CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Rambo123 15 gru 2010, 22:28
Montechristo objawy przypominają mi moje jak byłem młodszy. Podziwiam Cię że potrafisz jeszcze pracować. W chadzie charakterystyczne jest to że w mani lub hipomani potrzeba nam niewiele snu. Dużo chorych na chad jest żle zdiagnozowanych, ponieważ zgłaszają się tylko z depresjami.
Ech życie.

przez montechristo 16 gru 2010, 20:44
Rambo123 napisał(a):Montechristo objawy przypominają mi moje jak byłem młodszy. Podziwiam Cię że potrafisz jeszcze pracować. W chadzie charakterystyczne jest to że w mani lub hipomani potrzeba nam niewiele snu. Dużo chorych na chad jest żle zdiagnozowanych, ponieważ zgłaszają się tylko z depresjami.

Mam 35 lat i jeszcze nie odłożyłem tyle żeby odpuścić pracę.
Ale teraz próbuje zmienić - celuje w całkiem wysokie stanowiska - dochodzę do last etapu i mnie nie wybierają - tak jak by mi spadło IQ i może czyją że nie bije odemnie taka zdrowa energia mimo super doświadczenia i MBA/prawie doktoranckiego wykształcenia.
Ja sam widzę że nie jestem już tak bystry jak kiedyś i mniej zdecydowany...
Mniej czytam, straciłem hobby, gó...wno mnie interesuje to gdzie chce zajść - kiedyś miałem wszystko zaplanowane i byłem skrajnie konsekwentny i zdyscyplinowany.
Teraz olewka - co będzie to będzie - byle by przetrwać dzień

Chore - prawda?

przez RafQ 17 gru 2010, 12:46
Pernazyna....bleeeee.Ja nie chce żadnych leptyków,bo robią ze mnie zombi i zabierają resztke mojego człowieczeństwa.Co z tego,że nie mam lęków,jestem spokojniejszy itp jak pojawia się spowolnienie,spięcie mięśni (nawet twarzy) które uniemożliwia aktywność fizyczną.Dla ludzi co siedzą w domach może to być rozwiązanie ale dla osób,które pracują czyli mają non stop styczność z ludźmi plus chcą robić coś poza domem (ćwiczenia,rower i inna aktywność) zdecydowanie odradzam.
Ja byłem na rispolepcie i w pracy była tragedia.Jak przyszedł młyn gdzie trzeba było się uwijać z pracą żeby się wyrobić na czas czulem się tak ograniczony i spowolniony że głowa boli.Jestem w kwiecie wieku a czułem się jak 70 letni dziadek i miałem problemy z takimi czynnościami jak zasznurowaniem sobie butów.Albo leżenie kilka godzin na łóżku,gapienie się w sufit zupełnie bez celu (pustka w głowie).Nieeee...takie cos zdecydowanie nie dla mnie.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 17 gru 2010, 15:33
Montechristo współczuję. Możemy się pocieszyć że depresja nie trwa wiecznie. Wczoraj byłem u lekarza. Przepisał mi Setaloft i to z oporami abym nie wszedł w hipomanię.
To jest moje marzenie aby być w hipo lub przynajmniej w stanie normalnym bez lęków.
Wczoraj małem strasznego doła. Nic tylko wyć z bólu.

Moja inteligencja też leci w dół. Nie czytam książek, nie oglądam filmów. Jak już to tylko Discovery lub przyrodnicze. Mam kłopoty z koncentracją.
Ech życie.

przez Zenonek 17 gru 2010, 15:49
montechristo,

Hehe czlowieku z takim wyksztalceniem w WAwie pewnie mozesz zarabiac bez wiekszych problemow ok 50,000 zl/ miesiecznie ?

Jakbym tyle zarabial to z mojej depresji by wiele nie zostalo :), no ale ja mam reaktywna....

W kazdym razie jak ktos ma dobra/bardzo dobra sytuacje materialna to latwiej jest wtedy wyjsc z kazdej depresji...

Pomysl jakbys zarabial 2000 i na nic by Cie nie bylo stac...

przez linka 17 gru 2010, 15:54
Zenonek napisał(a):Pomysl jakbys zarabial 2000 i na nic by Cie nie bylo stac...

Ludzie, gdzie wy mieszkacie....w mojej okolicy jak ktoś 2000 na rekę dostaje to już jest bardzo bardzo dobrze....
Moja matula tyle nie ma po 30 latach pracy :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 17 gru 2010, 15:58
linka,

Mieszkam w KR.

Powiem tak, wiele osob z okolic KR zarabia jakies rynsztokowe grosze - ok 1300-1500 zl na reke.

