałem manii a szkoda raz by się przydała. :yeah:

RafQ zero alkoholu w naszej chorobie. Mnie się to jeszcze nie udało w hipo. Teraz myślę że się uda.
Ech życie.

przez specjal 07 sty 2011, 19:38
Ka po u mnie zapalenie oskrzeli to norma nie mart sie w kupie sila!
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 07 sty 2011, 19:58
Kasiu ja już dostałem kataru, a depra trzyma nadal.
Ech życie.

przez RafQ 08 sty 2011, 00:14
Ja dzisiaj sobie "pospacerowałem" ze skrajności w skrajność w kolejności hipomania-głęboka depra-hipomania.Szału można dostać.

Ka-Po z zapaleniem oskrzeli nie ma żartów tym bardziej jak gorączka nie ustępuje.Masz jakieś antybiotyki?Serio to nie mozna tego lekceważyć.

Skoro już piszę podam sytuację,która dosłownie zmiażdżyła państwową opiekę zdrowotną (NFZ) w moim mieście.Czekałem na wizyte u endykrynologa 8 miechów i chyba się nie doczekam.Nie pamiętam takiej sytuacji.Czyżby początek końca "bezpłatnej" (właściwie to nie do końca bezpłatnej,bo składki się płaci) służby zdrowia w Polsce?

http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=10887

Dobrze Amon ze cos ruszyło.Jutro jak u mnie bedzie w miare tez sie wybiore do znajomych.Wypije za Wasze zdrówko oczywiście :smile: .

[Dodane po edycji:]

Oczywiście dobrą kawę lub coca-cole bo alkoholem sie brzydze :smile: .
RafQ

przez milano3 08 sty 2011, 16:32
Stany mani i depresji w pewnym sensie są mi znane, nie mam Chadu ale Borderline i biorę stabilizatory - Depakine. W zasadzie to nic mi nie daje a tylko jakoś otłumania. A też ciągle popadam w ekstremy ;/
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Rambo123 08 sty 2011, 20:15
Wiesz że mnie to ciekawi, ponieważ moja hipomania jest jakaś nieduża. Zaczynam przypuszczać że mam coś innego. Jak objawiają się Twoje górki i doły?
Jak często następuje zmiana faz?
Ech życie.

przez *Monika* 08 sty 2011, 20:24
Rambo123, Nie diagnozuj się sam. Możesz sobie krzywdę zrobić. Swoje spostrzeżenia przekaż lekarzowi. Powinien Tobie wytłumaczyć , dlaczego masz obawy.
Obrazek
Główny Moderator

przez milano3 08 sty 2011, 22:14
Rambo123, wiesz co moje zmiany nastroju są błyskawiczne. W ciągu dnia mogę przechodzić od prawie że stanu maniakalnego do depresji. Ale poza tymi objawami, jest jeszcze kilka charakterystycznych objawow tego zaburzenia i sądze, że już byś dawno je zauważyl. ;)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Sortuj wg