chcę znów być sobą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: chcę znów być sobą

przez miki74 06 lut 2010, 15:23
Rysa, wydajesz się być sympatyczną osobą. Naprawdę. Ujmujące jest to, że każdemu, kto się do Ciebie odezwał, podziękowałaś.

Nie ma się co wstydzić i krępować, że psycholog Cię wyśmieje lub powie, że sobie wmawiasz. Masz typowe objawy nerwicy i/lub depresji. To dokładnie sprawa dla psychologa. Na pewno Cię nie odeśle z kwitkiem, bo same objawy, o których piszesz w pierwszym poście są realne i wymagające usunięcia. Lęk przed psychologiem może być też jeszcze jednym objawem nerwicy, zauważ.

Tak czy siak, zachęcam do wizyty u psychologa. Prawdopodobnie już na pierwszej wizycie odczujesz ulgę, gdy przed kimś się otworzysz i wyrzucisz wszystko z siebie. Twe lęki nie są dziecinne, nawet te z lustrem i drzwiami. Są tak samo irracjonalne jak lęki przed pająkami, wysokością itp., na które cierpią inni dorośli. Po prostu lęk akurat u Ciebie "przyczepił się" do tego typu myśli.

Zrób sobie sama największą przysługę i zwróć się o pomoc do specjalisty. Będzie dobrze. Powodzenia!
miki74

przez sheinvisible 07 lut 2010, 22:48
Witam.
Jestem tutaj nową. Im dłużej zagłębiam się w forum, tym większą odczuwam ulgę, ponieważ w obcych słowach i opisywanych odczuciach znajduję słowa i sytuacje, które dotyczą również mnie. To jakaś pociecha, a właściwie duża ulga, bo wydaje mi się, że zrozumieć i wesprzeć, mogą tylko Ci, którzy sami zmagają się z podobnymi przeżyciami i problemami. Tak trudno jest patrzeć w oczy najbliższych, którzy z niedowierzaniem i lękiem starają się pogodzić z rzeczywistością, z tym kim staliśmy się po chorobie.... Ale jeszcze trudniej spojrzeć sobie w twarz widząc ,,martwe" odbicie źrenic w lustrze. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie ...
Nadzieja umiera ostatnia ...

przez Ione Saldana 08 lut 2010, 12:59
Rysko jak będziesz miała chwilę to wrzuć sobie w Google hasło "osobowość borderline". Masz wiele odczuć podobnych do moich, a moje wszystkie problemy, tzn stany depresyjo-lękowe oraz nerwicowe prawdopodobnie wynikają właśnie z takiej konstrukcji psychicznej.

POZDRAWIAM!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lamia111 16 lut 2010, 20:50
Dziewczyny, nie jesteście same. To fatalne uczucie nierealności, nie bycia sobą, poczucia nieistnienia też mnie nęka. Wiem, ze głupio to zabrzmi, ale świadomość, że nie tylko ja mam taki problem nieco pociesza...tzw. derealizacja to podobno bardzo typowy objaw w nerwicach i depresjach. Wiem, że to uczucie strasznie nakręca lęk, lęk z kolei doprowadza do tych "odlotów". Błędne koło.

przez maciej1234 18 lut 2010, 00:12
ja tez borykam sie z nerwica raz jest lepiej raz gorzej zaraz kiedy sie obudze to dostaje jakis zlych mysli i zaczyna mi serce kolatac wiem jedno o nerwicy niewiadomo jak strasznie sie bedziesz czuc to pamietaj ze jest to tylko wymysl twojej fantazji to nie jest rzeczywistosc ale czasami myslimy ze te mysli sa prawda i w tedy jest zle :D

Sortuj wg