CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Rambo123 09 gru 2010, 18:51
U mnie jakby lekka poprawa. Nawet załatwiłem kilka spraw. Co prawda drobnych ale zawsze. Byłem na cmentarzu aby zrobić porządki na grobach bliskich (byłem sam na bardzo dużym cmentarzu i nie odczuwałem niepokoju ) oraz odebrałem wnuczkę z szkoły.Niestety ale w dalszym ciągu dużo leżę w łóżku.
Zawsze lubiłem imprezować. W tym roku do depresji dołączyła się abstynencja. Będzie trudno. :why:
Ech życie.

przez Rambo123 09 gru 2010, 19:43
Za tydzień kochana. Biorę Depakin i Ketral. Ketral dobrze wpływa na sen. Może było to chwilowe załamanie? Sam już nie wiem. Chciałbym egzystować bez tabletek tak jak przez ostatnie lata.

[Dodane po edycji:]

Twój awatar oddaje chyba w pełni stan w jakim jesteś. :yeah:
Ech życie.

przez RafQ 09 gru 2010, 19:58
Rambo nie wiem dlaczego tak boisz sie leków.Może w Twoim przypadku wystarczylo by wlaczyc inny stabilizator i byloby ok.

Ja dzisiaj troche lepiej ale bardzo mało jem i jestem słaby.Wkurzam sie bo nie moge robić treningów i czuje sie jak szmaciana lalka.
Za to redukuje benzo i wróciłem do xanaxu.Mam zamiar zejść do podtrzymującej czyli w granicach 1-1.25 dobowo.
Koniec z głupotami i ryzykownymi posunięciami.

A co do wizyt u lekarza ja też mam opory.Obawiam się w jakim będe stanie podczas wizyty.Dlatego teraz sobie planuje spisać wszystko co mam powiedziec i jak nie będe w stanie rozmawiać tylko podam gotowca swojej Pani doktor.
Do wizyty z nfz mam jeszcze 3 miechy a nie zamierzam tracić czasu,sterczeć przed gabinetem i sępić o przyjęcie tym bardziej że przychodnia jest na drugim końcu miasta.Mam zamiar iść prywatnie o ile będzie taka możliwość (mój lekarz przyjmuje tylko 2 godz raz w tygodniu i nie wiem czy sie załapie).
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 09 gru 2010, 20:09
Nie lubię chodzić do lekarza ponieważ zawsze na wizycie czuję się lepiej niż w rzeczywistości. Dalej się łudzę że wystarczą stabilizatory nastroju aby przetrzymać deprę. Dzisiaj rano wstałem i powtórzyła się procedura z wczoraj. Ciekawe jak przetrzymam ten tydzień. Teraz nastrój idzie w górę.
Chcę doczekać dzisiaj do walki Adamka. Właściwie to walczy jutro rano.
Ech życie.

przez Rambo123 09 gru 2010, 20:32
Podobno aby nam się to nie zdarzało potrzebne są właśnie stabilizatory. Mają za zadanie wyrównywać nasze górki i doły. Zalicza się do nich Lit, Depakine i Ketral.
Moje doły następują przeważnie zimą. Dlatego trochę się tego obawiam. Uwielbiam lato i słońce. Opalam się wtedy na murzynka. :D
Ech życie.

przez Rambo123 09 gru 2010, 21:13
Podobno słońce pomaga w depresji. Chodziłem zresztą na światłoterapię. Marne były efekty ponieważ miałem ją o godz.6 rano i zawsze byłem śpiący. Mam manię na punkcie opalania. Zawsze musiałem być najbardziej opalony. Rekord pobiłem gdy pracowałem całe lato 2003r w Anglii na polu (było to lato stulecia) a po przyjeżdzie we wrześniu pojechałem do Tunezji. Zresztą już w Anglii murzyni mieli mnie za swego i z daleka mnie pozdrawiali. A mieszkałem w różnych dzielnicach. Szkoda że nie jestem w hipo jak Ty. Tym razem postanowiłem że miernikiem dla mnie czy jestem w hipo będzie pociąg do alkoholu. Wypełniłem test który jest na forum i wyszło mi w hipo 24 pkt a w depresji 0. W silnej depresji nie potrafię pić alkoholu. Kiedyś z okazji bujnego życia towarzyskiego piłem również w depresji.
Jeszcze jedno - do Anglii wyjechałem w depresji bez lekarstw, tam szalałem dwa lata w hipo. Przyszło po kilkunastu dniach. Były to wspaniałe dwa lata. :yeah:

