CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez specjal 28 paź 2010, 13:05
Lęk i niepokój to każdy człowiek czuje
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez femme-fatale 28 paź 2010, 13:25
specjal napisał(a):Lęk i niepokój to każdy człowiek czuje

wydaje mi sie ze ty to chyba jestes zdrowy ech ... - to lęk paniczny przed ludźmi i swiatem, stan niepokoju wewnętrznego, który zaburza twoja koncentrację i wszystko ci z rąk leci, roztrzęsienie, nadpobudliwość, mocne bicie serca, oblewające cie poty, brak snu i wiele innych przykrych dolegliwosci :why:

kazdy czuje owszem, ale w ciezkich sytuacjach, a nie codziennie i bez powodu
Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone ;)
tęsknie za świętami, choinką i śniegiem
kocham zimę za długą noc, która daje poczucie bezpieczeństwa ...

przez Korba 28 paź 2010, 15:17
Amon_Rah, przepraszam za niepoważny off-top, ale nie wiem czemu - spojrzałam chyba tylko na lewą stronę tekstu i przeczytałam "Byłem w końcu utopić swojego lekarza" :oops:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 28 paź 2010, 18:44
Amon_Rah, Dlaczego od razu zakładasz czarną wersję? POmoże i już!
Obrazek
Główny Moderator

przez specjal 28 paź 2010, 18:54
Ja zdrowy sorry dobry żart.Tera nieco napiszę historię.Wczoraj miełem wf dawno nie ćwiczyłem,forma fatalna.Co za kretyn ze mnie zrobiłem tylko 15-20 pompek z 40 brzuszków.Kiedyś to ja dobry byłem w biegach na wytrzymałość a pompek to robiłem30-40.Fizycznie to też jestem zdechła roślinka.Wogóle to jestem czubem i frajerem że żyję na tym świecie.Chętnie bym sobie ulżył.

[Dodane po edycji:]

Amon a co ci jest?Solian ot ja bire od dobrych 5 miechów.Efekt niezbyt zadziałał.Brałem zoloft z 8 miechów i nie było aż tak zle tera biore symfaxin ktory powoduje u mnie sennosc dzieki czemu sie lpeiej czuje.

Aha i tera jestem nikim.Wiecie co pomaga w tym kurewstwie?Polski rap,Rysiu Peja,Hemp Gru.

przez *Monika* 28 paź 2010, 19:07
specjal, Mogę zapytac ile masz lat? od kiedy borykasz się z tym paskudztwem?
Obrazek
Główny Moderator

przez specjal 28 paź 2010, 19:13
Mam 20 lat od wigili tego roku bedzie 1,5 roku a już jestem skasowany.Chciaż życie kurewskie to macie odemnie dłoń pomocną.

Ty już 36 lat i pewnie życie ci się ułożyło

przez *Monika* 28 paź 2010, 19:27
specjal, Dopadlo mnie to dokładnie 15 miesięcy temu. Cały czas staram się,żeby było lepiej .

Pracowałeś gdzieś?
Obrazek
Główny Moderator

przez RafQ 28 paź 2010, 19:55
femme-fatale - witaj na forum i czuj sie jak u siebie.Osobiscie bym wolal,zebys nie musiala pisac w takich miejscach i byla zdrowa,ale jest jak jest i postaramy Ci w pewien sposob jakos pomoc.Wybacz obojetnosc naszego kolegi specjala - jemu tez nie jest zapewne lekko i tak jak kazdy z nas ma problemy wiec na niektore komentarze (nie tylko jego ale i nasze) trzeba patrzec czasami z dystansem.
Co do Twojej opowiesci to widze ,ze mamy sporo wspolnego (czesc przezyc z dziecinstwa,szkoly itp).
Mnie rodzina tez postrzega jako lenia do potęgi itp (zawsze tak bylo).Teraz moze sie to troche zmieni jak powiedzialem ojcu ze jak beda mnie cisnąć i co chwile dołować to wyprowadzam sie,ide do psychiatryka bądź strzelam sobie w łeb.Może coś to da,a może i nie.
Nie jestes leniwa,niezdarna,nic nie warta itp itd - jestes po prostu chora tak jak my wszyscy tutaj.Mamy pewne zaburzenia,ktore uniemozliwiaja nam normalna egzystencje a zdrowi postrzegaja to jako wpomniane lenistwo i udzielają rad typu "weź sie w garść" - żenada.
Lęki,ktore opisujesz doskonale znam,mialem je i tylko cud sprawil (a raczej leki ) ze nie popelnilem samobojstwa.

W jakiej dawce bralas ten Afobam?
Mam 5 letnie doświadczenia z tymi lekami (2 razy odtrucie) dlatego pytam.

