lecze depresje ale co z tego nie wiem co z reszta

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

lecze depresje ale co z tego nie wiem co z reszta

przez harnas 24 lis 2009, 21:47
wiatam serdecznie.w najgorszym stanie mojej depresji znalazłem ta strone i bardzo sie ciesze poniewaz znalazłem kilka osob oraz rad ktore dały mi troszke siły by walczyc...zaczełem brac seratline i chodzic na psychoterapie rezultaty sa 50 procetowe ,stanełem na nogi ale mam natrectwa i to bardzo przykrej tresci ...znam kilka rad ktore moge przekazac innym puki je pamietam...sam zdaje sobie sprawe ze psychoterapia jest dobra ale cudow nie ma jesli ktos miał ciezka depresje(tak jak ja).mija juz 7 tydzien stanełem na nogi ale mam objawy natrectw i wiele innych.Wcale nie licze ze mi to przejdzie chciaz pragne tego z całych sił jak kazdy z was.pozdrawiam serdecznie paskude,agusiewww,kotecka.Jesli ktos ma jakies pytania zwiazane z psychoterapia to walcie smiało...szukam ludzi z londynu o podobnych objawach..dzieki i powrotu do zdrowia zycze wszystkim..

Re: lecze depresje ale co z tego nie wiem co z reszta

przez brunnhilde 25 lis 2009, 00:38
Hej :)

A mówiłeś psychiatrze, że Ci te natręctwa nie chcą zniknąć? Z jednej strony 7 tyg. leczenia to wcale nie jest dużo i nie wszystkie objawy pewnie jeszcze ustąpiły. A z drugiej strony jeśli te natręctwa są bardzo dokuczliwe, nie zmniejszają się, to może potrzebujesz jakiegoś innego leku?
Nic nie trwa wiecznie - nawet deprecha!

przez harnas 25 lis 2009, 08:31
masz racje nie zwrociłem mu uwagi na ten temat poniewaz byłem zajety czyms innym .Czyli psychoterapia i zajmowalismy sie zbiciem lenku do tych słow...tak pozatym ja mu tłumaczyłem ze ten lek juz jest słaby i jak on uwaza to mozemy go zwiekszyc...Ale powiedziałem ze to jest jego decyzja i to niech on ustala co i jak .powiem szczeze moze doszedłem do siebie ale jest mi trudno sie otrzasznac z tego co mnie spotkało..cwicze joge,jem regularnie ,witaminy,cwicze na siłowni,pracuje ale ciezko mi sie otrzasnac z tego...zdaje sobie sprawe jak sie koncza takie silne depresje ale mam nadzieje ze jednak z tego wyjde..najgorzej jak wykonuje malowanie bo jest to monotonna praca i sie duzo zamyslam ...noce mam przechlapane budze sie czesto sni mi sie polska a w dzien nie chce tam wracac bo bo co?oki nie bede sie rozczulał tylko bede starał sie zyc dalej a co z tego wyjdzie to czas pokaze..pozdrawiam i dzieki za odpis

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hakus 25 lis 2009, 09:05
Harnas, Ja mialem podobnie tzn mialem depresje i rozne nerwice (lek wolno plynacy i natrectwa). O ile deprecha i uczucie leku zniknelo po sertralinie to niestety natrectwa mialy sie dobrze. Psychoterapia nieco pomogla ale nie pozbylem sie tego. Niestety natrectwa najciezej wyleczyc czy nawet zaleczyc.
Wstawaj i walcz

przez agusiaww 25 lis 2009, 15:06
Harnas czesc :) To dobrze ze podjales leczenie, sam widzisz ze Ci sie poprawilo, czyli jest lepiej niz przezd leczeniem. Sa scpejalne leki na natrectwa, sprobuj porozmawiac z lekarzem a jesli nie bedzie chcial zmienic leku to niech moze dolozy. W kazdym razie to juz plus ze cos sie zmienilo na lepsze.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez harnas 25 lis 2009, 15:11
To moze napisz jak dlugo czekales aby natrectwa przeszly .Czy wogule przeszly i jaka dawke seratlimy brales dziennie.dzieki ziomek

przez brunnhilde 25 lis 2009, 23:38
harnas, Praktyczna rada mi przyszła: jak malujesz i monotonia tego zajęcia Cie dobija, to może spróbuj posłuchać przy tym jakiejś muzy? Najlepiej z jakimiś ciekawymi słowami - to Cię trochę powstrzyma od zamyślania się :)

Piszesz, że wiesz, czym się kończą ciężkie depresje - jeśli chodzi Ci o samobójstwo, to nim kończą się przede wszystkim NIELECZONE depresje. A Ty się leczysz!
Nic nie trwa wiecznie - nawet deprecha!

przez harnas 26 lis 2009, 08:44
słuchajcie a jak sie przectawia etap leczenia bo umnie jest tak....totalne załamanie,,wychodzenie z tego najgorszego,teraz stanełem na nogach,pozostały te natrectwa +czasem czuje sie jak nie normalny ,,,czuje sie tak jak bym nie mugł sie otrzasnac z tego wszystkiego..rzadko bywa abym sie czuł dobrze w tygodniu ale wiecie staram sie nie panikowac i miec wiare w siebie ze bedzie dobrze...wiem ze błendem jest to ze pracuje juz drugi tydzien bez przerwy ,oczywiscie od rana do wieczora ale przez pewien czas miałem lenki wracac do domu wiec nic dziwnego ze wolałem pracowac dłuzej....w domu atmosfere mam dobra spokuj i duzo snu.powiem szczeze czuje ze wychodze z tego po malutku ale czasem siedzi wemnie obawa ze moze cos byc gorzej .....dziekuje wszystkim za dobre rady pozdrawiam serdecznie.

[Dodane po edycji:]

słuchajcie a jak sie przectawia etap leczenia bo umnie jest tak....totalne załamanie,,wychodzenie z tego najgorszego,teraz stanełem na nogach,pozostały te natrectwa +czasem czuje sie jak nie normalny ,,,czuje sie tak jak bym nie mugł sie otrzasnac z tego wszystkiego..rzadko bywa abym sie czuł dobrze w tygodniu ale wiecie staram sie nie panikowac i miec wiare w siebie ze bedzie dobrze...wiem ze błendem jest to ze pracuje juz drugi tydzien bez przerwy ,oczywiscie od rana do wieczora ale przez pewien czas miałem lenki wracac do domu wiec nic dziwnego ze wolałem pracowac dłuzej....w domu atmosfere mam dobra spokuj i duzo snu.powiem szczeze czuje ze wychodze z tego po malutku ale czasem siedzi wemnie obawa ze moze cos byc gorzej .....dziekuje wszystkim za dobre rady pozdrawiam serdecznie.

przez linka 26 lis 2009, 10:42
harnas, czy Ty masz dysleksję??????!!!!!!!
Zainstaluj sobie błagama firefoxa tam jest automatyczna korekta tekstu........ :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harnas 26 lis 2009, 12:26
Dobra uwaga na moje niedorozwiniecie.ale dobrej rady zero.

Linka dobra uwaga lecz zle ujeta i skierowana do mníe.Jesli jestes taka madra, bo byc moze jestes po studiach i jestes bardzo inteligetna?Ale nie jestem pewien czy z twoja gowka wszystko wporzadku. Bo jesli sie tu wchodz i daje sie rady to nie w taki sposob!Napisze delikatnie bujaj sie.he

przez Emma70 26 lis 2009, 13:33
Hej

Harnaś,
rzeczywiście byczki robisz... ;)
I nie gniewaj się o te uwagi,
bo to powyżej to wskazówka,
co zrobić, żeby komputer za Ciebie te błędy
poprawiał- a nam się lepiej będzie te Twoje wypowiedzi czytało. :)
Przyznaję, że nic nie kumam o firefoxe,
ale też nie uważam że jestem niedorozwinięta.
Więc Ty też o sobie tak nie mów!!!

Co do natręcw to nie wiem o nich
zbyt wiele. Na innym tpoiku napisałam,
że w czasie gdy przechodziłam przeogromy
stres to napyłam taki tik? natręctwo?,
że w chwilach kiedy jesten podminowana czy po irytowana drapię ucho. To chyba mnie relaksuje! :roll: Zdrapuję ciągle to samo
miejsce aż zejdzie naskórek czy rodzaj strupka- choć nie krwawi...
Nie wiem czy to jest natręctwo- bo nie znam jego definicji- ale robię to już ponad 6 lat.
Zdażało się że w chwilach gdy brałam leki uspakające lub tabsy z dziurawca to troszkę mniej dłubałam- zapominałam o tym...
Ale bez leków+stres drapię na całego! :oops:

Wydaje mie się Harnaś, że leczenie depresji i natręctw powinno iść w parze.
Szkoda, że nie mówiłeś o problemie lekarzowi.
a co do leczenia to trwa ona czasem i parenaście miesięcy, wię Ty dopiero zacząłeś...
Z czasem będzie coraz lepiej...
a o natręcwach mów z lekarzem....

A! Malowanie Cię drażni, bo wtedy
przychodzą myśli...
A co sprawia, że się relaksujesz,
że zapominasz się bać, że ,,nie masz czasu"
zajmować się natręctwami???

przez linka 26 lis 2009, 13:39
harnas, inteligencja nie ma nic do ortografii, bujać zaś się możesz sam.......
Strzelanie takich byków, non stop poprostu jest nieszanowaniem innych, nie chce ci się nawet tego sprawdzić więc olewasz i wysyłasz take posty.....może się ogarnij, bo to naprawdę ciężko się czyta.

Ps. Moja rada nie była obraźliwa, chciałam pomóc ale jak widać wiesz lepiej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harnas 26 lis 2009, 14:03
No to dobra, ty wiesz wiecej o szaunku .Ja nie bede sie rozpisywal dlaczego nie sprawdzam itp Jesli wam síe nie podoba, jak to jest napisane, to wogole nie czytajcie.! Zawsze widac ze to ja wiec to olejcie wspaniali ludzie.

przez Emma70 26 lis 2009, 14:17
Harnas,
a może tak mały luzik? Pliz!!!
Sorki za błędy i... nawijasz o tym co
naprawdę ważne?

Sortuj wg