problemy z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z depresją

przez Paweł75 23 gru 2009, 23:33
Tak chciała mnie zbyć, tyle ze ja sie odczepiłem to znowu zaczęła do mnie pisać obiecywać kolejne spotkania itd. Na pewno poznam jeszcze kogoś ciekawego, ale na wzajemność nie mam co liczyć. Tej nocy spałem trzy godziny nie mam już siły. Nienawidzę samego siebie za tą że jestem taki słaby.

przez *Wiola* 24 gru 2009, 23:59
Paweł75 napisał(a):. Na pewno poznam jeszcze kogoś ciekawego, ale na wzajemność nie mam co liczyć. Nienawidzę samego siebie za tą że jestem taki słaby.

Pawle!!!

Zaczynasz mnie wkurzać , sorry za szczerość , ale myślę ,że o to tu chodzi. Na każdy nasz pomysł masz już odpowiedź, wszystko robiłeś itp. Z kolei ciągle się and sobą użalasz, ,że jesteś nieatrakcyjny, słaby itd. My też nie jesteśmy Herosami, inaczej na pewno byśmy tu nie musieli zaglądać. Ale trzeba walczyć!!! Stawiać czoło przeciwnościom i nie użalać się nad sobą. A po pierwsze to musisz polubić i zaakceptować samego siebie. Jak ktoś może Cię kochać, jeśli Ty nie kochasz siebie!!!
Moderator

przez Paweł75 25 gru 2009, 11:51
Ma Pani racje na pewno się nad sobą użalam. Oczekuje miłości od innych choć sam siebie nie potrafię kochać to poniekąd też prawda tak trzeba się pogodzić z tym co jest, nie oczekiwać od nikogo miłości wszak nie ma cierpienia bez potrzeb. To nie jest tak ze na wszystko mam gotową odpowiedz piszę jak było. Trochę znam siebie wiem jak bardzo przywiązuje się do ludzi. Kiedy widziałem że coś jest nie tak chciałem zerwać znajomość najpierw z Eweliną potem z Dorotą nawet pisałem żeby więcej do mnie nie pisała właśnie po to aby oszczędzić sobie cierpień. One jednak wolą czekać do czasu aż to zerwanie znajomości zaboli dopiero wtedy czują satysfakcje, jak już kopać to tak żeby bolało. Przepraszam, wkurzyć Pani na pewno nie chciałem inna rzecz że robię to nawet kiedy nie chcę jeszcze raz bardzo przepraszam.

[Dodane po edycji:]

Aha miałem nie pisać na Pani, proszę wybaczyć. postaram się w każdym razie nie o wiek mi chodzi bo sam nie wiem kto z nas jest starszy w razie czego proszę to traktować jako nieszkodliwe dziwactwo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Azotox 25 gru 2009, 17:32
wiola173 napisał(a):A po pierwsze to musisz polubić i zaakceptować samego siebie. Jak ktoś może Cię kochać, jeśli Ty nie kochasz siebie!!!

To może podpowiedz nam jak to zrobić. Sama chętnie skorzystam..
"Dalej i dalej na paraboli czasu wznoszę się, aby za chwilę opaść na dno"

przez *Wiola* 25 gru 2009, 18:03
Nie mam niestety na to recepty. Ale myślę ,że od tego właśnie jest psychoterapia. Poza tym są również podobne tematy na forum, są książki na ten temat. Wiem jedno : nie możecie ciągle powtarzać jestem beznadziejny(a), nienawidzę siebie itd.
To jest ciężka praca, której nikt za Was nie wykona, ale na pewno jest to do zrobienia, czego Wam obojgu życzę.
Moderator

Sortuj wg