Depresja? - bimbanie psychiatry

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja? - bimbanie psychiatry

przez jantarek 14 sty 2010, 14:56
Więc jeśli nerwica upodobni się do schizofrenii czy innej pschychozy to jak odróżnia się 1 od 2 ?

Niby lęk przez chorobą psych. wskazuje na nerwicę tylko że ja się nie boję schizo czy czegoś innego.
jantarek

przez milano3 14 sty 2010, 15:16
No oczywiście że tak . Jednak warto też zachować zdrowy rozsądek. Ja tyle naczytałem się o raku węzłów chłonnych, że oczywiście wynalazłem sobie kilka delikatnie powiększonych. I chociaż zrobiłem USG, badania krwi, mocz, badania hormonów, odwiedziłem 5 lekarzy, to i tak nic mi to do myślenia nie dało. Popadłem w głęboką hipochondrie, która wprowadziła mnie do depresji :( . Teraz wiem, że wszystkie fora dotyczące chorób somatycznych, zaszkodziły mi bardzo :( Jak to stwierdził psychiatra, miałem i mam syndrom studenta medycyny ( chociaż jej nie studiuje ) a moje przekonanie o byciu chorym jest urojeniem.

[Dodane po edycji:]

Jantarek oczywiście że tak. Nerwica wywołuje szereg objawów psychicznych i smoatycznych. Różnica polega na tym, że gdybyś chorował na schizo, był w stanie psychozy, nie domyślałbyś się choroby psychicznej. Byłbyś święcie przekonany o istnieniu swojego świata ;)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez jantarek 14 sty 2010, 15:22
Na stronkach medyczynych pisze że można być świadomym psychozy tylko zależy w jakim stopniu cię owładneła.
jantarek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 14 sty 2010, 17:18
milano3, ja sie zgadzam z Toba, to moze byc cos z akresu schizofrenii.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jantarek 14 sty 2010, 17:21
Ja napiszę jeszcze na abcdepresja.pl może tam coś więcej powiedzą. Już tydzeń temu miałem napisany list ale skasowałem go bo bałem się że znajdą moje ip i wezwą do mnie karetkę psychiatryczną.
jantarek

przez Majster 14 sty 2010, 19:23
jantarek napisał(a):Więc psychiatra skierowała mnie do kliniki do psychiatry młodzieżowego - niby bardzo dobry.
Byłem tam kilka h temu i pytał się tylko o głosy, apetyt, nastrój. I tylko tyle i diagnoza depresja.
Lecz co to za diagnoza jeśli mu nie powiedziałem, że:...

A dlaczego mu tego nie powiedziales? Wróć tam i wszystko powiedz, wtedy diagnoza bedzie pelniejsza.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez jantarek 14 sty 2010, 19:29
1. Bo się nie pytał.
2. Rozmowa trwała krótko.
3. Akurat byłem na odziale zamkniętym więc te chłopy w niebieskim by mnie capneli i było by niebepiecznie. :cry: :arrow: :lol:
jantarek

przez Majster 14 sty 2010, 19:32
No i w ten sposob odpowiedziales sobie sam na wszystkie pytania :D
A jak jestes u dentysty to tez mowisz ze boli Cie jakis inny ząb?
A jak idziesz do lekarza z przeziebieniem to ukrywasz goraczke, katar i bol gardla?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 14 sty 2010, 19:34
Jak się nie opowie wszystkiego lekarzowi, to nie ma co liczyć na trafną diagnozę. Chyba lepiej żeby Cię zaczęli leczyć, od choroby i tak nie uciekniesz. A jak to jest z tymi zapachami??? Skąd wiesz,że to były omamy i czy nadal to masz?
Moderator

przez jantarek 14 sty 2010, 19:41
Skąd wiesz,że to były omamy

Bo zapach trwał sekundę, a po za tym skąd by się wziął zapach prażonej kukurydzy który zmienia się zapach spirytusu a ten w drewno a następnie w truskawki? :oops:

Przez 3 dni różne zapachy mnie nawiedzały a potem coraz rzadziej i rzadziej. Dziś raz czułem nie pamiętam co :D

Jak się nie opowie wszystkiego lekarzowi,
To stary by mnie rozwalił jeśli byłbym w psychiatryku. Chociaż on sam się zachowuje tak że powinien zobaczyć go psychiatra bo coraz głupsze objawy ma. Dziwne że kiedy minie mu faza na picie to nowe dziwactwo on ma.

