CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez *Monika* 10 lis 2010, 23:32
RafQ, :brawo: :D
Obrazek
Główny Moderator

przez specjal 11 lis 2010, 13:03
Kurde tez lubie zoladkowa gorzka z mieta.Jescze raz pytam co mi da ten psycholog jakies glupie gadanie nic nie da ja mam zryta banie

[Dodane po edycji:]

Ci lekarze mowia ze mam jakies lęki a ja sie was pytam co to jest lęk moze je mam tylko nie zdaje sobie z tego sprawy.Paranoja.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez *Monika* 11 lis 2010, 13:39
specjal, Wg mnie nadajesz się na terapię. Jesteś skryty, nic o sobie nie mówisz, nie piszesz. Mało wypowiadasz się w danym temacie. Jęczysz tylko jak Tobie źle. NIe piszesz o swoich zainteresowaniach, przeżyciach. Piszesz przeważnie o alkoholu i pytasz innych czy też go piją.

A najgorsze jest to,że nie byłeś nigdy na terapii, a wypowiadasz się na temat głupiego gadania na niej. Z takim podejściem do sprawy nie otrząśniesz się. Chyba jeszcze musisz dłużej pocierpieć i dosięgnąć większego dna,żeby spróbować.

Mówisz o "jakiś" lękach. Nawet nie wiesz co Ci dolega. Tymbardziej powinieneś skorzystać z pomocy. Wstydzisz się? Może nie wiesz jak to jest korzystac z pomocy innego? Moze nie znasz tego mechanizmu? Łatwiej jest sięgnąć dłonią po butelkę niż wybrać się na terapię, to zrozumiałe. Ale jeśli nie chcesz nic zmienić, to Ty i Twoje postrzeganie rzeczywistości nie zmieni się, może się zmienić, ale na gorsze. Szkoda, zeby tak młody człowiek jak TY, tak bardzo cierpiał, a jedyną ulgę widział w alkoholu. Specjal, jak masz na imię?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez specjal 11 lis 2010, 14:15
Jak to nie chcme sobie pomoc?Chcialem isc do psychiatryka i nic.Mam depresje z somatyzacja i psychozami.

Odstawilem solian kotry doprowadzal mnie do szalu ,tera biore symfaxin i jest o wiele lpeiej niz tydzien temu

Jeszcze raz pisze ze alkohol mnie uratowal wiec jak moze byc zly?Ty piszesz teoretycznie a ja praktycznie.Nie nie wiem jak to jest korzystac z pomocy innego zawsze od malego dziecka sam sobie radzilem z szkola nikt mi w tym nie pomagal.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 11 lis 2010, 14:57
Dalej czytam posty w tym temacie. U mnie bez zmian.
Mam pytanie - czy w dzieciństwie i młodości każdy z Was lubił czytać książki? Bo ja tak. Mnóstwo. Dlatego mam swoją głupią teorię. :angel:
Ech życie.

przez *Monika* 11 lis 2010, 18:39
specjal, Zapytałam jak masz na imię.........
Obrazek
Główny Moderator

przez RafQ 11 lis 2010, 18:42
Uwielbiałem książki S.Kinga i Deana Koontza ale odkąd choruję nie potrafię już czytać ze zrozumieniem.Niby czytam,ale nie mogę się skupić i zaczynam myśleć o czymś innym.Potem wracam do poprzedniej strony i czytam od nowa.Po kilku dalszych stronach to samo.Więc dałem sobie spokój.

Specjal - jak Twój lekarz nie widzi powagi sytuacji,to zmień specjalistę.Jeżeli czujesz,że szpital mógłby Ci jakoś pomóc,to może warto by było iść?
A jak nie chcesz zmieniać lekarza a chcesz iść do szpitala,to powiedz że masz non stop myśli samobójcze i jak nie da Ci skierowania to nie wiesz czy dasz sobie radę.
I jeżeli już miałbyś iść,to najlepiej rozejrzeć się po poszczególnych placówkach,poczytać opinie i podjąć decyzję gdzie byłoby najlepiej.
RafQ

przez Rambo123 11 lis 2010, 21:55
Zauważyłem jedną rzecz - czytając książki uciekaliśmy od rzeczywistości. Coś w tym jest. Kogo się nie spytam z chorych na podobne dolegliwości do naszych, to każdy połykał książki hurtowo. Ja również - od podstawówki po dzień dzisiejszy. Oczywiście czytanie w depresji nie miało sensu. Tez musiałem powracać do tekstu niby to przeczytanego. Dobrze że depresję miałem tylko trzy razy w moim dość długim jak na taką chorobę życiu.
W awatarze fotka kwiatka pomarańczy - kwitną mi aktualnie w domu różne odmiany. To me hobby. Owoc na poprzednim też rośnie u mnie.
Ech życie.

przez _Pete_ 11 lis 2010, 23:13
Monika1974, a na ile Tobie pomogła psychoterapia?
_Pete_

przez *Monika* 11 lis 2010, 23:22
_Pete_, Jeszcze jej nie zakończyłam. Nadal uczestniczę w sesjach. Myślę,że wyciągnęła mnie z najgorszej fazy lęków i depresji. Teraz pracuję nad emocjonalną stroną mojego życia, poznaniem mechanizmów, które powodują u mnie problemy emocjonalne.
Dlaczego pytasz?
Obrazek
Główny Moderator

przez _Pete_ 11 lis 2010, 23:48
Monika1974 napisał(a):_Pete_, Jeszcze jej nie zakończyłam. Nadal uczestniczę w sesjach. Myślę,że wyciągnęła mnie z najgorszej fazy lęków i depresji. Teraz pracuję nad emocjonalną stroną mojego życia, poznaniem mechanizmów, które powodują u mnie problemy emocjonalne.
Dlaczego pytasz?

Pytam o opinię. Czy w CHADzie psychoterapia może coś w ogóle pomóc? Pomogła komuś z Was?
_Pete_

przez Shadowmere 12 lis 2010, 08:26
_Pete_, Monika nie ma CHADu.Ty też go nie masz,o ile dobrze pamietam..?
Shadowmere

przez paradoksy 12 lis 2010, 08:28
myślę, że w CHADzie jest jak przy borderze - terapia MOŻE coś dać, ale to niekoniecznie oznacza, że dzięki samej terapii się "wyzdrowieje"...
jednak na pewno warto się nią wspomagać.
paradoksy

przez Shadowmere 12 lis 2010, 08:31
Myślę,że jest inaczej mimo wszystko..w chadzie terapia można sie wspomagac-a nuż cos da,w bpd jest podstawą leczenia.
W CHAD leki bywają koniecznoscią,w borderze przeszkadzają i opozniają wyzdrowienie...
Każdy ma jakies problemy..wiec terapia każdego może trochę ukoic..
Shadowmere

Sortuj wg