CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez montechristo 12 gru 2010, 13:10
Rambo123 napisał(a):Jeżeli wszystko się układa po mojej myśli to długo. Ostatnio miałem 3,5 roku. Były w tym stany obniżonego nastroju w których odczuwałem lęk, ale świetnie funkcjonowałem. Byłem przebojowy. Miałem dobrze płatną pracę. Trudno mi to wyjaśnić ale aby być w hipo (może to stan normalny? Nie wiem ) muszę robić coś co przekracza moje możliwości i musi mi to wychodzić. Teraz siedzę w domu i czynnikiem który napędza moją depresję jest właśnie ta bezczynność. Lecz aby iść do pracy muszę być zdrowy. I tu koło się zamyka.

To nie pracujesz teraz? od dawna?

przez Rambo123 12 gru 2010, 13:32
Od czerwca tego roku. W sierpniu wpadłem w depresję. środki na utrzymanie mnie i żony mam. Pracować nie muszę. Taki jest w moim wypadku dziwny ten chad.
Nie do zrozumienia. Będę wegetował w stanie psychicznym niezbyt komfortowym dopóki nie pódę do pracy. Już raz taką sytuację przerabiałem. Zastanawiam się czy nie przetrzymać tego okresu i już nie pracować. Żona doradza abym pozostał w domu. Oczywiście standard życia będzie niższy, ale i tak na tle średniej krajowej dużo wyższy.
Taki to dziwny ten chad. Nie potrafię go zrozumieć.
Ech życie.

przez *Monika* 12 gru 2010, 16:57
Rambo123, Pochodzisz z pełnej rodziny, bez żadnych dysfunkcji? Szczęśliwe dzieciństwo?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 12 gru 2010, 17:02
Ja kiedyś piłem przy lekach i nigdy nic złego się nie stało.Od około pół roku mam wstręt do alkoholu i praktycznie nie pije wogóle.Jak już coś to jeden bardzo delikatny drink gdy jestem w towarzystwie znajomych i nic więcej.

A picie przy odstawce benzo to już wogóle nieporozumienie.Na drugi dzień nie dość że ma się objawy abstynencyjne to w dodatku dochodzi kac.Jeszcze najlepiej zrobić taką mieszankę w lecie gdy są upały i można się dosłownie skończyć.
RafQ

przez RafQ 12 gru 2010, 20:00
Ja cały ubiegły rok spędziłem w stanie obojetności lub skrajnej depresji.Koszmar.Co do pracy to gdybym nie musiał nie pracowałbym wogóle.Znalazłbym sobie zajęcie to pewne,bo jak jestem w miarę do życia potrafię sobie zorganizować dzień.Mógłbym sobie robić co mi prasuje w zależności od danego dnia i samopoczucia.

Amon nie wiem czy odstawienie stabilizatora jest dobrym pomysłem :? .
RafQ

przez Rambo123 12 gru 2010, 20:32
Monika moja rodzina była pełna. Z piątki rodzeństwa tylko ja mam to świństwo skrzętnie ukrywane do niedawna. Niestety ojciec pił czyli DDA. Mnie to najbardziej przeszkadzało.
Amon podobno stabilizatory musimy brać do końca życia, chociaż nie mamy pewności czy faktycznie one stabilizują nasz nastrój. Wszyscy polecali mi Lit najstarszy środek stosowany w chadzie. Przeraziła mnie konieczność kontroli stężenia w krwi i skutki uboczne jego zażywania.

RafQ też myślałem że jak pójdę na emeryturę to będę miał spokój. Niestety to tylko tak wygląda w naszej chorobie. Jest mnóstwo ludzi niepracujących których to męczy.

