Dlaczego jestem taki obojetny?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Dlaczego jestem taki obojetny?

przez kraven84 30 sty 2010, 23:25
Witam
Mam na imie Andrzej. Lecze sie na depresje juz od 5 lat. Raz zdarzylo mi sie odrzucic tabletki bo nie chcialem juz ich dalej brac, pozniej wrocilem znowu do leczenia farmakologicznego, bo musialem, bylo zle. Nie wiem dlaczego ale pewnego dnia oslably we mnie uczucia. Odczuwam je teraz z mniejsza sila. Bylem bardzo wrazliwym czlowiekiem, stety albo niestety (sam nie wiem) juz tak nie jest. Czy to jest po prostu obojetnosc polekowa czy stracilem w jakims stopniu uczucia? Prosze odpowiedzcie mi. Dziekuje za wszystkie posty.

Re: Dlaczego jestem taki obojetny?

przez zalamka87 31 sty 2010, 14:42
jeśli nadal bierzesz leki to one mogą na to wpływać no bo tłumią lęk i jeszcze kilka rzeczy przy okazji niestety i nie straciłeś uczuć one są tylko troche zagrzebała je depresja... wrócą... a na psychoterapie chodzisz?

przez Majster 31 sty 2010, 17:52
kraven84 napisał(a):Witam
Mam na imie Andrzej. Lecze sie na depresje juz od 5 lat. Raz zdarzylo mi sie odrzucic tabletki bo nie chcialem juz ich dalej brac, pozniej wrocilem znowu do leczenia farmakologicznego, bo musialem, bylo zle. Nie wiem dlaczego ale pewnego dnia oslably we mnie uczucia. Odczuwam je teraz z mniejsza sila. Bylem bardzo wrazliwym czlowiekiem, stety albo niestety (sam nie wiem) juz tak nie jest. Czy to jest po prostu obojetnosc polekowa czy stracilem w jakims stopniu uczucia? Prosze odpowiedzcie mi. Dziekuje za wszystkie posty.

Jesli odczuwasz brak wlasciwego sobie postrzegania swiata, tzn ze ta wrazliwosc nadal jest gdzies w Tobie, tyle, ze przykryta wlasnie przez depreche i dzialanie lekow. Jednak nie rezygnuj i nie odstawiaj ich. Gdybys calkiem zatracil ludzkie odruchy to nie pisalbys przeciez na tym forum, bo po co? Wszystko wroci do normy, badz cierpliwy.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 31 sty 2010, 17:54
jakie leki brałeś i bierzesz?
Freddie Mercury

przez kraven84 31 sty 2010, 19:44
wybieram sie za niedlugo do psychologa. bralem takie leki jak perazin, seronil, miansec. Obecnie zazywam seronil i ketrel. Do tego wszystkiego jeszcze nie wiem czy przypadkiem nie jestem DDA. Mam kolezanke ktora jest psychologiem i wlasnie cos zauwazyla. Pozdrawiam

przez mp1 02 lut 2010, 03:43
kraven84 napisał(a):wybieram sie za niedlugo do psychologa. bralem takie leki jak perazin, seronil, miansec. Obecnie zazywam seronil i ketrel. Do tego wszystkiego jeszcze nie wiem czy przypadkiem nie jestem DDA. Mam kolezanke ktora jest psychologiem i wlasnie cos zauwazyla. Pozdrawiam

być może "mniej analiz, więcej przyjemnych uczuć"
choć w/w to nie gwarancja sukcesu, a jedynie spostrzeżenie
mp1

przez Pasman 04 lut 2010, 00:46
Uczucia odradzaja sie. Przez to psychotropy pomagaja tylko na pewien czas
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez negative 04 lut 2010, 23:56
Hej!
Ja osobiście ani się nie leczę, ani nie zażywam żadnych prochów a również nie odczuwam niemal żadnych emocji. Bardzo często zdarza mi się mówić coś typu: "A... i ja teraz mam się (np) zdziwić?"
Nie wiem czy to kwestia cynizmu, ironii, charakteru czy zaburzeń. Niestety coraz bardziej to wszystkich dotyka :(
Gdyby szyby i kominy mnie nie otaczały...
Gdyby oczy nie płakały, a usta się wciąż śmiały...

przez kawe_prosze 28 lut 2010, 22:01
negative napisał(a):Hej!
Ja osobiście ani się nie leczę, ani nie zażywam żadnych prochów a również nie odczuwam niemal żadnych emocji. Bardzo często zdarza mi się mówić coś typu: "A... i ja teraz mam się (np) zdziwić?"
Nie wiem czy to kwestia cynizmu, ironii, charakteru czy zaburzeń. Niestety coraz bardziej to wszystkich dotyka :(

heh pewnie jesteś ponad :)

przez joanna5 02 mar 2010, 14:47
witaj Majster,cos mnie nie lubisz albo zle oceniasz/jezeli masz prawo mnie oceniac,nic o mnie nie wiesz

Sortuj wg