Depresja -ile trwa wychodzenie z depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja -ile trwa wychodzenie z depresji?

przez montechristo 16 sty 2010, 14:31
Witam,

Postanowiłem napisać ponieważ pojawiły mi się znów myśli depresyjne o negatywnym zabarwieniu - jestem na trittico 225 mg od niedawna natomiast sama kuracja trwa już 45 dzień plus jestem na psychoterapii behawioralno- poznawczej.

Czy mieliście tak ze łapaliście znaczne ,,dołki" pomimo dojścia do terapełtycznej dawki leku plus aktywna psychoterapia? jeśli tak to czy długo takie objawy moga wracać?

przez realista 16 sty 2010, 15:58
podobno czasem całe życie....a jak ktoś nie zdąży, to nie wiem, co po śmierci, może leczyć się dalej? /to dla wierzących naturalnie/

[Dodane po edycji:]

montechristo napisał(a):Witam,

Postanowiłem napisać ponieważ pojawiły mi się znów myśli depresyjne o negatywnym zabarwieniu - jestem na trittico 225 mg od niedawna natomiast sama kuracja trwa już 45 dzień plus jestem na psychoterapii behawioralno- poznawczej.

Czy mieliście tak ze łapaliście znaczne ,,dołki" pomimo dojścia do terapełtycznej dawki leku plus aktywna psychoterapia? jeśli tak to czy długo takie objawy moga wracać?

też chyba miałem tritticco...o ile dobrze pamiętam potencja była po nim niezła, nawet lepsza niż u 15 latka.
realista

przez Freddie Mercury 16 sty 2010, 17:00
polecam 5-HTP, l-tyrozyne oraz witaminy z grupy b i magnez... ograniczyc cukry proste ... rano jesc białko a weglowodany -najlepiej złozone po południu oraz wieczorem gdyż stymulują wytwarzanie serotoniny która z kolei jest prekursorem melatoniny-hormonu snu...warto o tym wiedziec...
pozdrawiam
Freddie Mercury

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 16 sty 2010, 18:56
Freddie Mercury napisał(a):polecam 5-HTP, l-tyrozyne oraz witaminy z grupy b i magnez... ograniczyc cukry proste ... rano jesc białko a weglowodany -najlepiej złozone po południu oraz wieczorem gdyż stymulują wytwarzanie serotoniny która z kolei jest prekursorem melatoniny-hormonu snu...warto o tym wiedziec...
pozdrawiam

Słuszna uwaga z T htp i L tyrozyną. Przywiozłem z Anglii T htp taniej wychodzi i łatwiej dostępne i jeszcze przywiozłem ziele dziurawca - które w krajach zachodu jest szeroko stosowane w lekkiej depresji. Ale - podobno nie można łączyć antydepresantów z tymi specyfikami.
Jeśli chodzi o sumplementację to wydaje mi się że tu mam ok - biorę Omegę 3, witaminy, magnez, i Acety L karnitynę.

Martwią mnie te nawroty czarnych myśli - i deprecjonowanie siebie i swoich osiągnieć - zastanawiam się czy nie zwiększyć dawki trittico - a jeśli chodzi o potencję to nie zauważyłem zmian w popędzie seksualnym.
Może za mała dawka??

przez realista 16 sty 2010, 19:00
Freddie Mercury napisał(a):polecam 5-HTP, l-tyrozyne oraz witaminy z grupy b i magnez... ograniczyc cukry proste ... rano jesc białko a weglowodany -najlepiej złozone po południu oraz wieczorem gdyż stymulują wytwarzanie serotoniny która z kolei jest prekursorem melatoniny-hormonu snu...warto o tym wiedziec...
pozdrawiam

mądrze mówisz, mam zapas 5htp :twisted:
mieszałem to dawniej w ramach experymentów, ale teraz chcę wrzucić bez innych wspomagaczy, no może poza cipralexem w minimalnej dawce.

jak czułeś się po htp i w jakich okolicach dnia łykasz? ja mam z hollanda and baretta, więc marka dobra, sprawdzona, w ogóle tylko tam biorę suple, nie musze się martwić o ew. podróbki.
realista

przez montechristo 16 sty 2010, 19:03
realista napisał(a):
pozdrawiam

mieszałem to dawniej w ramach experymentów, ale teraz chcę wrzucić bez innych wspomagaczy, no może poza cipralexem w minimalnej dawce.

jak czułeś się po htp i w jakich okolicach dnia łykasz? ja mam z hollanda and baretta, więc marka dobra, sprawdzona, w ogóle tylko tam biorę suple, nie musze się martwić o ew. podróbki.

Ja mam dokładnie z tego samego sklepu - niebieskie opakowania. Ja brałem o 3 sztuki w silnej depresji i nic nie dawało.

przez realista 16 sty 2010, 19:24
montechristo napisał(a):
realista napisał(a):
pozdrawiam

Ja mam dokładnie z tego samego sklepu - niebieskie opakowania. Ja brałem o 3 sztuki w silnej depresji i nic nie dawało.

oki, ale brałeś 3 na wieczór, na noc, czy rozkładałeś 3 x dziennie?
http://www.hollandandbarrett.com/pages/categories.asp?cid=137&searchterm=5htp&rdcnt=1
Ostatnio edytowano 16 sty 2010, 19:26 przez realista, łącznie edytowano 1 raz
realista

przez Freddie Mercury 16 sty 2010, 19:26
l-tyrozyna lekko pobudza..naprawde subtelnie ale pobudza... byc moze to efekt placebo ..brałem tylko 500 mg dziennie wiec moze zbyt mało... jest rewelacyjny zestaw witamin i minerałów chelatowych firmy olimp "Vita-min multiple sport"-rewelacja!!! http://www.marasklep.com/product_info.p ... cts_id=987
Freddie Mercury

przez realista 16 sty 2010, 19:45
montechristo napisał(a):Witam,

po tzw terapeutycznej dawce często jest bezmyślność, olewanie wszystkiego dookoła, co nie jest takie złe, choć można czasem przesadzić w sytuacjach np towarzyskich i komuś powiedzieć coś za dużo, czego bym nie powiedział bez procha.
Dołki po prochach się zdarzają, ale u mnie rzadko i w miejszym natężeniu, może kwestia dobrych leków.
Jeśli ktoś ma skłonności do depresji, to może ona powracać u tych osób szczególnie, do końca życia, co przecież nie jest jakimś kalectwem, prawda? ale jeśli takie myśli masz na leku zbyt długo, to pewnie trzeba powiedzieć o tym lekarzowi.
realista

przez montechristo 16 sty 2010, 19:45
Ja mam dokładnie z tego samego sklepu - niebieskie opakowania. Ja brałem o 3 sztuki w silnej depresji i nic nie dawało.[/quote]

http://www.hollandandbarrett.com/pages/categories.asp?cid=137&searchterm=5htp&rdcnt=1[/quote]
Brałem 3 na wieczór plus ziele z dziurawca z tego samego sklepu i nicccccc nawet do klubu nie chiało mi sie iść na browar. ALe to moze dlatego ze angielki sa disgusting:)

przez realista 16 sty 2010, 20:02
montechristo napisał(a):Ja mam dokładnie z tego samego sklepu - niebieskie opakowania. Ja brałem o 3 sztuki w silnej depresji i nic nie dawało.

http://www.hollandandbarrett.com/pages/categories.asp?cid=137&searchterm=5htp&rdcnt=1[/quote]
Brałem 3 na wieczór plus ziele z dziurawca z tego samego sklepu i nicccccc nawet do klubu nie chiało mi sie iść na browar. ALe to moze dlatego ze angielki sa disgusting:)[/quote]

no nie wszystkie angielki i nie wszyscy anglicy, chłopcy są bardziej fajni w anglii od dziewczyn 8) , wiem, co mówię.
A co do Twojej deprechy, to może miałeś/masz za dużą depresję na te suple, bo one są naprawdę słabiutkie i dla ludzi z lekkimi wahaniami nastrojów, a nie z przewlekłą lub cięższą depresją.
Ja sobie dodam 5htp do leku, reklamująm to jakby na zmiejszenie łaknienia, więc może zaskoczę.
realista

przez montechristo 16 sty 2010, 20:10
no nie wszystkie angielki i nie wszyscy anglicy, chłopcy są bardziej fajni w anglii od dziewczyn 8) , wiem, co mówię.
A co do Twojej deprechy, to może miałeś/masz za dużą depresję na te suple, bo one są naprawdę słabiutkie i dla ludzi z lekkimi wahaniami nastrojów, a nie z przewlekłą lub cięższą depresją.
Ja sobie dodam 5htp do leku, reklamująm to jakby na zmiejszenie łaknienia, więc może zaskoczę.
[/quote]

Weź 3-4 sztuki i kup to ziele dziurawca w takich zielonych opakowaniach masz w angli pełno tego.
Ja mieszkałem w Londku to się pocieszałem turystkami z azji:):):)

przez realista 16 sty 2010, 20:44
montechristo napisał(a):no nie wszystkie angielki i nie wszyscy anglicy, chłopcy są bardziej fajni w anglii od dziewczyn 8) , wiem, co mówię.

Weź 3-4 sztuki i kup to ziele dziurawca w takich zielonych opakowaniach masz w angli pełno tego.
Ja mieszkałem w Londku to się pocieszałem turystkami z azji:):):)[/quote]

w polsce z dziurawca był chyba deprim, z tego co pamiętam? zero słońca przy tym i coś nie tak ze mną było, jak to brałem, jakby mi jakieś prądy przechodziły przez mózg, czy coś takiego.
realista

przez montechristo 22 sty 2010, 13:08
kontynuacja tematu...

W wielu różnych wątkach powtarza się temat walki z depresją.
Postanowiłem go kontynuowac w tym wątku.

To pytanie dla tych szcześliwców którzy wyszli z deprechy i tych którzy walczą - ile waszym zdaniem jest potrzeba czasu na wyjście z deprechy?

Sortuj wg