Terapia psychodynamiczna

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Terapia psychodynamiczna

przez cacek12078kp 10 gru 2009, 21:33
Witam wszystkich..
Czy ktoś może z was uczestniczył w TERAPII PSYCHODYNAMICZNEJ?
Powiedzcie czy to coś daje i jak to wygląda?
Moja pani doktor powiedziała abym szedł na terapie psychodynamiczną bo podobno daje ona szybkie rezultaty.
A najgorsze jest to ze ja nie wierze w jakąkolwiek terapie psychoterapie nie wiem ale wierze tylko w tabletki chociaż i one mi juz nie pomagają.
Proszę o pomoć tych którzy chodzili na psychoterapię a szczególnie na terapie psychodynamiczna..

Re: Terapia psychodynamiczna

przez Majster 10 gru 2009, 22:10
Nie chodzilem na zadne terapie psychodynamiczne, mam za soba zwykle terapie indywidualne. Zadzialalo mniej wiecej tak, jak formatowanie dysku twardego - wyjeto jedna dyskietke, wlozono druga i zainstalowano system. A potem jeszcze przejechano mi mozg skanerem antywirusowym. Troche bolalo, ale za to teraz nowka funka niesmigana :D
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez cacek12078kp 10 gru 2009, 22:48
No ale długo to trwało?
Czyli teraz masz taki stan ze chce Ci sie żyć? chce Ci się działać?
A jak się czułeś przed terapią i czy brałeś jakieś leki?
Dzięki za odpowiedz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 10 gru 2009, 23:22
Od 3-4 lat wszystko jest OK :) Funkcjonuje prawidlowo i bez wspomagania. Terapia trwala w sumie krotko, kilka miesiecy, wczesniej byl oddzial (tez kilka miesiecy) a jeszcze wczesniej bylo kilkuletnie lykanie tabletek poprzedzone kilkuletnia bezsennoscia.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Monika* 11 gru 2009, 01:21
cacek12078kp

Ja chodze na terapie psychodynamiczna od konca pazdziernika 2 razy w tygodniu prywatnie. Mam za soba dopiero 12 sesji. Dodatkowo wspomagam sie Velaxinem ER 75 mg, chodze do psychiatry.
Od sierpnia zauwazylam u siebie obnizony nastroj, ...potem juz bylo coraz gorzej. Stwierdzono u mnie silny zespol depresyjno-lękowy, moja terapeutka mowi o zalamaniu nerwowym.
12 sesji...to malo,zeby mowic o poprawie, natomiast mam w sobie taka sile do walki,zeby sie nie poddawac.Wczesniej bylo bardzo zle, nie chce do tego wracac mysllami.
Zaraz wysle Tobie na priv artukul o terapii psychodynamicznej.
Jest prawda,ze jest skuteczna bo caly czas pracujemy na emocjach, czasem nasze samopoczucie moze sie pogorszyc w trakcie terapii, ale wtedy nie nalezy sie zniechecac...oznacza to,ze terapia dziala.....bo to co jest dla nas nieswiadome...staje sie swiadomym.Trzeba przerobic wszystkie emocje z druga osoba. Zaznaczam tylko,ze dobrze by bylo, gdyby ten terapeuta psychodynamiczny mial doswiadczenie, nalezal do Stowarzyszenia Polskich Terapeutow (certyfikaty itp) i zeby mial superwizora.Wtedy jest godny zaufania. Moja terapeutka ma dwoch superwizorow.
Zaraz podesle Tobie ten artykul na priv-a.
Pozdrawiam.
Monika.

[Dodane po edycji:]

cacek12078kp

Juz wyslalam !!
Daj znac czy doszlo.
Powodzenia i wiedz,ze ja w ta terapie wierze i oczywiscie w siebie,ze dam rade.
Jesli bedziesz chcial sie czegos dowiedziec-pisz, nie krepuj sie.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg