CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez specjal 20 wrz 2010, 16:27
Robert jak u ciebie lepiej?
Może powstał jakiś przełom?Kurde że tyle się męczysz i nic.Jedno co ci mogę doradzić to bierz to na klate(nie zginiesz do tego)bierz leki znajdz sobie jakieś hobby.Fajnie by tak mieć zwykłą depresje np to stracie dziewczyny czy pracy.Ludzie nie dajcie się,jedno jest pewne i tak umrzemy.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez _Pete_ 20 wrz 2010, 18:43
rober6666 napisał(a):Jag

Miewałem hipomanie-taka namiastkę manii.
Robert

Ja miałem hipomanię przez rok czasu podczas leczenia 20 mg paroksetyny. Nic mnie nie potrafiło zmartwić, nie pamiętam jakiegokolwiek stresu z tamtego okresu.... Przez ten rok prowadziłem burzliwe życie seksualne (spałem z większą ilością kobiet niż przez całe dotychczasowe życie), imprezowałem 3-4 razy w tygodniu w klubach ( a rano wstawałem do pracy bez problemu!), wypijałem morze alkoholu, byłem obłędnie pewny siebie i czasem zwyczajnie mi odpierdalało i jeździłem jak wariat albo wdawałem się w awantury. Wydawałem grubo za dużo w stosunku do tego ile zarabiałem. Z tamtego okresu zostały mi długi, debety, ale i .... wspomnienia. Pieprzyć kasę, nie żałuję! To był niesamowity, wspaniały czas, kiedy żyłem jak młody Bóg odczuwając nieprzerwane szczęście, a uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Nigdy nie zapomnę tego roku i codziennie wracam myślami do tego jak było kiedyś, mimo że od odstawienia paroksetyny minęły już 2 lata...
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 18:45 przez _Pete_, łącznie edytowano 1 raz
_Pete_

przez _Pete_ 20 wrz 2010, 18:53
Oczywiście, że odpowiadało mi życie bez zmartwień. Awantur było kilka, to nie było notoryczne. Na codzień był banan na twarzy i to było najważniejsze. Z kim popadnie nie sypiałem, po prostu poznawałem wtedy mnóstwo kobiet, no i cóż ... tą część bynajmniej nie uważam za taką złą. :mrgreen:

Tylko, że to fikcja, życie takie nie jest. Dlatego na codzień wolę mieć "normalne" samopoczucie i do paroksetyny już bym nie wrócił.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 18:56 przez _Pete_, łącznie edytowano 1 raz
_Pete_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Pete_ 20 wrz 2010, 19:02
Różni ludzie, różne receptory w mózgu. A może ja mam niedobory takie po prostu? Ja w ogóle jestem chyba szczęściarzem, bo działają na mnie praktycznie wszystkie leki i co ciekawe, podczas gdy inni na początku mają jakieś jazdy podczas instalacji nowych leków, to ja mam stany ekscytacji, euforii etc. No i u mnie remisja zaczyna się szybko.

Lekarz mi kiedyś zasugerował CHAD twierdząc, że jest szkoła, która mówi, że ci którzy mają takie stany na SSRI tak naprawdę mają CHAD. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Stawiam na bardzo silne działanie przeciwlękowe, po którym puszczają hamulce.
_Pete_

przez ewe 20 wrz 2010, 20:15
Krwiopij mówi sie że borderline to taki worek na wszystko czego nie da sie sklasyfikować.Zdania są podzielone niektórzy badacze plasują zaburzenia z pogranicza na osi depresja-mania, kojarzą je z czynnikami genetycznymi , wiążą je z wadliwym transferem neuroprzekaźników: serotoniny, noradrenaliny, acetylocholiny, kwasu-aminomasłowego i kwasu glutaminowego oraz z nadaktywnością ciała migdałowatego - i tak też są leczone.Prowadzone są badania i tak np stwierdzono u pewnej grupy zmniejszenie płatów czołowych ale ostatnie badania to takie wnioski: ( z resztą nie dziwne zważywszy na to co sie pod tym pojęciem kryje ) It is still unknown that what exactly causes borderline personality disorder. Genetic factors, environmental effects, abnormal child birth, depressed maturation period, brain damage and traumatic experience in childhood are considered to be involved behind such abnormal condition but no one is specific in this case. In some cases post traumatic stress disorder (PTSD) and bipolar disorder are also considered responsible factors in developing borderline personality disorder. - to z jakiegoś niedawnego raportu

[Dodane po edycji:]

http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=12 a tu troche o tem.. Pozdrowienia
ewe

przez ewe 21 wrz 2010, 13:19
Jasna sprawa że teksty są przytoczone.Nikt nie twierdził inaczej.Zależy kto Cie diagnozował.Mojemu znajomemu postawiono taką diagnozę gdy znalazł sie w szpitalu po próbie samobójczej.Podczas gdy wcześniej przez lata leczenia - leczono stany lękowe i depresje.Takich przypadków troche niestety znam.Niestety - bo świadczy to o tym jak ławto sie wpisuje "cokolwiek" w papiery.Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja i czy powiedziano Ci na podstawie czego postawiono taką diagnozę
i co to słowo w Twoim konkretnym przypadku oznacza - stąd min link wyżej.Pozdrawiam
ewe

przez rober6666 21 wrz 2010, 22:14
Hey
Mija chyba miesiąc od "cudu" z escitalopramem....
I to niestety chyba taki cud jak w Caanie galilejskiej-owszem "cudownie" zrobil wino z wody, ale wino wychlali i było po cudzie,hehehehe
Z dnia na dzien coraz gorzej.
Coraz mniej pozytywnego działania kosztem nasilających sie uboków.
Owszem stan mieszany jakby słabszy.Lecz w ciągu dnia kilkukrotne zmiany fazy z głeboko depresyjnej do .....wk.ur.wionej mocno ( manią tego nazwac nie mozna )
Rozdrażnienie, stępienie pozytywnych uczuć ( prędzej kogos zabije niz pokocham ), derealizacja i agresywny tumiwisizm ( odwalcie sie ode mnie-jestem chory-mam prawo miec wszystko w du.pie )
Kula w gardle , bardzo dokuczliwa.
Wtajemniczeni wiedzą jak bardzo...
Aha-siusiok po SSRI zaczął byc wątły......niezły kontrast po koksach,hehehehe
Właśnie się schlewam......
Sorry za smutki.
Czas pokaże co dalej
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Zenonek 21 wrz 2010, 22:21
rober6666,

Dzwoniles do lekarki ? Moze trzeba sprobowac 7,5 mg ? Lub po prostu przeczekac - moze byc roznie przeciez...

przez rober6666 21 wrz 2010, 23:00
Pozyjemy zobaczymy.
W tym lub przyszłym tygodniu zmierzam do lekarza.
Lecz cierpliwośc mam na wykończeniu. Zwłaszcza że bylo przez 2 tyg tak fajnie.
NON SERVIAM

obserwowany

przez RafQ 22 wrz 2010, 00:02
U mnie też było genialnie przez 2 tygodnie a nawet może dłużej.Co z tego jak potem miałem zjazd,który trwał około tygodnia.Dzisiaj coś drgnęło i pomimo lekkiej huśtawki pałeczke przejęła hipomania,więc cały dzień ludzie nie mieli ze mną lekko :twisted: .No i ogólnie miałem lajtowy dzień w porównaniu z deprą,chociaż taki stan (hipo) na dłuższą metę jest bardzo męczący.
Ciekawe co będzie jutro - pewnie depra z objawami psychotycznymi i mega agresją (ot tak dla odmiany,żebym się nie nudził hehehe).Mnie już nic nie jest w stanie ździwić.
RafQ

przez Stella 22 wrz 2010, 00:06
najgorsza jest świadomość, że zawsze po stanie euforii kiedy jest super nadejdzie mega dól... nie wiem czy mam CHAD, ale to co się ze mną dzieje pasuje do opisu manii i to mnie martwi...
When she walks down the street
she knows there's people watching
the building fronts are just fronts
to hide the people watching her
she once fell through the street
down the manhole in a that bad way
the underground drip
it's just like her scuba days

przez 19_latek 22 wrz 2010, 15:43
Stella,
Heh ja dzis tez poczytalem o mani i by sie zgadzalo, mam podwyzszona pewnosc siebie, caly czas cos mi sie chce robic, chce rozmawiac. Ostatnio wydalem duzo pieniedzy na czapki, bransolety, itp. A moze to tylko efekt zwiekszenia dawki paroxetyny i wychodzenia z depresji? Jak myslicie, za 1,5 tyg mam wizyte u lekarza, mowic mu o moich przypuszczeniach?
19_latek

przez rober6666 22 wrz 2010, 20:21
Jasne , że mówić.
Inaczej będzie Ci to ciągle chodziło po głowie.
Ale nawet gdyby, to nie mania tylko hipomania, czyli subtelniejsza odmiana .
mania to szaleństwo, całkowity brak kontroli nad swoja Boskością i Nieomylnością.....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 22 wrz 2010, 21:00
rober6666,

byc moze Twoje pogorszenie ma zwiazek z przerywaniem kuracji podczas chlania...chociaz nie wiem..moze to po prostu chadowe wahania ?

Zobaczymy co lekarka powie...

Sortuj wg