Fluoksetyna - wpływ na działanie nikotyny

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Fluoksetyna - wpływ na działanie nikotyny

przez infra 03 lut 2010, 14:52
Witam wszystkich!

Mam pytanie do osób palących lub stosujących preparaty nikotyny (np. gumy lub plastry), którzy leczą się konkretnie fluoksetyną - czy zauważyliście jakiś wpływ tego leku na efekty nikotyny? Tzn. czy np. czujecie zwiększoną lub zmniejszoną chęć sięgnięcia po papierosa lub coś w tym rodzaju?

Szukałem informacji na ten temat w specjalistycznych publikacjach, ale tam podają tylko że fluoksetyna i norfluoksetyna (demetylofluoksetyna - metabolit tego leku) są podejrzewane istotnie o blokowanie receptorów nikotynowych.

Osobiście wkrótce rozpocznę leczenie tym specyfikiem i ufam że to odmieni moje dość trudne życie na lepsze.

Pozdrawiam Was serdecznie!
infra

Re: Fluoksetyna - wpływ na działanie nikotyny

przez linka 03 lut 2010, 14:56
Fluoksetyna ma cię "wyleczyć" z palenia papierosów?
Heh ja biorę fluo, palę papierosy i nie widzę kompletnie żadnego związku między jednym a drugim.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez infra 03 lut 2010, 15:09
Dzięki za odpowiedź.

Nie, źle się wraziłem, tak swoją drogą to mam jeszcze depresję i dość wyraźne zaburzenia lękowe (F-40)... :/
infra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bliksa 06 lut 2010, 12:31
ja zazywam flu i palę jak smok, chyba nie ma związku jedno z drugim.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg