CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 16 kwi 2010, 23:08
Shadowmere
moklobemid znam-próbowalem -pierwsze dni spoko,człlem nawet fajne pobudzenie, ale jak do głosu doszła serotonina którą również podwyższa zacząłem świrować jak po SSRI....
Edronax??selektywny inhibitor wychwytu NORADRENALINY?wiem o tym leku, ale nie próbowałem.....a TY?? masz jakies doświadczenie którym możesz sie podzielić??
Będę wdzięczny
Monika
Jestem
dzis kolejny dzień bez prochów.....obrazilem sie na nie i koniec :D
czuje się nieciekawie, ale na pewno lepiej ,niż na tych badziewiach ( pewnie sie przeprosze z nimi , to kwestia czasu pewnie lecz na razie mówię NIE )
Boli mnie głowa, rzygac mi sie nawet chce czasami, ale to pewnie efekty olania tych "nieuzależniających" cudów...
Derealizacji nie mam, nie jestem nieprzytomny ani otumaniony
lęki i napięcie mam silne niestety,ale to akurat jest niezależne od tego czy biorę leki czy nie, a nawet śmiem twierdzic że po lekach jest gorzej
Dzis zagrałem piękną próbe z kapelą!!
w maju mamy koncerty
piję sobie właśnie drineczka ( nie jestem pijany, a że leków nie biorę to mi wolno,hehe ) i zaraz będę słuchał muzy
Trzymajcie sie
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Shadowmere 17 kwi 2010, 08:15
rober6666, Nie mam z nim doświadczenia,gdyż mam zupełnie odwrotnie niż TY- serotoninę zniosę,natomiast noradrenalina powoduje wymioty,wysypke nasilone myśli samobojcze.Dlatego (prawdopodobnie) effectin,przez ktory teraaz probuje przejsc to dla mnie koszmar.Natomiast jesli Ty tak zle reagujesz na leki serotoninergiczne,powinieneś sie rozglądać za tymi o nieco innym spectrum działania...Mówisz ,ze wellbutrin brałeś,a ile czasu?Cz Ty pozwalasz tym lekowm sie rozkręcić?ktory lek brałeś najdłużej (przeciwdepresyjny)?a lamotrygine znasz?to stabilizator nastroju,ktory delikatnie podnosi nastrój.
Shadowmere

przez rober6666 17 kwi 2010, 10:12
Shadowmere
Z tą noradrenaliną możesz mieć rację.Może być, że jej niedobór jest przyczyna moich dolegliwości w jakims tam stopniu-bo to nie takie proste,niestety
przemawia za tym kilka faktów:
-leki takie jak wenlafaksyna (effektin) oraz amitryptylina powoduja wychwyt noradrenaliny juz w pierwszych dniach stosowania, natomiast wychwyt serotoniny zaczyna następować po około tygodniu. I ten pierwszy tydzień kiedy je brałem (oczywiście nie na raz-w róznych okresach choroby ) i noradrenalina dochodzi do głosu czułem sie świetnie. Niestety po około tygodniu zaczyna się odczuwalny wychwyt serotoniny i następuje katastrofa !! Totalny zjazd, kompletna, przerażająca i doprowadzająca mnie do zachowan samobójczych derealizacja, lęki nie do wytrzymania...
-podświadomie ciągle szukam sytuacji noradrenalinogennych....bójki, bardzo szybka, na granicy ryzyka jazda szybkim samochodem, oraz inne bardzo stresujace sytuacje , o ktorych nie mogę pisac...W trakcie czynienia tych rzeczy czuje sie jakbym nigdy nie był chory...
-obojętnie w jakim jestem stanie-chyba nadużywam orgazmow-wiadomo że każdy orgazm obniza poziom dopaminy nawet na 2 tygodnie i byc może w związku z tym podnosi sie poziom noradrenaliny???? Może głupio rozumuje w tym przypadu, ale gdzies chyba cos takiego czytalem
-Stymulanty podnoszące znacznie i natychmiast poziom noradrenaliny.....kilka razy zastosowalem i bylem w szoku!-zamiast zwiększenia lęków i nerwowości, niemożności spania i jedzenia nastąpily u mnie odwrotne paradoksalnie sytuacje..
Wydaje mi sie że moge mieć rację, ale nie jestem lekarzem i takie rozmyślania mozna pewnie o kant du.py potłuc.Tym nie mniej jeśli wróce do lekow to rozważę reboksetynę (edronax)
każdemu ze stosowanych leków dawalem tyle czasu na rozkrecenie ile zdołałem czyli do momentu kiedy brałem sznura i jechałem do lasu w stanie całkowitego rozbicia i odrealnienia oraz przerażenia że zwariowałem i straciłem dożywotnio kontakt z rzeczywistością
Lamotrygina-lek wart rozważenia....
Dzięki za ciekawe rady
Wczoraj było całkiem nieźle-całkowicie zarzucilem leki,(benzo oczywiście wrzucam-1 mg clona na dobę -pewnie jestem juz po roku uzależniony-ale jak sie lepiej poczuje to sobie z tym poradzę-znam siebie i swoja silna wole więc sie tym nie martwię )
Dzis też nie jest tragicznie-choćby to że wysmarowalem troche za długiego posta,hehehe
Lęk oczywiście mnie wybudzil
...ale bez leków, chociaż jest źle, niestety jest lepiej niz na lekach...i to odbiera mi troche nadzieję, bo wiem że choroba sama nie minie
mam wakacje od choroby-prowokuje je kilkoma puszkami warki strong każdego dnia ( a własciewie wieczora-w dzień mam obowiązki i nie moge sobie na to pozwolic )
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesper 17 kwi 2010, 10:56
Wenlafaksyna w dawkach do 150 mg powoduję blokowanie receptorow serotonigenicznych bez wplywu na noradrenaline.To tak tylko w gwoli ścislosci:))
zdesper

