CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Zenonek 19 gru 2010, 09:42
Namiestnik Zalezy od czlowieka, sa ludzie co maja manie wielkosci to im jakby mieli nawet 100 mln bedzie malo, tak to sie dzieje jak ktos wpadnie w konkurs proznosci - kto ma wiecej ^^.

Mi osobiscie calkowicie wystarczylaby lokata ok 8-10 mln zl i moglbym byc rentierem i stac by mnie bylo absolutnie na wszystko - na co bym chcial.

Zatem zarobek w granicach 50-80 tys/miesiecznie calkowicie by mnie zadowolil.

Ka_po

No to przeciez napisalem, ze prawie nikogo w Polsce nie stac na przyzwoite zycie. I to jest CHORE.

Kraj trzeciego swiata.

Dlaczego jakies wielkie luksusy ? Moze a6 czy E klasa to dosyc luksusowe sprawy....ale dom, dzialka, mieszkanie ? To maja byc rzeczy ponadstandardowe ? Chyba nie do za bardzo :)....

przez zdesperowany1 19 gru 2010, 09:44
Zarabiajac 3k do 5k mowisz ze zyje sie w kraju trzeciego świata? No lekka przesada
zdesperowany1

przez Zenonek 19 gru 2010, 09:51
zdesperowany1,

Tak tyle , ze poza Warszawa malo kto tyle zarabia...naprawde !

Najczestszy realny zarobek w "Polsze" to ok 1500-1800....a to jest naprawde zle.

3000 to juz jest calkiem OK.

4-5 k to juz DOBRZE, ale malo kto tyle ma, poza Wawa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 19 gru 2010, 12:37
Wy tu o pieniądzach a mnie nic się nie poprawia. Czwarty dzień brania Zoloftu. Chyba nawet gorzej.
Ech życie.

przez milano3 19 gru 2010, 12:44
Rambo . Czy Zoloft to twój pierwszy lek ? Wybacz ale nie śledziłem twojej historii od początku .:)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Zenonek 19 gru 2010, 12:45
Rambo123,

Masz 4 klocki emerytury to sie ciesz :).

A co by sie mialo poprawiac po 4 dniach ? W tym okresie pomiedzy 3-14 dniem moze byc gorzej, przeciez to oczywiste.

Poprawa bedzie pomiedzy 3-12 tygodniem.

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 13:03
Ka_Po napisał(a):Nie wiem od kiedy zdrowie idzie w parze z ilością pieniędzy :roll:

Bez nich depresja jest bardziej bolesna, bo nie dość, że trzeba walczyć ze sobą, to całe otoczenie jest przeciwko Tobie.
Od kiedy idzie w parze? Wtedy gdy ich brak. doprowadza do nerwicy, depresji itd...
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 13:10
Oczywiście, że łątwiej Ci było by. Iść z depresją, pracować za jakieś śmieszne ochłapy, w robocie której za to najczęściej się nie trawi? To wykończyć może zdrowego człowieka...
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 19 gru 2010, 13:10
Ka_Po,

Brak pieniedzy jest bardzo czestym powodem ogromnej frustracji, a stad juz tylko krok do depresji, nerwic itp itd....

Co daja pieniadze ?

- luz
- poczucie bezpieczenstwa
- mozliwosc zabijania czasu, gdy sie jest nieszczesliwym

Jasne, ze pieniedza szczescia NIE daja - ogromnie pieniadze dziesatki-setki milionow czesto nawet sa powodem NIEszczescia, gdyz ludziom sie po prostu pierdoli w glowach, ze ich stac na wszystko i nie potrafia sie juz cieszyc z niczego - to tez jest tragedia.

Natomiast pieniadze spore-duze moga znacznie podniesc szczescie normalnego czlowieka np ja bym sie bardzo cieszyl jakbym mial dobry karbonowy rower na shimano XTR albo Porsche 911 czy cos....

[Dodane po edycji:]

Ka_Po,

Nigdzie tak nie napisalem....pokaz mi zdanie gdzie tak napisalem...nigdzie :)....pisalem, ze pownien sie cieszy, ze ma dobra emeryture, co nie znaczy , ze nie moze chorowac....

przez RafQ 19 gru 2010, 13:12
Zenonek - 8-10 mln? Szaleństwo jakieś :shock: .Mnie tam wystarczyłaby normalna praca za pieniądze za które mógłbym się utrzymać i odłożyć sobie z 500zł miesięcznie na drobne wydatki.Pogoń za pieniędzmi w obecnych czasach mnie przeraża.Krawaciarze biją się o władze,pracodawcy drą kasę z Unii czy innych źródeł i wszystko żeby mieć więcej,więcej i więcej...Sami nie wiedzą pewnie po co ale żeby mieć jak najwięcej,bo tylko to się liczy.
Przy okazji nie lubie samochodów - wolę rower a jak mam gdzieś jechać jadę pociągiem.Drogich samochodów w Polsce nie warto kupować z wiadomych przyczyn.
Mieszkać mam gdzie,nie chodze głodny i jak na razie mieszkanie z rodziną mi wystarcza.Wkurwia mnie niepewność o dzień jutrzejszy,że jak zostane sam z moją chorobą i moimi zarobkami,to nie będe się w stanie utrzymać.
Mnie tam wystarczy 2000zł miesięcznie żeby móc samemu przeżyć i będe zadowolony.
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 13:15
Zenonek, Takie wizje są miłe, ale jak dojdziesz do takiej sytłacji materialnej, znajdzie się inny powód: wszyscy mają mnie w dupie, bo to tylko przez kasę, zacznie Ci się pierdolić małżneństwo itd.. Są setki powodów. Pozatym z wysoka, upadek jest bardziej bolesny. A co do tego porsche, to nie jest to takie auto marzeń dokońca, cholerenie sztywne, zero fuknacjonalści i upierdliwy ryk silnika przypominający dmuchawe i mikser. :smile:
Wujek_Dobra_Rada

przez RafQ 19 gru 2010, 13:23
No nie,jak można się podniecać 911 ;) .
Dla mnie kultowe były stare 911 które można kupić stosunkowo tanio.

Dobra,dajcie mi ten wózek a mój rower pójdzie w odstawke.Naturalnie musiałbym się przeprowadzić do innego kraju,bo nasi złodzieje nie próznują :twisted: .

http://www.caradvice.com.au/20132/2009- ... term-test/
RafQ

przez Zenonek 19 gru 2010, 13:24
RafQ,

Ja tez gardze ta absurdalna pogonia za pieniadzem - wiecej, wiecej, wiecej - to jakas psychoza obecnych czasow, niektorzy sie na to lapia.

Ja napisalem ile bym musial miec $ zeby mnie bylo stac na to co chce, wiadomo, ze sa to tylko pobozne marzenia.

Nienawidze tez tych rankingow , konkursow kto ma wiecej kasy- zalosne i nieprzyzwoite.

Natomiast nie kazdy kto chce bardzo dobrze zarabiac jest od razu pojebem chcacym miec od razu 50 mln czy cos...Zeby tylko dobrze zarabiac, miec fajne 2 autka, dom, dzialke i GIT :).

[Dodane po edycji:]

RafQ,

Lubisz rowery ?

Ja tez..to moja trzecia pasja po samochodach, Heroes of might and magic 3-4-5 (czekam na 6)...

Na jakim jezdzisz goral, cross ?

przez RafQ 19 gru 2010, 13:38
Zenonek lubię rower ze wzglęgu na to,że można podciągnąć kondyche i wogóle dobry sposób na odreagowanie.Problem w tym,że przez jebaną derealizacje jest ryzyko zgubienia się w terenie.Nieraz wjeżdzałem w miasto i nie wiedziałem jak wyjechać.I preferuje jazde górskim najlepiej po lasach z dużą ilością trudnych podjazdów.
Prawdziwą moja pasją jest motocross.Zawsze chciałem mieć wyczyna w full crossie.I wiecie co - kupiłem go rok temu.W lecie troche wyremontowałem i ogarnąłem.Myślałem że to mi pomoże troche wyjść na prostą,doda motywacji itp.Tak też bylo w chwilach hipomanii.Natomiast pod koniec lata motor jak postawiłem w garażu tak stoi do dzisiaj.Nie mam siły jeździć na wieś w weekendy,bo w stanie obojętności albo depry nie dam rady tam pojechać a cała "wyprawa" mnie przeraża.Jak dożyję to na lato planuje sobie wynająć garaż w mojej okolicy,bo z racji tego że nie mam samochodu ani przyczepki motor musiałbym trzymać na miejscu zaraz kolo toru crossowego.I znów zaczynają się schody,bo załatwianie wszystkiego,szukanie garaży i transportu sprzętu są dla mnie sprawami,które wymagają strasznego wysiłku.
RafQ

Sortuj wg