Depresja, a stany mieszane nastroju

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja, a stany mieszane nastroju

przez jantarek 07 sty 2010, 16:27
Czy w depresji jednobiegunowej mogą być stany mieszane typu czuję się podle, nic mi się niechce a w tym samym momencie rozsadza mnie energia? Po jakimś czasie zanikają objawy depresyjne a zostają same "hipomaniakalne"*. I tak w koło macieju - taki rapidcycling.

* Nie wiem czy to już hipomania.
jantarek

Re: Depresja, a stany mieszane nastroju

przez Majster 07 sty 2010, 17:06
jantarek napisał(a):Czy w depresji jednobiegunowej mogą być stany mieszane typu czuję się podle, nic mi się niechce a w tym samym momencie rozsadza mnie energia? Po jakimś czasie zanikają objawy depresyjne a zostają same "hipomaniakalne"*. I tak w koło macieju - taki rapidcycling.

* Nie wiem czy to już hipomania.

Z samej definicji zaburzenia jednobiegunowe nie maja stanow maniakalnych naprzemiennie z depresyjnymi. Jedno wyklucza drugie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez joanna5 07 sty 2010, 17:12
reraz rzadko sie uzywa jednobiegunowa.racaj dwubiegunowa,jak zwa tak zwl upirdliwa i bolesna i smutna,b

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 07 sty 2010, 17:14
joanna5 napisał(a):reraz rzadko sie uzywa jednobiegunowa.racaj dwubiegunowa,jak zwa tak zwl upirdliwa i bolesna i smutna,b

A po polsku?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg