CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Zenonek 05 paź 2010, 16:47
rober6666,

Kurde balans...to moze drugie benzo by Cie postawilo na nogi ? Probowales dodac Diazepam lub Bromazepam ?

Moze to by zlikwidowalo derealke ?

przez rober6666 05 paź 2010, 17:01
Kurcze ,nie próbowałem
Ale boje sie tego syfu
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 05 paź 2010, 17:03
rober6666,

Powiem Ci, ze lepsze to niz alkohol. Musisz pamietac o tym, ze pijac alkohol mozesz niwelowac dzialanie stabilizatorow i litu...Moze lepiej zwiekszyc benzo lub brac drugie ? Lub sproboj ten Neurontin, Spamilan czy Lyrice.

Od siebie moge Ci powiedziec, ze znam osoby co od 30-40 lat biora benzo i dzieki temu zyja.

Jedna z tych osob jest nawet burmistrzem pewnej miescowosci pod KR ^^^^

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 05 paź 2010, 17:06
Wiesz co?
Sprubuje zwiększyc delikatnie clona
Zobaczymy
Derealizacja jest NAJGORSZYM objawem,własnie tym , który kieruje mnie w strone samobójstwa.
Nie mogę znieść tego kompletnego zidiocenia, niemożnści czytania, pisania, oglądania filmów czy tez rozmowy z ludźmi ...
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 05 paź 2010, 17:08
rober6666,

Moja rada - sproboj pierwsze dodac Tranxene - on dziala na te obszary co alkohol, ale najslabiej uzaleznia.

przez ewe 05 paź 2010, 17:14
Nie wiem Rambo - nie mnie oceniać. To Twoje życie i Wasz układ. Mnie sie to nie podoba i może mi sie nie podobać. Ale człowiek nigdy nie wie co zrobi dokąd sie nie znajdzie w pewnej sytuacji myśle jednak i mam nadzieje że moje podejście się nie zmieni.
RafQ ja też mam doły, poprzez poczucie siły do można zaryzykować stanu normalności, nie przejmuj sie może to lepsze od permanetnej deprechy pewnie lepsze - choć pewnie łatwo sie pisze sic!
No i co z tego że CI sie chemia zmienia, że raz sie czujesz tak a raz inaczej.Jesteś tym samym człowiekiem, wywiązujesz sie z obowiązków, odpowiadasz za siebie i możnaby tak pisać dalej..
Robert - trzeba wybaczać ok, są jednak ludzie którzy nie rozumieją innych argumentów jak argument siły - dlatego sie nie dziwie Twoim rozkminom - tj co z tym fantem zrobić.
Ja siedze dziś pół dnia i wysyłam CV.Zobaczymy co nam przyniesie czas..
W zasadzie to też pisze i wydaje mi sie to bez sensu ale gdzieś tam wiem że to deprecha sie odzywa.Piszecie i zostawiacie po sobie ślad.Nigdy nie wiadomo kto to trafi i co z tego wyniesie - z resztą myślę że wielu wyniosło już wiele.Jedno jest pewne lepiej coś robić nic nie robić nic.Lepiej sie dzielić doświadczeniami z innymi a jest czym bo jesteście bardzo dzielni bo znam wielu którzy sie poddali. A więc opuszczamy przyłbice panowie ;)
ewe

przez milano3 05 paź 2010, 18:00
No i stało się ... wystąpił u mnie epizod maniakalny po długo trwającym epizodzie depresyjnym. Leki które dostałem :

Anafranil - 120 mg/dziennie
Perazin -25 mg/ dziennie
Tisercin - 40 mg/dziennie
Clonazepanum - 0,025
Depakine - 600 dziennie

Powiedzcie mi. Czy to oznacza, że cierpię na cyklofrenie ?
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez milano3 05 paź 2010, 18:20
Anafranil stosuje jako lek który zatrzymuje u mnie nerwicę natręctw. Wiem, że nikt nie postawi mi tutaj diagnozy, ale cierpie na borderline i wiem, że CHAD często towarzyszy wlasnie borderline.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez rober6666 05 paź 2010, 18:32
Spróbuj opisac ten stan maniakalny.....wiem,że to niełatwe.Ale My zrozumiemy..
NON SERVIAM

obserwowany

przez milano3 05 paź 2010, 18:40
Rozsadza mnie energia. Jestem pewien, że uda mi się w życiu osiągnąć to czego pragnę. Uwazam się za idealnego. Wydaje pięniądze w zastraszającym tępie ... teraz to wszystko powoli znów przeradza się w depresje :(

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez rober6666 05 paź 2010, 18:48
brzmi znajomo....
Tylko sa dwa stany tego typu
-hipomania-czyli taka namiastka manii, ktora jeszcze w jaims stopniu kontrolujesz
i mania , w której jestes juz Bogiem Najmądrzejszym i każdy kto Cio się sprzeciwia lub nawet martwi o Ciebie jest wrogiem nr 1
Hipomania jest piękna-szkoda że uciązliwa dla otoczenia
Moim zdaniem -Twoja Hipomania może byc spowodowana lekami i nie miec nic współnego z dwubiegunówką, ale równie dobrze może nią byc
Tylko medyk postawi diagnoze
Nie nakręcaj sie bez sensu
Moim zdaniem nie ma co panikowac-lepiej mieć rozpoznany CHAD i byc prawidłowo leczonym , niz być leczonym chybionymi lekami z powodu złego rozpoznania.
Szkoda, że ku..wa jakoś u mnie nawet trafna diagnoza nie daje szans farmakoterapii
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 05 paź 2010, 19:03
rober6666,

No Rober za chwile 1000 post :), gratulacje :)

przez Rambo123 05 paź 2010, 20:02
Mam pytanie - zdarzają wam się epizody kilkumiesięczne a póżniej spokój przez kilka lat bez przyjmowania lekarst?
Ech życie.

przez milano3 05 paź 2010, 20:50
Anafranil biorę od 5 miesięcy, a faza hipomaniakalna zdarzyła się już 3 razy. Później lekka depresja. Więc sądze, że to jednak nie leki. No ale cóż ... :) Damy rade ChaDowcy :)

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Sortuj wg