Prosiła o pomoc na forum

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Prosiła o pomoc na forum

przez muras 10 sty 2010, 05:07
Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale jakiś czas temu przeglądałem stronę swego województwa i znalazłem ten news http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /665976092 . Od początku byłem pewien, że to nie żart i wciąż sądzę, że jednak ta dziewczyna ma problemy, ale dlaczego tak ją potraktowano? :( wystarczy poczytać wszystkie komentarze albo chociaż te na końcu jak wyśmiewali, temat widzę, że zamknięty i nic raczej nie da się zrobić. Tak jakoś dopiero teraz o tym pomyślałem, sam temat niestety już dosyć stary... Dotychczas myślałem, że jak jest podejrzenie samobójstwa, to zamykają taką osobę wbrew jej woli, myślicie, że mogli to zrobić??;/

Re: Prosiła o pomoc na forum

przez scrat 10 sty 2010, 09:22
Od początku byłem pewien, że to nie żart i wciąż sądzę, że jednak ta dziewczyna ma problemy, ale dlaczego tak ją potraktowano? :( wystarczy poczytać wszystkie komentarze albo chociaż te na końcu jak wyśmiewali

Anonimowość w sieci sprzyja znieczulicy.
Przyjaciel forum

przez Prometeus 10 sty 2010, 10:34
czy ja wiem... kobiety robią różne dziwne rzeczy by zwrócić na siebie uwagę, rzadko kiedy jest to pragnienie śmierci.

Ciekawe czy na tym forum są jakieś "żarty".
To BE YOURSELF is all that you can do

Czat naszej grupy medytacyjnej:
http://www.flash-chat.pl/chat.php?chatID=GrupaMedytacyjna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 10 sty 2010, 10:45
Jeden był.

member3236.html

4,12,2006 popełnił samobójstwo
niech te posty beda nauka

Tylko ciekawe jak z zaświatów zmieniał opisy na GG...
Przyjaciel forum

przez Gringo 10 sty 2010, 19:29
Tylko jeden? Hmmm, interesujace.
Gringo

przez scrat 10 sty 2010, 23:16
Nie tylko :)
Przyjaciel forum

przez Gringo 10 sty 2010, 23:58
Pewnie wszyscy tu sobie robia zarty, a tylko ja rzeczywiscie mam problem, na pewno tak jest.
Gringo

przez polakita 02 lut 2010, 14:30
Gringo napisał(a):Pewnie wszyscy tu sobie robia zarty, a tylko ja rzeczywiscie mam problem, na pewno tak jest.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wreszcie doszedłeś do sedna prawdy!

[Dodane po edycji:]

Prometeus napisał(a):czy ja wiem... kobiety robią różne dziwne rzeczy by zwrócić na siebie uwagę, rzadko kiedy jest to pragnienie śmierci.

Sorry Prometeus nie chce mi się wierzyć w to co mówisz, najwyraźniej nigdy nie miałeś depresji, nie wiesz co to znaczy nie chcieć już dłużej żyć. Na forum - na tyle na ile je czytam - jest kilka osób zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy mają za sobą próby samobójcze, oraz osoby które o tym myślą... niestety jest to jeden z objawów depresji. Może zdrowe kobiety robią różne dziwne rzeczy żeby zwrócić na siebie uwagę, ale my tu ogólnie, jak by to powiedzieć... no po prostu na głowę chorujemy ;)

[Dodane po edycji:]

muras, co do twojego tematu to myślę że ta dziewczyna może naprawdę myślała o śmierci (wiele osób w depresji o tym myśli) ale przestraszyła się policji i powiedziała że to żart, co miała powiedzieć przed policją i rodzicami? A policja nie jest psychiatrą żeby tak naprawdę wiedzieć co się dzieje we wnętrzu takiej osoby.
polakita

przez LucidMan 02 lut 2010, 15:41
polakita napisał(a):
czy ja wiem... kobiety robią różne dziwne rzeczy by zwrócić na siebie uwagę, rzadko kiedy jest to pragnienie śmierci.

Sorry Prometeus nie chce mi się wierzyć w to co mówisz, najwyraźniej nigdy nie miałeś depresji, nie wiesz co to znaczy nie chcieć już dłużej żyć. Na forum - na tyle na ile je czytam - jest kilka osób zarówno kobiet jak i mężczyzn którzy mają za sobą próby samobójcze, oraz osoby które o tym myślą... niestety jest to jeden z objawów depresji. Może zdrowe kobiety robią różne dziwne rzeczy żeby zwrócić na siebie uwagę, ale my tu ogólnie, jak by to powiedzieć... no po prostu na głowę chorujemy ;)
Ja myślę, że Prometeus dobrze mówi, choć należało by się w to wgłębić, ponieważ samo zwrócenie na siebie uwagi to tylko wierzchołek góry lodowej.
Próba samobójcza czy wprost samobójstwo jest z jednej strony ostatnim krzykiem wołania o pomoc, a z drugiej strony jest szantażem. Praktycznie zawsze jest skierowane ku najbliższym.
Niedoszły samobójca próbuje zwrócić uwagę nie tyle na siebie (hej! Tu jestem!) tylko na swoje problemy (hej! Mam problem!). Najgorzej gdy problem jest nieuświadomiony i tkwiąc głęboko w podświadomości kieruje naszym życiem, aż w końcu stajemy na skraju przepaści.
Myślę, że najlepszym sposobem jest wniknięcie głęboko w siebie, rozpoznanie "cichego zabójcy" oraz zrozumienie motywów swojego postępowania, dzięki czemu pojawia się możliwość zmiany.
Lucid life

Sortuj wg