Jednakowoz sporo osob tez zarabia ok 3000 zl na reke.

A najlepsze jest to, ze ja jak ktos umie dobrze np malowac, tapetowac, klasc glazure- to moze lekko zarobic 5-10 tys miesiecznie !!

przez linka 17 gru 2010, 16:03
Zenonek, a tak z tym się zgadzam, teraz w sumie jak ktoś ma jakiś konkretny fach.....nawet hydraulik czy tak jak piszesz ekipa od wszelakiego rodzaju remontów - można się dorobić :D
Najgorzej jest z ludźmi po 40 ...ale to już na inną rozmowę ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zdesperowany1 17 gru 2010, 16:05
no w Wawie 5 k na ręke to tez nie problem;)
zdesperowany1

przez maksinek 17 gru 2010, 16:09
ja mieszkam w Kaliszu i tu zarabia sie około 1200 a o 2tys to mozna pomarzyc:)))
maksinek

przez Zenonek 17 gru 2010, 16:09
linka,

Mozna, naprawde mozna sie DOrobic, ale takze trzeba sie narobic.

Maz mojej kuzynki ma studia AE w KR i mial wybor praca za 1800 lub klasc glazure.

Nauczyl sie dobrze klasc, zaczelo mu to sprawiac przyjemnosc i zarabia srednio 4500 zl miesiecznie !

[Dodane po edycji:]

zdesperowany1 napisał(a):no w Wawie 5 k na ręke to tez nie problem;)

Dokladnie.

W Wawie to kelnerka w dobrej knajpie zarabia 3-4 na lape + napiwki ok 2k.

przez Rambo123 17 gru 2010, 22:33
Ja mam blisko 4 koła netto emerytury. Potrafiłem dorobić ok.4-6 jeszcze. No i żona pracowała.
Niestety żonie kazałem się zwolnić, za 4 lata dostanie emeryturę. Żona do godzin popołudniowych zajmowała się wnukiem. Teraz robimy to wspólnie. Śliczny maluszek 10-cio miesięczny
Przy okazji kochana żona zajmuje się mną jak mi smutno.
Ech życie.

przez Śnieżka* 17 gru 2010, 22:48
linka napisał(a):
Zenonek napisał(a):Pomysl jakbys zarabial 2000 i na nic by Cie nie bylo stac...

Ludzie, gdzie wy mieszkacie....w mojej okolicy jak ktoś 2000 na rekę dostaje to już jest bardzo bardzo dobrze....
Moja matula tyle nie ma po 30 latach pracy :lol:

Dokładnie taka polska rzeczywistość, w mojej okolicy srednio zarabia się najnizszą średnią krajową czyli poniżej 1000tyś na ręke.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez RafQ 17 gru 2010, 22:56
maksinek napisał(a):ja mieszkam w Kaliszu i tu zarabia sie około 1200 a o 2tys to mozna pomarzyc:)))

Jak to można pomarzyć? Ja za 2 miesiące 2k wyciągne i jeszcze 200zł mi zostaje :P .
Hydraulicy u nas zarabiają ok 2000 zł ale jadą po 200-250h miesięcznie i więcej.W pracy fizycznej,magazynowej lub na samochodach dostawczych zarobisz 1800zł na łapę ale kręcisz ponad 300h miesięcznie więc łatwo można policzyć jaką mają stawke godz.Plus jeszcze wychujają Cie na nadgodzinach tłumacząc że nagrodą będzie to,że dalej będziesz mógł pracować i nie zostaniesz zwolniony.
Dlatego ja nadgodzin nie robie wogóle,bo nikt nie chce za nie płacić.Odbębniam swoje 7h (od stycznia 8h) dziennie i spier..lam do domu nie przejmując się resztą.Kierowcy w firmach spedycyjnych jeżdżący na tirach z Tarnowa i okolic na krajówce zarabiają na po 1800-2500 na ręke (umowa o prace za 1317 brutto+premia za km) więc sorry...
I tak jest nienajgorzej w porównaniu do tego co dzieje się w małych miejscowościach na podkarpaciu.Jest sporo "firm",gdzie ludzie robią na czarno za 600 zł mies.

"Tu średnia zarobków to pięć tysięcy,
jaka szkoda, że w pięć miesięcy .. (nie - dziękuje)"

DonGuralEsko - El Polako

Reszte zostawie bez komentarza,bo szkoda moich nerwów.

Śnieżka - skąd ja to znam.U mnie w firmie 90% ludzi zarabia 950zl na ręke za pełny etat miesięcznie.
RafQ

Sortuj wg