przez rober6666 17 kwi 2010, 11:14
zdesper
pierwsze słysze
Może pomylilo Ci sie z sertralina, ktora oprócz serotoniony począwszy od dawki 150 mg jest równiez inhibitorem zwrotnym DOPAMINY ??
masz jakieś źródła dotyczące wenlafaksyny potwierdzające to co napisales??
Nie jestem zgryźliwy ,broń Boże, chcę mieć ugruntowana i pewna wiedzę na temat specyfików jakimi nas częstują..
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez zdesper 17 kwi 2010, 12:04
Daily doses of Venlafaxine of 150 mg or less, do not exert any effect on
noradrenaline re-uptake and so acts in a similar manner to an SSRI. Daily doses of Venlafaxine greater than 150 mg
inhibits re-uptake of both serotonin and noradrenaline.

Z tego artykulu:
http://www.comingoff.com/index2.php?opt ... df=1&id=26
zdesper

przez rober6666 17 kwi 2010, 12:07
Dzięki
Wprawdzie mój angielski być słaby (za komuny mialem ruski w budzie caly czas) ale pojąłem cytat
jeszcze raz dzięki
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Shadowmere 17 kwi 2010, 12:10
rober6666, To wszystko co napisałeś przemawia za reboksetyną jak najbardziej.Natromiast przeraziłeś mnie tym co napisałeś o orgazmach!!nie miałam o tym pojęcia-chyba już nigdy nie pójdę z moim chłopakiem do łóżka.Dopamina jest neuroprzekaźnikiem,nagrody motywacji i satysfakcji-i zdalam sobie właśnie sprawę,że seks może być przyczyną mojej depresji.Nie!!!!Wiedz też,ze benzo są depresantami...i prz tak długim stosowaniu jak najbardziej mogą nasilać objawy depresji.Dobrze dobrany antydepresant i stabilizator powinny po pewnym czasie zminimalizowac/usunąć lęki,bez negatywnego wpływu na nastrój.Ale oczywiscie wiem (na własnym przykładzie),ze bardzo trudno jest niekiedy dobrać leki.
zdesper, nie bardzo Ci wierze,wybacz.Jesli lek jest inhibitorem nor i ser to musi zwiększać stężenie ich obu w szczelinie presynaptycznej,w każdej dawce-a tym bardziej w optymalnej dawce terapeutycznej,jaką jest 75 mg.
Acha...i dobrze wiedziec,ze wenlafaksyna w pierwszym tygodniu działa tylko na noradrenaline.To takze tłumaczy czemu nigdy nie udało mi sie wytrzymać na tym leku dłużej niz tydzien.Sama nor bez ser to widocznie za dużo jak na mój biedny mózg..
3majcie sie,nie jesteście sami! :P
Shadowmere

przez zdesper 17 kwi 2010, 12:13
No nie musisz mi wierzyc :yeah: ,ale masz artykul..
zdesper

przez Shadowmere 17 kwi 2010, 12:17
zdesper, no dobrze już wierzę i przepraszam za niedowierzanie.Ale wg mnie nadal niemożliwym jest by lek ten nie działał na noradrenalinę w ogóle.Pewnie działa w niewielkim,nieznacznym stopniu,a dopiero przy wyższych dawkach-sensownie.
Ciekawe teraz co sie dzieje w moim organiżmie-biorąc pod uwagę,że wenlafaxyna nie działa na serotonine deo pierwszego tygodnia,a na noradrenaline w dawce 75 w ogole.A ja wlasnie jestem na 75,drugi dzien.I dlaczego wlasnie ta substancje moj organizm tak odrzuca,a wszystkie inne(klomipramine,paroksetyne,sertraline,fluoksetyna,fluwoksamine,citalopram) znosił dzielnie nie czując NIC z objawów ubocznych.Zastanawiające.
Shadowmere

przez rober6666 17 kwi 2010, 12:46
Czytając to co piszesz sklaniam sie jednak ku przekonaniu , że -w przeciwieństwie do tego co piszą na tej anglojęzycznej stronie-wenlafaksyna wychwytuje noradrenalinę nawet w mniejszych dawkach.....
ja brałem 75 mg i juz od 2 dnia czułem zwiększony poziom noradrenaliny. I na pewno sie nie myle-tyle leków juz zeżarłem że rozróżniam te subtelności w sposobie ich działania
Z tych leków które wymieniłaś , a które na Ciebie działały w miarę pozytywnie ŻADEN (oprócz klomipraminy-ale ta wychwytuje noradrenaline w minimalnym stoniu ) nie ma działania na noradrenaline. Więc nie ma siły , żeby wenlafaksyna nie wychwytywała noradrenaliny nawet w małej dawce, skoro tak Cie miażdży
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez zbychu 17 kwi 2010, 12:52
jedni paradoksalnie potrzebuja stymulantów by sie wyciszyc wewnętrznie inni zas by "otrzeźwieć " z letargu wyciszaczy kojących wewnętrzne pobudzenie i rozdrażnienie... czesto mozna okreslic jaki lek bedzie najbardziej porzadany dla chorego na podstawie substancji psychoaktywnych których nadużywa i po których czuje ulge i wzgledną normalnosc...alkoholików rozdraznienie i pobudzenie w okresie abstynencji czesto koją neuroleptyki jak chocby ketrel czy atypowy fluanxol,na oddziale otwartym w którym byłem dwukrotnie własnie ketrelem przywracali do normalnosci tych którzy szukali ukojenia bólu istnienia w alkoholu...leki przeciwparkinsonowskie jak ropinirole czy pyrybidil stricte dopaminergiczne powoduja straszną sennosc ...mnie osobiscie dawały głebszy sen niz zolpidem czy benzodiazepiny..istnieje zasada przekory biochemicznej naszego organizmu z której wynika paradoksalne działanie leków na poczatku terapii nimi ... narkotyki maja to do siebie ze działaja natuchmiast tu i teraz dajac efekt jaki jest w nich załozony ..tylko szybko rosnaca tolerancja organizmu oraz nieunikniony okres abstynencji powoduje własnie ich zgubny wpływ na ludzki organizm...leki przeciwdepresyjne działaja odwrotnie do narkotyków stymulujących ..na poczatku podczas ich przyjmowania dają odczucia podobne do objawów abstynencyjnych by z czasem na zasadzie przekory organizm ujawnił ich prawdziwy potencjał...
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez rober6666 17 kwi 2010, 13:05
Bardzo mądre i przejrzyste to co piszesz. Warte kilkakrotnego przeczytania i przemyślenia .
Skąd taka wiedza??
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez zbychu 17 kwi 2010, 13:07
Dzieki wiedze czerpie z doswiadczenia,zainteresowania tematem i bywania czasem tu i tam...wqarto sie nia dzielic z innymi ,jesli ktos z niej skorzysta bede zadowolony
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

Sortuj wg