Diagnoza depresji - czy od razu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Diagnoza depresji - czy od razu?

przez jantarek 08 sty 2010, 20:43
Jak byliście u psychiatry to od razu postawił wam diagnozę? A jak nie, to kazał wam robić TK i EEG?
Moja psychiatryczka przebąkiwała coś o depresji ale wykręcała się kiedy pytałem nawet o wstępną diagnozę i polecała mi iść do szpitala.
jantarek

Re: Diagnoza depresji - czy od razu?

przez Majster 08 sty 2010, 20:46
Moze nie masz depresji? Moze masz cos co Cie z miejsca kwalifikuje do szpitala?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez MOCca 08 sty 2010, 23:13
jantarek, jaki szpital? :roll:

Wątpie, żeby lekarze byli tacy wspaniałomyślni i polecali same takie specjały jak EEG czy TK, wolą z gory założyć wariat i pach pach leki.

Najlepiej wykonać choćby te podstawowe badania, jak rozmaz krwi i OB. Przyjmować profilaktycznie magnez i potas. Zrobić badania hormonalne, EKG serca, a nawet to EEG, żeby tylko wykluczyć inne ewentualne choroby. A co dokładnie Ci dolega, że takie zalecenie dostałeś?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jantarek 08 sty 2010, 23:38
polecali same takie specjały jak EEG czy TK
No a jednak nakazuje mi je zrobić. Organiczne uszkodzenie mózgu ona mówi, że to raczej nie jest.

podstawowe badania
Robiłem kilka dni temu i morfo i biochemię mam dobrą.

Przyjmować profilaktycznie magnez i potas
To nic nie pomagało. I dziurawczyki, deprimiki...

A co dokładnie Ci dolega, że takie zalecenie dostałeś?

schizo-t18350.html

Trochę nie aktualny temat bo nie pisałem już moich dalszych objawów.
jantarek

przez MOCca 08 sty 2010, 23:52
No a jednak nakazuje mi je zrobić. Organiczne uszkodzenie mózgu ona mówi, że to raczej nie jest.

A jednak nie zaszkodzi. Dostałeś chociaż skierowanie?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez jantarek 08 sty 2010, 23:55
Nie, bo ma pogadać z ordynatorem kliniki psychiatrycznej żeby coś tam...
I będę musiał jakieś słówka w kupki układać. Wiesz może co to za badanie?
jantarek

przez MOCca 09 sty 2010, 00:09
Miałam EEG świeca Ci lampkami po oczach, liczysz do stu i takie tam :} Malo inwazyjne badanie, sprawdzają czynności mózgu, przepływy fal, fazy czuwania, odziaływania na bodźce, nawet przyjemne badanie. Jesli chodzi o TK to jak EEG nie wykazało nieprawidłości to tomagraf jest raczej zbedny. Ma zagadać, a może koperta ;) ? Od tego roku ciągłe organiczenia w służbie zdrowotnej, ale niech działa ta Twoja lekarka, będziesz zawsze krok do przodu.

przez jantarek 09 sty 2010, 18:44
Ma zagadać, a może koperta ;) ?

To nie to. Ona nie jest psychiatrą młodzieżowym i w ogóle ona jest świeżą psychiatrą i sama się przyznała, że nie ma doświadczenia.
jantarek

Sortuj wg