Zachowuje się jak dziecko wydając dźwięki głupie i myśle że jest cool.
Ostatnio edytowano 14 sty 2010, 19:45 przez jantarek, łącznie edytowano 1 raz
jantarek

przez celineczka3 14 sty 2010, 19:45
Co nazywasz urojeniami ksobnymi?Bo uzywasz fachowej terminologii a nie mowisz co konkretnie sie dzialo?Ogolnie wyglada to na jakis stan psychotyczny(o ile zostaly wykluczone przyczyny neurologiczne) Ciezko tu mówić o schizofrenii bo faktycznie w schizofreni najczesciej wystepuja omamy sluchowe, a Ty o nich tu nie wspominasz. Bardzo rzadko zdarza sie zeby w schizofreni wystepowaly omamy wzrokowe a jesli sa to wlasnie wspolwystepuja z omamami sluchowymi. A jakie Ci leki przepisal na ta depresje?
ps odczucie zapachów nie bedacych w otoczeniu, ktore trwaja sekunde nie sa omamami!!!To jest objaw jest neurologiczny lub nerwowy
celineczka3

przez jantarek 14 sty 2010, 19:53
Co nazywasz urojeniami ksobnymi?

Że ludzie się ze mnie śmieją i obrażają, tydzień kamera w łazience, czasem gołębie zbierają info o mnie, że matka mi do zupy pluła i z niechęcią ją jadłem.

Do póki nie przeczytałem definicji urojeń to nie wiedziałem że to one i dla mnie to było normalne. Nawet teraz nie uważam, że to było chore ;p

tycznie w schizofreni najczesciej wystepuja omamy sluchowe
Ale w schizo prostej nie ma objawów wytwórczych ale jak są to słabe.

Na forach dla schizo wypowiadają, że mają schizo paranoidalną, a głosów nie mieli.

A jakie Ci leki przepisal na ta depresje?

1 psychiatra zapisał asertin 25mg 1x na 24h i tydzień go brałem - już po kilku h od wzięcia totalne wyciszenie, pustka w głowie jest silniejsza.
A ten drugi psychiatra kazał odstawić asertin a brać leriven połowę połowy tabletki 30mg przez 8 dni a potem brać połowę.
Ostatnio edytowano 14 sty 2010, 20:08 przez jantarek, łącznie edytowano 2 razy
jantarek

przez celineczka3 14 sty 2010, 20:05
Sluchaj schizofreni prostej miec nie mozesz bo w niej nie wystepuja urojenia o ktorych wspominasz. Jesli zas chodzi o schizofrenie paranoidalna...no powiedzmy ze faktycznie ktos jest przypadkiem bez omamow, ale wtedy musza być widoczne naprawde rozbudowane urojenia prześladowcze, zazwyczaj w cały system. Jesli faktycznie masz takie objawy no to faktycznie trzeba pogadac z lekarzem.
celineczka3

przez jantarek 14 sty 2010, 20:08
jeszcze to:
że policja idzie po schodach i przyjdzie po mnie bo piraty miałem i gdy z okna widziałem radiowóż lub policjantów to że idą do mnie. Nawet w środku miasta widziałem radiowóz to ciarki mnie przechodziłu że może jednak jadą po mnie.
Po wywalałem wszystkie piraty i jestem full legal ale nadal się to zdarza.

[Dodane po edycji:]

faktycznie ktos jest przypadkiem bez omamow
Właśnie nawet sporo jest takich bez głosów.
jantarek

Sortuj wg