problemy z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z depresją

przez Paweł75 21 gru 2009, 23:20
Raczej jestem i może nie tyle zainteresowania ale mój wygląd nie pozwalają mi nikogo znalezć.

przez *Wiola* 21 gru 2009, 23:36
I znowu wracamy do Twojego wyglądu. Czy naprawdę uważasz ,że to jest Twój główny problem?? Przecież już w którymś momencie przyznałeś ,że nie jest tak tragicznie. Zresztą uwierz mi ,że są kobiety , które nie tylko na wygląd faceta patrzą . A jak mówi stare przysłowie "wystarczy ,że jest ciut ładniejszy od diabła":) A na poważnie, to myślę ,że to Twoje kompleksy zamykają Cię na znajomości z kobietami. Moim zdaniem powinieneś się starać dostać na terapię grupowa, najlepiej stacjonarną i tam ludzie pomogą Ci dojść ze sobą do ładu.
Moderator

przez Majster 22 gru 2009, 00:12
Podzielam zdanie, zreszta chyba juz o tym wspominalismy :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paweł75 22 gru 2009, 00:13
Nie dla mnie ale dla dziewczyn tak myślę że jednak to jest główna przyczyna. Pomyślcie nie każda dziewczyna szuka wielkiej miłości czasem chodzi tylko o sex a ze mną to nawet wstydzą sie pokazać na ulicy. Nie mówiłem o tym w szpitalu poznałem pielęgniarkę kiedyś przy okazji świat pojechałem pod szpital kupiłem całą reklamówkę owoców i słodyczy ona bardzo tu lubi w szpitalu zawsze jej wszystko dawałem, ale do tej siatki włożyłem też złoty łańcuszek i tak czekałem na nią wychodziła z koleżankami owszem podeszła do mnie ale miała dla mnie nie wiem góra dwie minuty podziękowała i poszła. Cały czas to znoszę za kazdym razem jest podobnie, nie to nie jest przypadek. Zastanawiam się po co mnie wtedy leczyli czasem po prostu nie warto.

przez Majster 22 gru 2009, 00:18
Czlowieku, a nie slyszales, ze na oddzialach jest absolutny zakaz nawiazywania prywatnych relacji personelu z pacjentami? Wydawalo mi sie to tak oczywiste.. Pawle - gdyby Twoja z nia prywatna znajomosc wyszla na jaw to moglaby miec z tego powodu powazne nieprzyjemnosci.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Paweł75 22 gru 2009, 00:49
Nie rozumiem a niby co w tym złego cały oddział mówił ze pacjent zakochał sie w pielęgniarce i nikt nie miał tego za złe ani mnie ani tym bardziej jej tu zupełnie nie o to chodziło jak powiedziałem lekarze o tym wiedzieli to co mi dolegało nie miało nic wspólnego z psychiką byłem na hematologii.

przez *Wiola* 22 gru 2009, 01:42
A powiedziałeś jej jasno ,że przyszedłeś się z nią spotkać, zaprosiłeś gdzieś?? Może potraktowała to jako podziękowanie za opiekę, przyjęła i poszła.
Moderator

przez Paweł75 22 gru 2009, 02:05
Bo też to było podziękowanie za opiekę, zaprosić jej nie mogłem bo nie miała ochoty na rozmowę dała mi to jasno do zrozumienia a o tym ze przyjadę wiedziała. Chyba mnie nie zrozumieliście to nie jest tak ze nie rozumiem tego ze komuś mogę sie zwyczajnie nie podobać, ale chyba nic złego by sie nie stało gdyby poszła ze mną na kawę. Czy dziewczyny rozmawiają tylko z takim facetem który im sie podoba? Mnie żadna nie poświęci 5 minut, więc chyba nie przesadzam mówiąc że się mnie brzydzą.

przez *Wiola* 22 gru 2009, 02:38
Wiesz naprawdę trudno jest powiedzieć czytając tylko Twoje relacje z takich zdarzeń. Nie wiem , co mogło nią kierować, może kogoś miała i nie chciała Ci dawać np złudnych nadziei. Ale na pewno nikt się Ciebie nie brzydzi. Albo masz po prostu pecha do kobiet, albo robisz coś co je odstrasza, trudni mi powiedzieć nie znając Cię osobiście. Może powinieneś spróbować porozmawiać z którąś i po przyjacielsku zapytać co jej nie odpowiadało, uprzedzić,że niczego od niej nie chcesz, tylko chciałbyś w przyszłości nie popełniać takich błędów.
Moderator

przez Azotox 22 gru 2009, 13:40
Paweł75 napisał(a):No tak o tym zapomniałem, no wiec mam dobre stosunki z siostrą czasem nawet bardzo dobre nawiasem mówiąc to moja blizniaczka.

Piszesz, że masz dobre stosunki z siostrą, a później, że cię olewa. Nie rozumiem.

Po za tym myślę, że twoje kompleksy mogą wynikać właśnie z braku akceptacji i odrzucenia. Po co wpędzasz się w poczucie winy i szukasz w sobie jakiś defektów? Ludzie są różni i to jak postępują nie zawsze jest naszą winą. A te dziewczyny z którymi się umawiałeś, dla mnie to dość płytkie wiesz, przyjść na spotkanie a później szukać wymówek. To chyba nie jest aż taki wysiłek, żeby poświęcić komuś kilka minut. Dla mnie nie ważne jest tutaj jak człowieku wyglądasz i ile masz kompleksów, nikt nie zasłużył na takie traktowanie. Jeśli ktoś zrobił coś złego to na pewno nie ty, więc już się tym nie zadręczaj.
Apropo twojej rodziny to mam podobną. :smile:
"Dalej i dalej na paraboli czasu wznoszę się, aby za chwilę opaść na dno"

przez Paweł75 22 gru 2009, 17:42
Dobre jeśli nie oczekuje pomocy w tej konkretnej sprawie, jeśli jestem zadowolony uśmiechnięty żartuje wtedy jest dobrze, kiedy jest inaczej to woli mnie unikać. Ludzie raczej nie lubią nieudaczników.

przez polakita 22 gru 2009, 18:02
Ludzie po prostu nie lubią się konfrontować z problemami. Nawet z własnymi nie lubią, a co dopiero u innych osób. Ale jeśli kogoś się lubi, to się mu pomaga, tak to powinno wyglądać.

Jeszcze coś takiego mi chodzi po głowie, że może twoja depresja jest wynikiem fobii społecznej (boisz się nawiązywać kontakty, masz opory, jesteś nieśmiały itd). Brak kontaktów z ludźmi powoduje duże obniżenie nastroju (przynajmniej ja tak miałam kiedyś). Może jakaś psychoterapia mogłaby ci choć trochę pomóc? Niektórzy sobie to chwalą, ja dopiero zaczynam od stycznia.
polakita

przez Paweł75 22 gru 2009, 18:12
Wiele razy pytałem Eweliny dlaczego tak szybko poszła, prosiłem ją żeby powiedziała prawdę ona za każdym razem wymyślała coś innego, raz mówiła że spieszyła się po synka co nie było prawdą bo spotkaliśmy się o 11 a Marcela odbiera z przedszkola o godzinie 15 innym razem mówiła że ni chciała mnie zagadać na śmierć to takie trochę szczeniackie wymówki, na pewno chodziło jej o coś innego a przecież nikt nie powie nie podobasz mi się. Kiedyś mówiła że przeczytała o mnie w horoskopie ze lubię dominować a ona nikomu na to nie pozwoli, pisała też że zna wodników i ze to straszni krętacze.

[Dodane po edycji:]

Dzisiaj na pewno jestem nieśmiały i mam problemy z nawiązywaniem kontaktów z ludzmi, ale nie zawsze tak było to przyszło z czasem nie od razu robiłem tragedie z tego z ktoś nie chciał ze mną rozmawiać. To wszystko narastało każda kolejna porażka bolał coraz bardziej.

przez polakita 23 gru 2009, 18:35
Ta koleżanka to raczej cię chciała zbyć a nie chciała tego powiedzieć wprost dlatego wymyślała różne powody. Może po prostu kiedyś trafisz na typ który ci się spodoba z wzajemnością :)
polakita

Sortuj wg