Czy jest ktoś komu się udało z depresją??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy jest ktoś komu się udało z depresją??

przez montechristo 06 lut 2010, 20:45
Witam,

Ja walczę ponad 2 miechy i jest coraz lepiej - serio.
Wiem że jeszcze mam przed sobą 7-8 miesięcy ale już myśle o tym jak przyjdzie ten moment...
W związku z tym mam zapytanie - czy jak kończyliście lecznie i schodziliście z leków to jak to pamiętacie? i czy już potem było ok?
Czy dało radę wygrac z tym cholerstwem?

Re: Czy jest ktoś komu się udało z depresją??

przez paradoksy 06 lut 2010, 20:48
lista-osob-ca-kowicie-wyleczonych-t15889.html

poczytaj ogólnie dział "kroki do wolności".
paradoksy

przez montechristo 06 lut 2010, 20:51
paradoksy napisał(a):http://www.nerwica.com/lista-osob-ca-kowicie-wyleczonych-t15889.html

poczytaj ogólnie dział "kroki do wolności".

dzięki - już czytam:)

chce się podbudować

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 06 lut 2010, 21:00
Mnie nie ma na tej liscie i nie bedzie, ale moje wyjscie z deprechy juz znasz ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez montechristo 06 lut 2010, 21:03
Majster napisał(a):Mnie nie ma na tej liscie i nie bedzie, ale moje wyjscie z deprechy juz znasz ;)

znam znam - to jest budujące że komuś się udało.
Zastanawiam się jak by w % ocenić (ale nie opierając się na ogólnych statystykach) to ile osób bezpowrotnie żegna sie z depresją?

Ile to moze być %? mówie o pierwszym epizodzie

przez Majster 06 lut 2010, 21:09
montechristo napisał(a):zastanawiam się jak by w % ocenić (ale nie opierając się na ogólnych statystykach) to ile osób bezpowrotnie żegna sie z depresją? Ile to moze być %? mówie o pierwszym epizodzie
Mi sie nasuwa inne pytanie - w jakim % nasze zycie "sprzed" pokrywa sie z zyciem "po" .. Z autopsji szacuje to na nie wiecej niz 50%, nie wiem czy to zle czy dobrze. Chyba jednak dobrze ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez K. 07 lut 2010, 20:44
Wszystko jest zależne od człowieka.
Zresztą jak samo to, że ktoś wpadnie w depresję, a ktoś inny z daną sytuacją poradzi sobie zupełnie inaczej.
Na szczęście jesteśmy tak zróżnicowani, że zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że 'nam się uda'.
Nie wystarczy tylko wierzyć, ale działać.

Wytrwałości życzę.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez montechristo 07 lut 2010, 20:46
K. napisał(a):Wszystko jest zależne od człowieka.
Zresztą jak samo to, że ktoś wpadnie w depresję, a ktoś inny z daną sytuacją poradzi sobie zupełnie inaczej.
Na szczęście jesteśmy tak zróżnicowani, że zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że 'nam się uda'.
Nie wystarczy tylko wierzyć, ale działać.

Wytrwałości życzę.

Dzięki dzięki - Tobie również.
Działamy działmy musi być lepiej. Tylko kiedy?:)

przez K. 07 lut 2010, 20:54
Ja depresji nie mam.
Ja mam styczność jednak z ludźmi którzy przez nią przechodzą i pewnie jeszcze jakieś kilka lat będę miała.
Wiem jakie to jest ciężkie, aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć ' wiem co czują ' , bo to byłoby kłamstwo.
Jednak mimo to swoje przeżyłam w tym temacie.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez montechristo 07 lut 2010, 20:59
K. napisał(a):Ja depresji nie mam.
Ja mam styczność jednak z ludźmi którzy przez nią przechodzą i pewnie jeszcze jakieś kilka lat będę miała.
Wiem jakie to jest ciężkie, aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć ' wiem co czują ' , bo to byłoby kłamstwo.
Jednak mimo to swoje przeżyłam w tym temacie.

Rozumiem - to chyba masz szczeście.

przez K. 07 lut 2010, 21:02
Oj, oj. Ty też możesz mieć - jeśli chodzi o depresję, a raczej jej brak.
Wiesz co jest w tym najfajniejsze? Że to wszystko zależy tylko i wyłącznie od nikogo innego jak od Ciebie ...
To tak samo jak hm.. z odchudzaniem? Może i głupi przykład, ale jakże podobny. Może mniej 'ważny', ale ile to osób się z tym problemem spotyka, co w efekcie też często prowadzi do różnego rodzaju zaburzeń.
Nasza psychika jest wielką przestrzenią, jeszcze nieodgadnioną.
Nie ma złotego leku i środka dla każdego. Ale Ty możesz go znaleźć.
K.

przez montechristo 07 lut 2010, 21:07
K. napisał(a):Oj, oj. Ty też możesz mieć - jeśli chodzi o depresję, a raczej jej brak.
Wiesz co jest w tym najfajniejsze? Że to wszystko zależy tylko i wyłącznie od nikogo innego jak od Ciebie ...
To tak samo jak hm.. z odchudzaniem? Może i głupi przykład, ale jakże podobny. Może mniej 'ważny', ale ile to osób się z tym problemem spotyka, co w efekcie też często prowadzi do różnego rodzaju zaburzeń.
Nasza psychika jest wielką przestrzenią, jeszcze nieodgadnioną.
Nie ma złotego leku i środka dla każdego. Ale Ty możesz go znaleźć.

Tak ...dużo racji ale jest jedno małe ale....
Z depresją jest tak....że nawet jak sie zrobi wszystko i sie z niej wyjdzie, i potem utzymuje się higieniczny i zdrowy tryb życia to i tak moze być nawrót i to jest irytujące. Ja oczywiści się nastawiam że ja wygram, bo jestem zdeterminowany dość mocno, mam środki na leczenie i wystarczająco dojrzałości żeby wytrwać w terapii i pracowac nad sobą - reszta zależy od kogoś na górze

przez K. 07 lut 2010, 21:12
Ten Pan na górze ma czasem niezłe poczucie humoru, prawda ? ;)

Wiem, jak to jest. Mam do czynienia z ludźmi, którzy wychodzili z oddziału zamkniętego i wracają po kilku miesiącach. Ale wiesz, to już zaawansowane stadia tej choroby, nie sądzę, żebyś w nim był.
To zależy naprawdę od człowieka, te osoby o których wspomniałam NIE chcą nic z tym zrobić.
K.

przez Freddie Mercury 07 lut 2010, 21:14
jak ktos miał dwa,trzy epizody depresji w zyciu to w zasadzie mozna powiedziec ze ma CHAD
Freddie Mercury

Sortuj wg