CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 22 wrz 2010, 22:45
nie nie
czułem jak to nadchodzi.
Zza węgła , pomalutku, coraz wyraziściej i coraz skuteczniej.Gdy był progres nie tykalem alko ani grama z obawy o to, co własnie podejrzewasz.....
Ale gdy wyczylem nawrót gówna,w dodatku posiłkującego sie pojawiającymi sie ubokami SSRI to mnie szlag trafił i poszedłem po całości.
Nota bene w tym momencie tez chlam.
Jestem jak zaćpany robocik żyjący z dnia na dzień.Wali mnie wszystko
byle doczekac wieczora.
nawet nie chce mi sie grac koncertu w sobote....
lepiej mi było nie zaznać chwilowej poprawy....ponowna utrata nadziei powoduje , że mam ochotę zakończyc to jeszcze dzisiaj...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez linka 22 wrz 2010, 22:48
rober6666, a np pomyślałeś, że to w związku z tym, że pijesz, nie, ze w trakcie poprawy ale później.......leki przestają wtedy działać.....? :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez rober6666 22 wrz 2010, 22:54
Pierw przestaly działać , potem sie kilka razy uchlałem z bezsilności....
Byłem gotów nie tykać alko juz do końca życia.....po co, skoro dobrze się czułem? Mnie kręci jasny , a nie przymglony umysł....ale obecnego stanu nie da sie przetrwac na trzeźwo.
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 22 wrz 2010, 22:55
Robert - jeżeli była poprawa i było lepiej,to myśle,że ten stan może wrócić.Ja też pare dni temu myślalem,że będe w depresji i dołku przez długi okres,ponieważ leki przestały działać.Myliłem się - wczoraj dostałem kopa i w dalszym ciągu mnie trzyma czyli już 2 dni hipomanii.Myślę,że u Ciebie może być podobnie tym bardziej,że jak pisałeś lek na prawdę działał.
RafQ

przez rober6666 22 wrz 2010, 23:03
Pożyjemy zobaczymy.
Już sie nawet nie wkurzam.Wypaliłem sie chyba. Z perspektywy widzę, że to raczej chemicznie wywołana hipo była niz początek powrotu do zdrowia. Tym razem bardzo agresywna hipo
Myśle , że to będzie juz koniec.
Według planu za 8 dni mialem przerwac farsę swojej wegetacji.
Może odświeżę ten plan?
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 23 wrz 2010, 01:47
Hipo lepsza niż ciągła depra nawet jeżeli jest wywołana chemią.Te huśtawki są zajebiście niebezpieczne,ale na to wygląda,że taki urok tej choroby :roll: .
Ja kilka dni temu czułem się pewnie nie dużo lepiej niż Ty w tej chwili.Kładłem się spać z nadzieją,że już się nie obudzę.Po jednym z tych fatalnych dni zaraz na drugi dzień po przebudzeniu hipomania.Zamiast wstać normalnie to dosłownie wystrzeliłem z łóżka jakbym dostał solidnego kopa w dupe.
To wkur.ia niesamowicie.Idziesz spać w jednej rzeczywistości a budzisz się w zupełnie innej.
Serio to jeżeli by był procentowy podzial 50 na 50 (hipomania-depra),to spokojnie dałoby się żyć.O normalności nie wspominam,bo chyba nie będzie nam dane tego zaznać w tym życiu.
To ta optymistyczna wersja podziału oczywiście.Jeżeli natomiast złapie mnie kilkumiesięczna depra,to nie wiem czy będe w stanie przetrzymać.
Daj sobie jeszcze troche czasu.Jak lek na początku w miarę dobrze zaskoczył to już jest coś.Poza tym jeszcze stabilizator się nie rozkręcił tak więc warto poczekać.
RafQ

