Depresja -ile trwa wychodzenie z depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja -ile trwa wychodzenie z depresji?

przez Freddie Mercury 22 sty 2010, 14:19
mogę Ci powiedzieć ile wychodzi się z nieleczonej depresji endogennej gdyż przeżyłem taką męke kilkanaście lat temu-ok.3 miesięcy ... leczona zaś endogenna - pisze z wiedzy medycznej i doswiadczeń innych ludzi ok.1 miesiąca ...
Freddie Mercury

przez montechristo 22 sty 2010, 14:36
Freddie Mercury napisał(a):mogę Ci powiedzieć ile wychodzi się z nieleczonej depresji endogennej gdyż przeżyłem taką męke kilkanaście lat temu-ok.3 miesięcy ... leczona zaś endogenna - pisze z wiedzy medycznej i doswiadczeń innych ludzi ok.1 miesiąca ...

Endogenna czyli....?

Ja wychodzę już 50 dni...i jest lepiej ale to nie to jeszcze.

Myśle nad właczeniem leków na dopaminę i noradrenalinę, tylko czy tak to się łaczyz serotoninowym lekiem?

przez Freddie Mercury 22 sty 2010, 14:40
da się łączyć SSRI z bardzo wieloma lekami ... z Wellbutrinem również a także z neuroleptykami... co bierzesz jeśli mozna wiedziec ,bo ja obecnie sertraline od 5 dni i Solian...
Freddie Mercury

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 22 sty 2010, 14:48
Freddie Mercury napisał(a):da się łączyć SSRI z bardzo wieloma lekami ... z Wellbutrinem również a także z neuroleptykami... co bierzesz jeśli mozna wiedziec ,bo ja obecnie sertraline od 5 dni i Solian...

Trittico 250 mg.
A wiesz może co daje Wellbutrin i neuroleptyki?
Polepszają zadowolenie?

przez Freddie Mercury 22 sty 2010, 14:54
Wellbutrin to lek typowy na napęd,silnie pobudza -przynajmniej tak na mnie działał... neuroleptyki w dużych dawkach zamulają w mniejszych (minimalnych) aktywizują i dają zrównoważony wpływ na napęd zwiększając subtelnie poziom dopaminy ...moim zdaniem dają lepsze efekty niż leki Sricte stymulujące jak choćby ten Welbutrin ...
czy polepszają zadowolenie? zapewne tak gdyz oddziałują na dopamine zwaną hormonem szczęścia ...
zdecydowanie polecam Ci jednak atypowe neuroleptyki w minimalnych dawkach (Solian,Sulpiryd) .. dają zrównowarzony napęd i nie nakręcają nienaturalnie jak well...obecnie biorę Solian ,kiedyś stosowałem Sulpiryd więc wiem co pisze...
Freddie Mercury

przez majstero 22 sty 2010, 15:11
Freddie od dzisiaj nazywam cię aptekarz :mrgreen:
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez montechristo 22 sty 2010, 15:13
Freddie Mercury napisał(a):Wellbutrin to lek typowy na napęd,silnie pobudza -przynajmniej tak na mnie działał... neuroleptyki w dużych dawkach zamulają w mniejszych (minimalnych) aktywizują i dają zrównoważony wpływ na napęd zwiększając subtelnie poziom dopaminy ...moim zdaniem dają lepsze efekty niż leki Sricte stymulujące jak choćby ten Welbutrin ...
czy polepszają zadowolenie? zapewne tak gdyz oddziałują na dopamine zwaną hormonem szczęścia ...
zdecydowanie polecam Ci jednak atypowe neuroleptyki w minimalnych dawkach (Solian,Sulpiryd) .. dają zrównowarzony napęd i nie nakręcają nienaturalnie jak well...obecnie biorę Solian ,kiedyś stosowałem Sulpiryd więc wiem co pisze...

Nie wiem czy bym nie wolał czegość konkretniejszego jak WELL...jak mówiesz że daje napęd? to co w tym złego?:)

przez realista 22 sty 2010, 15:30
montechristo napisał(a):kontynuacja tematu...

W wielu różnych wątkach powtarza się temat walki z depresją.
Postanowiłem go kontynuowac w tym wątku.

To pytanie dla tych szcześliwców którzy wyszli z deprechy i tych którzy walczą - ile waszym zdaniem jest potrzeba czasu na wyjście z deprechy?

to jest indywidualna sprawa dla każdego, jedni szybciej, inni dłużej. Jest też często tak, że leki trzeba brać do końca życia i to nie jest czymś złym, czym należy się martwić. Z różnych wypowiedzi, czasami kretyńskich, orientuję się, że ludzie bardzo często zbyt szybko odstawiają lek, jak tylko lepiej się poczują lub mają na początku jakieś objawy uboczne, które często mijają po paru tygodniach stosowania leku.
realista

przez montechristo 22 sty 2010, 15:34
to jest indywidualna sprawa dla każdego, jedni szybciej, inni dłużej. Jest też często tak, że leki trzeba brać do końca życia i to nie jest czymś złym, czym należy się martwić. Z różnych wypowiedzi, czasami kretyńskich, orientuję się, że ludzie bardzo często zbyt szybko odstawiają lek, jak tylko lepiej się poczują lub mają na początku jakieś objawy uboczne, które często mijają po paru tygodniach stosowania leku.[/quote]

Ja odstawiłem za szybko CITAL po 3 miechach i bach!!! Nawrót.
Teraz tego błędu nie zrobie. MAm brać 9 miechów. I już ,,przebieram nogami" żeby mnie puściła deprecha. Dlatego szukam info - ile to trwa?
Z tym braniem do końca życia to chyba przesada?

przez majstero 22 sty 2010, 15:49
montechristo co do długości brania leków to zobacz to http://www.youtube.com/watch?v=thFLtW0pegg a dokładnie od 4 minuty. Nie ważne ile się bierze leki, a jaki jest skutek leków w danym okresie i dopiero od czasu jak leki zaczną działać "można włączyć zegar"
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez Freddie Mercury 22 sty 2010, 15:50
nie przesada .. choć zapewne będą być okresy remisji... coraz częściej wydaje mi się że depresja to skutek zaburzenia metabolicznego organizmu a konkretnie niedoboru czynnych bioamin jak serotonina,dopamina i noradrenalina i jak w przypadku cukrzyków czy ludzi chorych na tarczyce w inny rzecz jasna sposób leczona i manifestująca sie zdaje sie mieć charakter przewlekły a więc i leczenie musi być trwałe -pisze o depresji endogennej i to jest chyba jedyna depresja która powinno sie tak nazywać !!!
Freddie Mercury

przez Majster 22 sty 2010, 17:21
montechristo napisał(a):Z tym braniem do końca życia to chyba przesada?
Przy endogennej to nie jest przesada. Ale jak sie Ciebie czyta to mozesz byc spokojny, raczej nie masz endogennej, masz w sobie sporo temperamentu i energii. U Ciebie to ja bym sie bardziej obawial ze wejdziesz w drugi biegun.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez montechristo 22 sty 2010, 21:13
Majster napisał(a):
Przy endogennej to nie jest przesada. Ale jak sie Ciebie czyta to mozesz byc spokojny, raczej nie masz endogennej, masz w sobie sporo temperamentu i energii. U Ciebie to ja bym sie bardziej obawial ze wejdziesz w drugi biegun.

??? mówisz o CHAD - rozumiem że żartujesz:)
Chyba tego nie mam ale jest już lepiej - wraca chęć do życia, psycholog mi powiedziała że przez 2 tygodnie zrobiłem megaduże postępy i że lek trittico napewno działa i to konkretnie.
Może i tak ale nie pogniewałbym się jakby było jeszcze konkretniej.
To co wróciło:
- lepsza koncentracja,
- motywacja
- myślenie

czasem kłopoty z pamiecią, i z siłą woli

przez Majster 22 sty 2010, 21:22
montechristo napisał(a):
Majster napisał(a):

??? mówisz o CHAD - rozumiem że żartujesz:)
Chyba tego nie mam ale jest już lepiej - wraca chęć do życia, psycholog mi powiedziała że przez 2 tygodnie zrobiłem megaduże postępy i że lek trittico napewno działa i to konkretnie.
Może i tak ale nie pogniewałbym się jakby było jeszcze konkretniej.
To co wróciło:
- lepsza koncentracja,
- motywacja
- myślenie
czasem kłopoty z pamiecią, i z siłą woli

Niestety tym razem nie zartuje. Owszem, taki ze mnie czasem Dyl Sowizdrzal Kpiarz, ale tym razem mam mine kamienna.
Przeczytaj jeszcze raz swoje posty. Popatrz: gdzie Ty widzisz depreche? Przeciez Ty jestes juz teraz na maksa nakrecony na to zdrowienie. To oczywiscie bardzo dobrze, ja tego nie krytykuje i jak najbardziej popieram, ciesze sie razem z Toba. Ale tak sie sklada, ze tez ten etap przerabialem i zdarzalo mi sie palnac kilka glupot. Mam dla Ciebie rade: jesli masz kogos bliskiego, dziewczyne, jakiegos dobrego przyjaciela, kumpla, kogos zaufanego w rodzinie - staraj sie wszelkie wazne decyzje konultowac z tym kims. Moze to pomoze uniknac klopotow. Moze w ogole nie bedzie zadnych klopotow? Tego zycze, ale to roznie jest: rozumiesz - moze wcale nie ma łyżki? Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg