Czy depresja jest dziedziczna?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Czy depresja jest dziedziczna?

przez majstero 17 sty 2010, 18:42
Heh staram się nie faszerować swojego mózgu popkulturowym chłamem i są tego efekty. Wole o sobie myśleć nie głupi niż mądry :mrgreen:
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez ewaryst7 17 sty 2010, 20:04
Jesteś wrażliwy , i świetnie rozumiesz innych.A to wspaniała cecha.

przez solipsea 18 sty 2010, 00:36
Ewaryst7 - coś w tym musi być... Wydaje mi się, że osoba będąca potomkiem chorego lub chorującego (kiedyś) na nerwicę, czy depresję ma większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na jedną z nich. Ja dostałam "bonusa od losu" - nn, nl i depresję. Moja mama chorowała na depresję powiązaną z agorafobią i nerwicą wegetatywną. Zauważyłam też, że ma natręctwa - wyłączanie gazu i innych urządzeń (sprawdzanie czy na pewno wyłączyła), wizje strasznych wydarzeń, że na pewno się coś złego stanie itd. Niestety moja nn to już inna historia... ale i te czynności wykonuję, a także ciągle myślę o nadciągającej - domniemanej katastrofie.

PS: Poza tym nerwica i depresja zawsze musi trafić na podatny grunt i tu niekoniecznie rolę odgrywają geny. Pozdrawiam :)
solipsea

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez majstero 22 sty 2010, 11:19
Obrazek

Obrazek

źródło:"Depresja. Modele kliniczne i techniki terapeutyczne dla praktyków i pacjentów". Constance Hammen
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

Sortuj wg