przez specjal 23 wrz 2010, 08:52
Ja też już nawet się nie wkurwiam bo nie mam już na to sił.Co nam pozostaje?Brać leki i modlić się żebyśmy z tego wyszli.Ja z własnego doświadczenia proponuje zająć się czymś(hobby jakaś lekka praca).Alkohol już rzadko pije tylko doraznie jak czuje że nie wytrzymam tego stanu.Jeszcze jedno chciałem dodać to jest choroba nie wygodnictwo,cwaniactwo lub lenistwo.Ja też mam miazge w mózgu ledwo co mogę się skoncentrować,pamięć mam fatalną,samopoczucie złe,jednym słowem wegetacyjna roślinka głupsza od tych blaszek w białych kozaczkach,solarium,z kolczykami,obcisłych spodniach i kurtce.Aż się smutno robi że można być głupszym od takiej blaszki :why: .Dla mnie są 4 kategorie życia:zajebist..ee życie(dobry dom,dużo kasy,zdrowie itp),normalnie życie(wszystko przeciętne jak u większości),półżycie(menelstwo) i wegetacja czyli ja.Nawet powiedziałem doktor że wolałbym być menelem i być zdrowy niż być w tej sytuacji.Ostatnio czytałem forum związany z lekami psychotropowymi i pewna osoba napisała że w depresji weś się w garść nie są pustymi słowami.Nie wiem wobec tego spróbujcie sportu albo weście się w garść :D .Fajną rzeczą jesto to że Robert dostaje chociaż te marne 600zł ja natomiast jestem na razie bez perspektyw na dalsze życie.Nie ma co się tu użalać bo to nic nie zmieni.Zobaczymy co będzie za rok...Chciałym być w takiej hipomanii jak Rafq gdzie zapierdala jak taki robot.Codzennie biorę to na klate i czekam wegetując do wieczora.Dużo zdrowia życze!

[Dodane po edycji:]

Jeszcze jedno Robert nie odświeżaj tego planu daj se na luz.Wiem że ci jest cięzko ale nie daj się.Mnie przed skończeniem tej wegetacji uratował właśnie alkohol kiedy inni mówią że jest zły..gówno prawda by poczuli się na moim miejscu to by zmienili zdanie.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 23 wrz 2010, 09:08
Hey
Hobby, zajęcie nic nie dają......
Przeciez gram na bębnach, gram koncerty, gram próby, chodzę na silownie i boksuje.....chodzę tez na myjnie do kumpla.
I co?? Wszystkie te czynności sa na granicy moich możliwości. zero przyjemności. Totalne zmuszanie sie. jakbym miał na fizycznym i psychicznym kacu wspinac sie na Everest. Każdorazowo jestem przekonany , ze tym razem już nie podolam.za godzine ide na myjnie, a ja nawet jeszcze nie ubrałem sie i nie jadłem. Jestem tak wy.je.bany jakbym nie spał i chlal całą noc.....no i oczywiście napięcie oraz lęk.
Idę jutro do lekarza.
Ale chyba dobilem do dna i na sankach to juz raczej nie pojeżdżę.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 23 wrz 2010, 09:27
Podonbo psychoterapia nic nie pomagała?Może zle prowadzona
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 23 wrz 2010, 09:43
Psychoterapia w CHAD??? Za ktorą odpowiedzialne sa zmiany w mózgu??
To może tez zastosowac psychoterapię u Nergala -jednego z moich idoli od lat - jako panaceum na nowotwór szpiku kostnego?
:D :D
Jestem tak zniechęcony, że nawet nie chce mi sie pisac postów.....
Nie wiem ,czy w najblizszych dniach będę Tu zaglądał.
Poinformuje , co jutro zaleci lekarz.
Lecz po tylu latach , to jakos na cuda juz cięzko liczyć....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez basia03 23 wrz 2010, 09:59
rober6666, trzymaj się "mały" i nie dawaj "złym mocom", niech je szlag !
basia03

przez Zenonek 23 wrz 2010, 10:01
rober6666,

Pamietaj o tych lekach :

- Neurontin (przeciwlękowy stabilizator z dzialaniem antydepresyjnym)

- Heminervin

- Lyrica

- Spamilan

Zawsze mozna sprobowac 2x stabilizatory naraz i wrocic do Amitryptyliny czy Fluanxolu ?

Nie poddawaj sie...poki sa jeszcze mozliwosci leczenia....na samym koncu sa EW, wiec nie mysl o powrocie do "planu".

przez rober6666 23 wrz 2010, 10:19
OK
Idę zdychac na myjnie....
jedyna praca do jakiej sie nadaję....
Ku...a , 38 letni ,były zarobiony "kozak" , który swoje samochody i oszczędności "przejadł" na życie, lekarzy i leki w ciągu 3 ostatnich lat, jeżdżący teraz Cienkolem i myjącym zdrowym zarobaskom fury, zarabiając 5 pln /godzinę.....
Juz samo to mogloby zdrowego człowieka wykończyć.
A tu jeszcze CHAD wyniszczające, które jest sprawcą i obecnym garbem tego stanu rzeczy....
Fuck
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 23 wrz 2010, 10:54
rober6666,

Napisz potem co lekarz powiedzial...

Sortuj wg