W poniedzialek moje ulubione swieto czyli jazda w zatloczonych autobusach,wizyta na cmentarzu i msza sw.Juz mam dosc jak tylko sobie pomyśle o tej katordze.Nie chodzi juz o msze (oczywiscie o tym pewnie pomysleliscie ;) ) ale o tlumy ludzi i chaos jaki wtedy bedzie panowal.Jak sie wku.wie to groby odwiedze w weekend jadąc samemu.Mniej ludzi i mozna na spokojnie obejsc wszedzie zapalajac znicze itp.
RafQ

przez RafQ 28 paź 2010, 20:50
Amon poczekaj z tym Kolbergiem do lata,to pojedziemy razem.Jak dobrze pojdzie to pojade sie odstresowac (o ile to wogole mozliwe) na 2 tygodnie w lecie.Popijemy troche,ponarkotyzujemy sie i poderwiemy jakies laseczki na plazy ;) .

Tak przy okazji - dlaczego wlasnie chcialbys skonczyc swoj zywot w tym miescie?Bylem juz i pomimo ostrej DR bardzo tam fajnie.Głupi bylem,ze nie pilem wtedy alko ani nie łykałem benzo zdychając wiekszosc czasu.Nastepnym razem nie popelnie takiego błędu :smile:

A co do utopienia sie...to chyba wolalbym jednak skok z latarni morskiej.Przeraza mnie troche mysl zejscia przez utonięcie :? .

Aha i tego Solianu bym nie skreslal.To zejemu nie pomogl,to nie znaczy ze Ty na niego nie pojdziesz.Kazdy jest inny i kazdy inaczej reaguje na dany lek.Nie ma sie wiec czym sugerowac.
RafQ

przez femme-fatale 29 paź 2010, 10:41
RafQ napisał(a):[b]
W jakiej dawce brałaś ten Afobam?
Mam 5 letnie doświadczenia z tymi lekami (2 razy odtrucie) dlatego pytam.

Cześć,
od 10 lat Afobam i Relanium, w dawkach:
Afobam do 3 x 0,5 mg
Relanium do nawet 4 x 5 mg
z tym, że mg nie są w obu lekach równoważne,
relanium dłużej się uwalnia i nie jest to typowa benzodiazepina ...
pomocna przy stopniowym odstawianiu

brałam je z różnym nasileniem raz większe dawki, to znów sobie zmniejszała, bo chciałam odstawić, to znów brałam
więc upadków i wzlotów było sporo, ale benzodiazepiny były najskuteczniejsze jak do tej pory :bezradny:

Z antydepresantów brałam jakiś czas seroxat, cital, lexapro
najlepszy był seroxat choć nie tłumił lęków (a wzmagał) jednak dawał sporo energii (3 godz intensywnych ćwiczeń siłowych + kardio/ dziennie) :great: - gorzej z odstawieniem było - prawdziwy koszmar, zawroty głowy mdłości, wrażenie, że ziemia wiruje - istny kac :cry: i to kilka ładnych tygodni, aż człowiek błagał o śmierć :(

A teraz siedzę na zwolnieniu i odstawiam benzodiazepiny :why:
Mija drugi tydzień jak w ogóle nie biorę i dziś zauważyłam małą poprawę
byłam rano na zakupach w dużym markecie i nie wiem czy to zasługa
małej liczby kupujących o 9.00 ale nie czułam aż bardzo wielkiego lęku
jednak cały czas się napięcie utrzymywało :(

Ostatnie tygodnie spędziłam w łóżku, nie miałam siły na nic, wciąż mi niedobrze było
nawet z psem się bałam wyjść na siku :bezradny:
Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone ;)
tęsknie za świętami, choinką i śniegiem
kocham zimę za długą noc, która daje poczucie bezpieczeństwa ...

przez Rambo123 29 paź 2010, 11:18
Femme-fatale witam Cię w klubie i współczuję zarazem. Mam pytanie - jakie objawy miałaś w tej niby hipo? Cieszyła Cię każda czynność, wzmożony pociąg seksualny itp. klasyczne objawy o których można poczytać?
Ech życie.

przez Zenonek 29 paź 2010, 13:02
RafQ,

Wiadomo, ze lepiej isc w weekend na groby, po co sie przepychac przez tlumy luda...

przez linka 29 paź 2010, 13:07
Ja zawsze chodzę na groby wieczorem, kiedy nie ma już ludzi na cmentarzach i jest pięknie od blasku zniczy :smile:
Za to w mojej rodzinie zawsze na groby chodziliśmy w dzień zaduszny - 2 listopada, bo tak naprawdę wtedy jest święto zmarłych :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg