CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Wujek_Dobra_Rada 12 paź 2010, 19:09
specjal, mam makabryczną bujankę nastrojów, co godzinę zmieniam zdanie, co parę godzin zmienia mi się koncepcja na życie, nie potrafię podjąć najprostszych decyzji, no i raz po raz strasznie dobijające doły. Czuję się taki bez jaj, bez swojego zdania, aż boję się nawet wypowiedzieć w jakimś temacie, w którym trzeba użyć mózgownicy.
Wujek_Dobra_Rada

przez specjal 12 paź 2010, 20:09
Wujek ile się już leczysz?
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 12 paź 2010, 21:06
Amon_Rah napisał(a):Biorę Topamax w dawce 300 mg i do tego jako dodatkowy stabilizator Ketrel w dawce 600 mg. Po dłuuuugich dobieraniach leków, eksperymentach itd to combo się doskonale sprawdza.

Ja biorę Depakin i Ketrel po raz pierwszy(obiegowa nazwa Ketrel) Zabuliłem 360 PLN. Jest on refundowany? Ja miałem receptę na niego bez zniżki. Natomiast na Depakin była. Zależy mi na odpowiedzi bo rano będę u lekarza.
Ech życie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 12 paź 2010, 21:14
specjal napisał(a):Wujek ile się już leczysz?

Moja ''kariera'' z antydepresantami, zaczeła się z 2,5 roku temu. W tym skutecznego leczenia było z 1,5 roku. Później kombinacja z lekami.
Ja nie mam zdiagnozowanego CHAD. Ale mam straszne wahania nastroju. Mam nadzieję, że to efekt ''tylko'' deprechy. Bo przeważnie (chociaż nie zawsze), nastrój mi się poprawia popołudniami i wieczorami...
Wujek_Dobra_Rada

przez _Pete_ 12 paź 2010, 21:31
Wujku:)

A przebadałeś się na choroby somatyczne? Ja też mam zmienne nastroje i u mnie problemem są nietolerancje pokarmowe.
_Pete_

przez Rambo123 12 paź 2010, 21:35
Dziękuję za szybką odpowiedż. W takim razie zrezygnuję z Ketrelu, tym bardziej że go sobie odpuszczam bo mnie usypia. Praktycznie jestem zdrowy i kilka lat będę miał spokój W epizodzie depresji nastrój zawsze poprawia się wieczorem. Najgorzej jest rano. Dla mnie to była najgorsza chwila.
Ech życie.

przez rober6666 12 paź 2010, 21:53
specjal napisał(a):A ja sądzę że w twoim przypadku Robert szpital się przyda

Nie ma takiej opcji.
Prędzej kogoś, kto mnie spróbuje zmusić/omamić/zwabić zabiję. Lub siebie. Lub jedno i drugie...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Wujek_Dobra_Rada 13 paź 2010, 08:46
_Pete_ napisał(a):Wujku:)

A przebadałeś się na choroby somatyczne? Ja też mam zmienne nastroje i u mnie problemem są nietolerancje pokarmowe.

Miałem ogólne badania. Nic z nich nie wyszło ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez rober6666 13 paź 2010, 09:24
....a szkoda, nie ??
Ja tez mialem mase badan i modliłem sie ,aby cos w końcu na nich wyszło-cokolwiek , byle wreszcie można sie było o cos zaczepić.
Nawet raka bym zaakceptował.
Byłaby krótka piłka-albo mnie wylecza i jest git, albo zdechne w miarę szybko i nie musze sobie nawet w tym pomagać.
Z pewnościa nie męczyłbym sie 3 lata, lub całe życie, ktore mi pozostalo....
Nawet jak popełnil bym samobójstwo, to było by ono szeroko akceptowalne ( bo miał raka ) . Jak załatwie sie teraz , z powodu CHAD to będzie wielkie halo , że mięczak, że słaba psychika, itd......
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Wujek_Dobra_Rada 13 paź 2010, 09:31
Ja nie ukrywam, że też liczyłem, że z badań wyjdzie jakiś nowotwór czy coś. Od jutra prawdopodobnie zaczynam kurację paroksetyną. Oby coś się ruszyło do przodu.
Wujek_Dobra_Rada

przez Rambo123 13 paź 2010, 10:17
Wczoraj dzwoniłem do poradni i zamówiłem sobie wizytę. Rano byłem i okazało się, że lekarka zachorowała. O 11 będę u innej. Ciekawe co ta mi powie?
Ech życie.

przez RafQ 13 paź 2010, 12:04
Jezeli juz mowimy o badaniach wykonywanych pod kątem innych chorob,to juz pisalem ze mialem wykonane doslownie wszystko.
Ja czasami sie zastanawiam czy moje problemy z tarczyca (przez bardzo dlugi czas nie leczone) nie mialy jakiegos wplywu.Zaczelo sie w wieku 17 lat potworna arytmią,skokami cisnienia,strasznymi bolami glowy itp.Po polrocznym leczeniu u kardiologa i wykonaniu badan okazalo sie ze to tarczyca czyli niedobor hormonow.Zaczalem przyjmowac hormony i po okresie paru miesiecy siadla mi wątroba.Oczywiscie szpital i brak konkretnych powodow.Niektorzy lekarze uwazali,ze moj organizm mogl zle zareagowac na sztuczne hormony przyjmowane doustnie co zaburzylo w pewnym stopniu jego rownowage.Przez kilka lat mialem straszne problemy z jedzeniem itp i na wlasna reke odstawilem hormony (co bylo najwiekszym bledem jaki moglem zrobic).Podejrzenia lekarzy sie sprawdzily bo po 2 miesiacach moja watroba zaczeła juz prawie normalnie funkcjonowac.Co z tego jak powrocila arytmia i inne doleglowosci (nerwowosc,nadpobudliwosc itp).Bedac na wizycie u endokrynologa powiedzialem co zrobilem a Pani doktor byla przerazona.Poinformowala mnie,ze dobrze ze sie pojawilem jeszcze w lecie bo w zimy moglbym nie doczekac.Nie leczona niedoczynnosc moze spowodowac zapadniecie w śpiączke z ktorej mozna sie nie juz obudzic.Hormony tarczycy reguluja prace calego organizmu a konkretnie wplywaja na wlasciwa prace komórek wiec stanowia kluczowa role w funkcjonowaniu wszystkich wazniejszych narzadow.Az z ciekawosci zapytam sie na najblizszej wizycie co o tym sadzi moja lekarka psychiatra.
RafQ

przez Rambo123 13 paź 2010, 12:43
Zaburzenia w pracy tarczycy mają silny wpływ na psychikę.
Ech życie.

przez specjal 13 paź 2010, 17:19
Ja też się modliłem żeby była to choroba somatyczna.Tak jak Robert zdycham i nie mogę zdechną.Zastaniawiałem się czy nie jestem jakimś masochistą skoro zadaje sobie cierpienie żyjąc na tym świecie.Pewnie inni napiszą że to dotyczy wszystkich ludzi,jakby byli na moim miejscu to by zmienili zdanie.Śmierć byłaby ukojeniem co to za różnica i tak wszyscy prędzej czy pozniej zdechniemy.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Sortuj wg