Jak wyjsc z domu na spacer

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak wyjsc z domu na spacer

przez Pasman 06 lut 2010, 14:47
Chwilowo mozg mi zastrajkowal... Brak mi sily..
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Re: Jak wyjsc z domu na spacer

przez bliksa 06 lut 2010, 14:48
Pasman, słuchaweczki na uszy i jazda z domu na spacer 8)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez wovacuum 06 lut 2010, 14:51
Pasman, jak wyjsc na spacer?no normalnie:pozytywnie siè nastawic,nie wkrècas sobie bzdur,ubrac siè i wyjsc :D swieze powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodzilo ;)
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 06 lut 2010, 14:54
A najlepiej połączyć to z np. zjedzeniem lub wypiciem czegoś dobrego.
Sam się zbieram na wyjście i też to musze jakoś ,,ustawić"

przez Pasman 07 lut 2010, 23:57
No coz wczoraj nie dalem rady. Dzis jest juz lepiej :) patent ze sluchawkami wart wyprobowania
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Pasman 09 lut 2010, 11:51
J4E, może masz zapał że zobaczysz kogoś
na kim ci zależy ?

przez miki74 09 lut 2010, 12:21
Pasman, a może postaraj się wyrobić sobie odruch, zwyczaj wychodzenia na spacer. Chodzi mi o to, by nie zastanawiać się nad tym, czy wychodzić, czy nie. Po prostu opcja "nie wychodzę" ma nie istnieć. W tym celu może sobie wybierz jakiś schemat tego wychodzenia. Np. codziennie rano po śniadaniu wychodzę na spacer. Lub codziennie po swoim ulubionym programie telewizyjnym wychodzę na spacer, itp.

A inny sposób - to metoda małych kroczków. Nie stawiaj przed sobą wielkiego celu "idę na spacer". Postaw sobie cel "założę kurtkę i buty". :) A później jak już będziesz ubrany, to pewnie nie będzie Ci się chciało rozebrać i nie będziesz miał wyjścia - pójdziesz na ten spacer. ;) A jak nadal będziesz miał opory, to zamiast dużego celu "pójdę na spacer" myśl o następnym mini celu "tylko wyjdę przed dom". Można tymi trickami nieźle oszukać swoją psychikę. Powodzenia.
miki74

przez Noemi 10 lut 2010, 12:39
Kup sobie psa (albo lepiej - weź ze schroniska! ). Po pierwsze - będziesz MUSIAŁ wyjść na spacer, po drugi e - poczujesz się potrzebny i kochany, po trzecie - czasem na takich spacerach nadarza się sposobność do rozmów z innymi (choćby tylko o psach, ale lepsze to niż nic). Ale PAMIĘTAJ _ PIES TO NIE ZABAWKA ! Przyjmując psa bierzesz za niego odpowiedzialność i dajesz mu nadzieję na dom i miłość, nie możesz go skrzywdzić! .
Mój pies kiedyś bardzo mi pomógł, bo zawsze był i jest. Kocha mnie , nie ocenia mnie ,wymaga spacerów i głaskania.

przez Wesnaa 13 lut 2010, 18:23
Jak już zostało wspomniane wyżej-słuchawki na uszy i na spacer!! :smile:
Ja robię tak bardzo często. Czasami w kółko wałkuję jedną, ulubioną piosenkę, ale co tam.
Muzyka trochę uskrzydla, nawet ta z mp3;-)
Second Life Syndrome

Sortuj wg