Ka_Po niestety mamy podobne objawy. Byłem pracoholikiem, jeżeli wszystko było OK. Lecz dłuższy okres niepowodzeń mógł mnie powalić.Dawałem sobie radę w deprze bo mam dwójkę dzieci.Teraz mój stan chyba się powoli stabilizuje. Lecz jest to jeszcze chwiejna równowaga.
Ech życie.

przez RafQ 12 gru 2010, 21:57
Ja dzisiaj otrzymalem bardzo smutna wiadomosc od jednego z moich najlepszych kumpli.Nie będe opisywał dokladnie,ale wszystko calkowicie mnie załamało.Nasze życie jak tak kruche i niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy.

Na dzisiaj mam już dość.Jak się podniosę to coś napiszę.A może i nie...
RafQ

przez specjal 12 gru 2010, 22:20
No widzisz jakos Rafq sie ulozylo :D
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 13 gru 2010, 01:05
Ale nie rozumiem...Twój post odnosi się do mojego ostatniego wpisu?

Bo albo przeczytaleś coś wcześniej i mówisz poważnie lub w swoim stylu próbujesz być złośliwy.

Więc jak jest na prawdę?
RafQ

przez Rambo123 13 gru 2010, 17:59
Też nie rozumię co miał na myśli Specjal.
Ka_Po gdzie Twój śliczny awatarek?
Ech życie.

przez *Monika* 13 gru 2010, 22:50
Rambo123 napisał(a):Monika moja rodzina była pełna. Z piątki rodzeństwa tylko ja mam to świństwo skrzętnie ukrywane do niedawna. Niestety ojciec pił czyli DDA. Mnie to najbardziej przeszkadzało.
Amon podobno stabilizatory musimy brać do końca życia, chociaż nie mamy pewności czy faktycznie one stabilizują nasz nastrój. Wszyscy polecali mi Lit najstarszy środek stosowany w chadzie. Przeraziła mnie konieczność kontroli stężenia w krwi i skutki uboczne jego zażywania.

RafQ też myślałem że jak pójdę na emeryturę to będę miał spokój. Niestety to tylko tak wygląda w naszej chorobie. Jest mnóstwo ludzi niepracujących których to męczy.

Ka_Po niestety mamy podobne objawy. Byłem pracoholikiem, jeżeli wszystko było OK. Lecz dłuższy okres niepowodzeń mógł mnie powalić.Dawałem sobie radę w deprze bo mam dwójkę dzieci.Teraz mój stan chyba się powoli stabilizuje. Lecz jest to jeszcze chwiejna równowaga.

Zapytałam o Twoją rodzinę bo kiedyś moja koleżanka z tego forum zauważyła ewentualność,że w większości przypadków jest tak,że CHAD dotyczy wlaśnie rodzin w jakiś sposób dysfunkcyjnych. Chodzi o wpływ i model rodziny, która kształtuje się już w oczach dziecka. Napewno coś w tym jest.
Obrazek
Główny Moderator

przez Wujek_Dobra_Rada 14 gru 2010, 00:50
Amon_Rah, Jak się spisuje paroksetyna?
Wujek_Dobra_Rada

przez Rambo123 14 gru 2010, 10:07
Monika masz rację. Nie chcę na forum opisywać moich przeżyć z dzieciństwa. Powiem Ci tylko jedno, ojciec nigdy nie był na żadnej wywiadówce w szkole. A zależało mi na tym. Uczyłem się tak że zostałem najlepszym uczniem szkoły podstawowej opuszczając ją. Nie wiem czy ojciec miał chad, nigdy nie był u żadnego psychiatry. Zmarł śmiercią naturalną. Jeszcze kilka lat temu nie dopuszczałem do siebie myśli że cierpię na chorobę psychiczną. Objawy już miałem ale słabe i nie wiązałem ich z chorobą.
Ech życie.

przez Rambo123 14 gru 2010, 19:05
Trzymaj się Amonku. Ja w sierpniu w takim stanie a może jeszcze gorszym (nie jadłem i nie spałem przeszło 4 dni) wsiadłem w samochód i pojechałem do szpitala. Tylko że wtedy nie miałem żadnych lekarstw. U mnie z kolei normalność i to taka na 100% Dziwna jest ta choroba.
Jeszcze raz - trzymaj się.
Ech życie.

Sortuj wg