terapia grupowa!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

terapia grupowa!

przez karii 09 lut 2010, 00:32
Witam wszystkich forumowiczów:)
piszę ten post,ponieważ już od dłuższego czasu męczę się ze stanami depresyjnymi oraz lękami. Moje leczenie farmakologiczne trwa już od około 4 lat, w między czasie terapie indywidualne i grupowa jednak żadna nie poprowadzona do końca.Z perspektywy czasu wiem, że źle robiłam. Jak tylko lepiej się poczułam rezygnowałam...CO BYŁO WIELKIM BŁĘDEM:( Ale zdecydowałam się ponownie na terapię i mam zamiar wziąć za nią odpowiedzialność. Dzisiaj byłam na pierwszym spotkaniu i mam zamiar iść na kolejne i walczyć ze swoimi obawami. Nie jest łatwo, ale wiem,że nie mam nic do stracenia, a jedynie mogę zyskać...! Samo pójście tam jest dla mnie wielkim wyzwaniem...a mówienie o swoich problemach to kolejna wielka przeszkoda...MAM NADZIEJĘ, ŻE WYTRWAM I NIE "UCIEKNĘ" W TRUDNIEJSZYCH CHWILACH!! Wesprzyjmy się wspólnie,może wtedy będzie nam łatwiej przetrwać trudne początki!!
Napiszcie o swoich pierwszych krokach w rozpoczęciu terapii i o doświadczeniach z nią związanych...
pozdrawiam serdecznie,
K.

Re: terapia grupowa!

przez miki74 09 lut 2010, 00:51
Witaj na forum, Kari. :smile:

Bardzo dobry pomysł z powrotem do psychoterapii. Bardzo dobre postanowienie wytrwania. Trzymam za Ciebie kciuki w tym względzie.

Tu na forum znajdziesz masę postów dotyczących psychoterapii. Pewnie znajdziesz interesujące Cię relacje o początkach psychoterapii... Doświadczenia są oczywiście różne, lecz ręczę głową (swojego sąsiada ;) ), że większość ludzi sobie bardzo chwali psychoterapię. I choć wiąże się terapia z wysiłkiem, mozolnym "naprawianiem" siebie, to większość chyba przyzna, że warto było.

Powodzenia w psychoterapii.
miki74

Sortuj wg