Nie słyszałem o Tegretolu.
Ech życie.

przez Rambo123 09 gru 2010, 21:42
Amon - współczuję Ci. Ja nie mam w sobie agresji czy to jest stan hipo czy depresji. W depresji jestem do tego stopnia wyciszony że nie mógłbym zrobić nikomu krzywdy.
Jedynie ten ból istnienia. Nie potrafię go dokładnie opisać. Zresztą dzisiaj czuję się dużo lepiej. Nie wiem dlaczego. Agresywny mogę być pod wpływem alkoholu, ale tylko wtedy jeżeli nic bym nie pamiętał. Zresztą z chadem związana jest zawsze nerwica. To podstawa tego świństwa.

Amonku trzymaj się!!!!!!
Ech życie.

przez Rambo123 09 gru 2010, 22:44
Awatarek niczego sobie.Patrząc na niego od razu mija mi depresja. Zresztą na 4-ech forach napisałem dzisiaj rekordową liczbę postów. Ciekawe jaki obudzę się rano. To prawdziwy miernik mego samopoczucia. W depresji najgorzej zawsze czuję się rano.
Ech życie.

przez RafQ 10 gru 2010, 12:40
Amon doskonale znam tą agresję (a raczej furie).To jest takie balansowanie na krawędzi samokontroli.Wtedy pod wpływem silnego impulsu mógłbym pozabijać wszystkich dookoła a na końcu skończyć ze sobą.Aż się boję tego,co mógłbym zrobić.
W pracy miałem nieraz takie stany ale nie tylko.Wtedy jak najszybciej łykam benzo.Wolę wziąć potrójną dawkę niż ryzykować że zabije siebie lub kogoś.
RafQ

przez Rambo123 11 gru 2010, 17:52
Wczoraj nic nie pisałem bo czułem się chyba najgorzej od kilkudziesięciu dni. Zażyłem potrójną dawkę lekarstw (300mg ketralu ). Dzisiaj rano pojechałem na zakupy i nastrój od razu lepszy. Żony też :D Lubię kupować prezenty.
Czyli mam jazdy niesamowite. Oby ustabilizował się mój nastrój. Wczoraj pomimo spaceru z wnukiem nie potrafiłem dojść do siebie.
Jak u Was?
Ech życie.

przez specjal 11 gru 2010, 18:56
Nie mialem dostepu do komputera wiec nie pisalem w czwartek sie upilem.Tak pozatym to nie mam tej przekletej choroby chad.Rafq pewnie probowal narkotykow i tak sie konczy zwlaszcza branie jak ktos jest chory.Napisze jedno przestancie cpac.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 11 gru 2010, 19:06
Ja ćpałem 4 razy i to towarzysko w Anglii. Była to marihuana i haszysz. Nie działało to na mnie wogóle. W Polsce nigdy. Teraz nawet piwka nie piję. To też wywołuje we mnie depresję - na uroczystościach wszyscy oprócz mnie :why: :why: :why:
Ech życie.

przez Rambo123 11 gru 2010, 19:17
Amon - wczoraj miałem to samo, ledwo przetrzymałem ten dzień. Dzisiaj znowu jestem normalny, czyli ani górka ani dół. Zastanawiam się o jaki antydepresant poprosić lekarza. W chadzie jak już kiedyś pisałem nawet małe sprawy potrafią nas przywrócić do żywych. Dzisiaj zastanawiam się jakim sposobem mogłem się tak fatalnie czuć wczoraj. Niepojęte. Chyba wybiorę się na psychoterapię. :D

PS Podwójny post Specjala.
Ech życie.

przez specjal 11 gru 2010, 19:19
Rambo to ty na fotce?Jesli tak to byles w Egipcie farciarz.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg