CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez RafQ 26 wrz 2010, 01:09
Czy mogłabyś mi powiedzieć jak psycholog pomaga Twojej znajomej?Bo serio ja tego nie rozumiem.Tym bardziej dwie wizyty w tygodniu i to prywatne.Rozmową zapobiegnie zmianom nastroju,które dzieją się niezależnie od nas?
To tak jakbyś złamała nogę i poszła do psychologa,który rozmową tą nogę by poskładał + uśmieżył ból.

W przyszłym roku (jak dożyję) czekają mnie kolejne badania psychologiczne,ktore musze przeprowadzic zanim zloze papiery o przedluzenie grupy niepelnosprawnosci.
Oczywiscie badania bede robil u psychologa z NFZ.Wypytam sie przy okazji o wszystko i bede chcial znac opinie tej pani odnosnie leczenia CHAD terapią.Jak powie,ze może mi pomóc i poleci wizyty prywatne u niej (BTW kiedys pisalem juz o jednej Pani psycholog,ktora chciala lapowke) to pojade ją na maksa i wychodząc pokaże jej jeszcze środkowy palec na do widzenia (oczywiście już po badaniach i otrzymaniu pisemnej opinii ;) ).
RafQ

przez rober6666 26 wrz 2010, 13:22
Siemka.
Kolejny koncert grałem w agonalnym stanie. Masakra,a nie przyjemnośc.
Fantastyczna wielogodzinna impreza.
Gralismy dla 6 letniego chlopaczka, czyli rówieśnika mojego synka. Na nowy wózek (Koles ma cos z kręgosłupem ) Nowy wózek , taki nowoczesny ( w UE to pewnie standard ) umozliwiający rehabilitację ( sa szanse na chodzenia o kulach ) kosztuje 7 tysiakow, a NFZ refunduje 1800 PLN. Bagno jak zwykle.
Poniewaz zjechała się metalowa polska czołówka, to ludzi było masa......
Za kulisami klimat na maxa luźny. My sie wszyscy w sumie znamy, z różnych koncertów. Oczywiście graliśmy za darmo, lub ci co przyjechali z daleka-tylko za paliwo.
Byl zatrudniony kucharz , ktory nas karmił tym co chcieliśmy, a lodówki pełne....wiadomo czego-tego co metale lubia najbardziej,hehehe
Koncert skończył sie o pólnocy, a pobyt za kulisami kolo 3 rano,heheheheh
Dlaczego ja musze byc w takim stanie, ktory uniemozliwia mi czerpanie ogromnej , niewyobrażalnej i wymarzonej radości z takich imprez??
Przeciez gram na jednej scenie i imprezuje z ludźmi, ktorych plyty kiedyś kupowałem !!
Najwazniejsze , że kupa kasy dla małego Igora wpadła.Mój Synek byl oczywiście na naszym koncercie, a mały Igor również...
szkoda, że aby normalnie funkcjonować, czuc sie prawie jak normalny człowiek musze sie strasznie schlać......Wtedy wraca mi uśmiech na twarz i mam nadzieje , że ów stan sie utrzyma....
Niestety poranne rozczarowanie jest straszliwe.
Koniec września za kilka dni.....A ja nadal w głebokiej du.pie...
czas pokaże co będzie dalej.
Czy krótka ,męska decyzja, czy dalej frajerska degrengolada w postaci powolnego konania.
Hey
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez ewe 26 wrz 2010, 15:20
RafQ trudno powiedzieć.Myśle że psycholog może działać jako "wspomaganie" W jej przypadku wchodzi jeszcze w gre anoreksja która sie rozwinęła razem z chorobą.Ale faktycznie Chad wyleczyć sie terapią nie da.Taki psycholog może Ci pomóc poukładać to sobie jakoś sic! czy sie pogodzić z pewnymi rzeczami na jakiś czas.Mnie troche przeraża jak pewni ludzie polegają na psychologach i jak są podatni na to co im kładą do głowy.Wcześniej chodziła do takiej psycholog która "ustawiła" ją przeciw rodzicom którym na prawde niewiele można zarzucić.Ja z resztą raz też trafiłam kiedyś na jedną ciekawą panią psycholog. I teraz bym się dobrze zastanawiała nad takim krokiem.
No i tak to jest kilka dni temu biegałam i łaziłam na kilometry a dziś wszystko "na czarno" i sie ruszyć nie chce - czarodziejska chemia.Pozdrowienia
Ps: Fajny z Ciebie człowiek .. musisz dożyć ;) po prostu nie bież innej opcji pod uwage.

[Dodane po edycji:]

No i znowu jakieś byki.. bierz. Chyba średnio na to patrze w takim stanie. Pozdrowienia
ewe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 26 wrz 2010, 17:25
A ja nawet schlać się nie mogę,bo moja wątroba znowu odmawia posłuszeństwa.Kończą mi się pomysły jak mam to przetrzymać.

BTW Robert nie wybierasz się przypadkiem 8 października na DARKNESS REBORN TOUR 2010 do Kraka?
RafQ

przez rober6666 26 wrz 2010, 19:31
Nie. Dimmu w ostatnich latach nic wartego dla mnie uwagi nie nagrało...(czyli od czasu Enthrone Darkness Triumphant -ale to oczywiście tylko moje zdanie )
Przed wczoraj byłem w Bielsku na Rotting Christ i Lost Soul
a w najbliższych czasach chce iśc na

http://www.wiatrak.art.pl/info_decapitated.html

oraz

http://www.wiatrak.art.pl/info_misery_index.html

Oczywiście jak wcześniej sie nie rozprawie z CHAD raz a dobrze..
NON SERVIAM

obserwowany

przez ewe 26 wrz 2010, 20:44
Ja wiem czy nie nagrali.Może sie przejade bo mam 40 km do Krakowa ;).
Jakiś czas temu aranżowałam jednemu zespołowi i fajnie wspominam ten czas.
Niech żywi nadziei nie tracą. Nadziei ale na co? Tak Sztaudynger napisał hihi
Pozdrowienia
ewe

przez RafQ 26 wrz 2010, 22:38
Trudno się spodziewać,że po takiej płycie jak Enthrone Darkness... nagrają coś lepszego :smile: .Niemniej jednak pozostalem ich plyty nie odstawały tak bardzo a niektóre kawałki byly na prawdę świetne.No ale to sprawa gustu rzecz jasna.

Najbardziej wkurzające w planowaniu czegokolwiek jest niestabilność swojego stanu zdrowia.Często tak bywa,że zgaduje się ze znajomymi żeby się spotkać a zaraz potem wszystko odwołuje ponieważ łapie mnie zamuła na maksa.I dlatego planowanie wyjazdów na różne imprezy,urlop czy wakacje to jest niezłe ryzyko.Wyjadę,złapie mnie depra,dół i zamiast dobrze się bawić to męcze się niewiarygodnie.Nad tym koncertem też się zastanowię z w/w powodów.
RafQ

przez rober6666 27 wrz 2010, 09:51
RafQ
Idealnie rzecz całą ująłeś.....Gdy sie mnie ktos pyta "może spotkamy sie w piątek na piwko gdzieśtam" ,to momentalnie szlag mnie trafia z powodu tego gó.wna....
Co mam odpowiedzieć?
-jasne stary-z największą przyjemnościa (to była moja standartowa odpowiedź )
-nie, bo być może w piatek będę leżał na tapczanie bardziej podobny do roztrzęsionej szmaty niźli człowieka
-stary-nie wiem,czy nie odbiorę sobie zycia do piatku.....
Robert

...jestem kompletnie zaćpany chorobą. Tak silna derelizacja, że ledwo piszę, nie rozumiem co czytam i nie rejestruje tego co sie dzieje w kolo......
To juz jest przegięcie.
Stan nie do zniesienia.
Nie dam rady chyba juz dłużej....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 27 wrz 2010, 12:53
Jak czujesz się tak,jak ja wczoraj to się nie dziwię.Ból był nie do zniesienia i ogólnie zacząlem tracić kontakt z rzeczywistością.W takich momentach sam się zastanawiam czy nie skończyć tej farsy.Jednak po jakimś czasie przychodzi lekka ulga bądź nawet hipomania.Ale co będzie,gdy taki stan utrzyma się przez dłuższy czas?Czy będe w stanie to przetrzymać?Nie wiem i aż się boję na samą myśl o tym.
RafQ

przez Zenonek 27 wrz 2010, 16:36

przez rober6666 27 wrz 2010, 16:50
Dzięki.
Lecz poczytaj sobie monografie jakiegokolwiek nowego leku przeciwdepresyjnego czy stabilizującego.Cycus glancuś.Rewolucja !!!
Potem ja z ogromna nadzieja to w siebie wrzucam i co??? Wiadomo. Mialo być tak pięknie a wyszło jak zwykle.....
Może wsadzę język do kontaktu.
Mistrzu-oczywiście bez urazy :D :D
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 27 wrz 2010, 17:05
rober6666,

Lajt :)

Ale pamietaj o jednej rzeczy, ze EW sa czesto skuteczne u osob, ktore ZLE toleruja leki lub biora je bez efektow...

To tylko taka moja sugestia, jakbys mial zamiar wrocic do "planu" to pamietaj o tym oraz o tym, ze masz dla kogo zyc...

Ale wczesnie zawsze mozesz sprobwac Neurontin (Zaqzax to bierze teraz)...

przez rober6666 27 wrz 2010, 17:11
tak tak , czytałem
powiem tak-gdyby lekarz zaproponował mi EW to nie wiem jakbym zareagował.Pewnie na TAK.
Tylko z tego co czytalem na jakims forum jest to metoda krótkotrwała, czyli efekt poprawy jest chwilowy...
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 27 wrz 2010, 17:14
rober6666,

Ale z EW jest tak, po nich w wiekszosci przypadkow nastepuje lepsza tolerancja i wyzsza efektywnosc farmakoterapii...

Oraz jest szansa, ze ten qurewski stan mieszany zamieni sie w cos bardziej etapowo-jednobiegunowego i bedzie mozna to leczyc...

Sortuj wg